LM: FC Barcelona - SG Flensburg-Handewitt na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Łukasz Wojtczak
SG Flensburg-Handewitt drugim finalistą Ligi Mistrzów. FC Barcelonie pozostaje finał pocieszenia. Niemcy wygrywają po serii rzutów karnych!
    Skomentuj 0
    0:1. Anders Eggert bohater drugiej połowy trafia dla Flensburga.
    Skomentuj 0
    70 min. 36:36. Ostatnia akcja Hiszpanów, kilka sekund do końca, sędziowie pokazują grę pasywną. Cóż za emocje, obrona Częstochowy w wykonaniu Niemców. Rzut wolny, do końca dokładnie 4 sekundy. Kara dla jednego z zawodników Flensburga. Nikola Karabatić myli się i rzuty karne!!! Nieprawdopodobne!
    Skomentuj 0
    69 min. 36:36. Victor Tomas, kapitan Dumy Katalonii, nie myli się ze skrzydła. Próbują szybko odpowiedzieć Niemcy, którym udało się wywalczyć rzut karny. Z siódmego metra celnie Anders Eggert. Emocje sięgają zenitu, do końca pozostała minuta!
    Skomentuj 0
    67 min. 35:35. Po zmianie stron jako pierwszy trafia Michael Knudsen. SG Flensburg-Handewitt wciąż walczy o finał. Ależ dużo ambicji jest w tych zawodnikach. Do remisu doprowadza w następnej akcji Thomas Mogensen !!!
    Skomentuj 0
    65 min. 35:33. W Kolonii walka o każdy metr parkietu! Pisaliśmy o bramkarzu Barcy, ale Soren Rasmussen nie pozostaje mu dłużny. Wynik pierwszej połowy dogrywki ustala Nikola Karabatić.
    Skomentuj 0
    63 min. 34:32. Wynik dogrywki otwiera Raul Entrerrios, który dwa razy wpisuje się na listę strzelców. Myli się za to bohater Flensburga, Holger Glandorf. Popis umiejętności daje znów Danijel Sarić.
    Skomentuj 0
    60 min. 32:32. Holger Glandorf najpierw zdobywa trafienie kontaktowe. Barcelona traci piłkę w ataku po grze pasywnej i na 5 sekund przed końcem ten sam zawodnik daje remis Niemcom. Będzie dogrywka!!! SG Flensburg-Handewitt odrobił 5 goli straty i jest na fali. Jak to się skończy?
    Skomentuj 0
    59 min. 32:30. Twarda defensywa Flensburga, przez którą Duma Katalonii długo nie może się przebić. Niemcy przejęli piłkę po niecelnym rzucie i rozpoczęli atak pozycyjny. Do końca minuta!
    Skomentuj 0
    58 min. 32:20. Xavier Pascual poprosił o czas, bo różnica nie jest tak duża jak jeszcze 2 minuty wcześniej. Atak pozycyjny Hiszpanów, doskonale broni golkiper Niemców i mamy trafienie po kontrataku! Tylko dwa gole różnicy.
    Skomentuj 0
    56 min. 32:29. Niemcy bezradni w ataku, a zwłaszcza wobec Danijela Saricia. Wygląda na to, że to bramkarze będą bohaterami obu półfinałów. THW Kiel do finału wprowadził Andreas Palicka. Już niespełna 5 minut do końca. Tymczasem celnie Holger Glandorf i przewaga topnieje!
    Skomentuj 0
    53 min. 32:26. Dwie minuty kary dla Jacoba Heinla. Na domiar złego mamy też rzut karny dla FC Barcelony. Celnie Siarhei Rutenka. Chyba nie ma już nadziei dla Flensburga, nie ma się co oszukiwać.
    Skomentuj 0
    51 min. 31:25. Po interwencjach Danijela Saricia ręce same składają się do oklasków. To w dużej mierze dzięki niemu Hiszpanie mają taką przewagę. Myślicie, że jest jeszcze nadzieja dla Niemców?
    Skomentuj 0
    49 min. 31:25. Ostatnia szansa Flensburga na doprowadzenie do remisu. Jeśli nie nastąpi przełom, to finał przypadnie Dumie Katalonii. Piękny gol młodego Hampussa Wanne. W odpowiedzi bomba z 2 linii Kirila Lazarova.
    Skomentuj 0
    47 min. 28:24. Na listę strzelców ponownie wpisał się Kiril Lazarov. W ataku pozycyjnym piłkę gubią Niemcy i z zimną krwią wykorzystuje to Victor Tomas. To już 4 trafienie skrzydłowego. O czas poprosił szkoleniowiec Flensburga.
    Skomentuj 0
    46 min. 27:24. Niemiecki zespół stara się utrzymać kontakt, bo inaczej finał przypadnie Katalończykom. Rzut karny dla Barcy fatalnie przestrzelił przed chwilą Juanin Garcia. Do końca meczu już tylko kwadrans.
    Skomentuj 0
    44 min. 27:23. Przełamanie i gol Thomasa Mogensena. Flensburg wciąż walczy i czeka aż skończy się dwuminutowa kara. Ze skrzydła trafia jednak Victor Tomas.
    Skomentuj 0
    42 min. 26:22. Bramkarz Hiszpanów wyprawia prawdziwe cuda, a jego koledzy budują przewagę. Na domiar złego dla rywali jeden z nich zarobił dwie minuty kary. Czy to moment przełomowy? Już 6 minut nie mieliśmy gola dla Flensburga i trener Niemców prosi o czas.
    Skomentuj 0
    40 min. 24:22. FC Barcelona chyba złapała wiatr w żagle, wykorzystuje chwilę nieuwagi Niemców. SG Flensburg-Handewitt kompletnie stanął w ataku.
    Skomentuj 0
    39 min. 22:22. Kiril Lazarov w końcu doprowadza do remisu! Świetnie w defensywie zachował się Siarhei Rutenka. W bramce FC Barcelony kapitalnie broni też Danijel Sarić. Jego skuteczność to 33 procent.
    Skomentuj 0
    37 min. 21:22. Tempo meczu znów szalone, podobnie jak na początku pierwszej połowy. Komu wystarczy sił do końca? Kontuzja Jespera Noddesbo, który musiał opuścić plac gry, poważne osłabienie Hiszpanów. Miejmy nadzieję, że to nic poważnego.
    Skomentuj 0
    36 min. 20:21. Wygląda na to, że emocje będą do samego końca. Żadna z drużyn nie odpuszcza. FC Barcelona rzuca gola kontaktowego, ale Thomas Mogensen także skutecznie. Starcie Andersa Eggerta z Siarheiem Rutenką.
    Skomentuj 0
    34 min. 18:21. Na trybunach Hiszpanom kibicuje Carles Puyol, a tymczasem SG Flensburg-Handewitt ma już trzy gole przewagi! Świetnie dziś broni Mattias Andersson. Nie do zatrzymania jest Holger Glandorf.
    Skomentuj 0
    32 min. 18:19. Niemcy bardzo twardo i wysoko w obronie, ale Raul Entrerrios znajduje drogę do bramki. W odpowiedzi Drasko Nenadić.
    Skomentuj 0
    31 min. 17:18. W szatni FC Barcelony musiało być bardzo gorąco. Nie tak przebieg pierwszych 30 minut wyobrażali sobie Hiszpanie. To oni przed chwilą wznowili grę. Jeszcze przez 107 sekund Katalończycy w osłabieniu.
    Skomentuj 0
    30 min. 17:18. Po pierwszych 30 minutach niespodziewanie na prowadzeniu SG Flensburg-Handewitt !
    Skomentuj 1
    29 min. 16:16. Flensburg nie poddaje się i doprowadza do remisu mimo gry w osłabieniu! Wielkie emocje w końcówce pierwszej połowy.
    Skomentuj 0
    27 min. 16:14. Ależ piękny gol z drugiej linii Kirila Lazarova! Hiszpanie mają szansę podwyższyć prowadzenie. Danijel Sarić próbował zdobyć bramkę rzutem przez całe boisko, ale nieskutecznie.
    Skomentuj 0
    25 min. 15:14. Tempo meczu trochę spadło, daje o sobie znać pierwsze zmęczenie. Kilka ładnych obron Danijela Saricia. FC Barcelona długo rozgrywa swoją akcję, którą kończy Kiril Lazarov. W kolejnej akcji Katalończycy przejęli piłkę, kontra i trafia Victor Tomas. Do końca pierwszej połowy już tylko 5 minut. Dwie minuty kary dla Jima Gottfridssona.
    Skomentuj 0
    24 min. 13:14. W odpowiedzi dwie udane próby Steffena Weinholda. Ciężar gry spoczywa dziś na rozegraniu Flensburga. Trener mistrzów Hiszpanii bardzo zaniepokojony.
    Skomentuj 0
    22 min. 13:12. Zadziwiająco niska jest dziś skuteczność Siarheia Rutenki, ale w dobrej dyspozycji jest za to Nikola Karabatić, który doprowadza do remisu po raz kolejny. Dobra akcja w defensywie Hiszpanów i Juanin Garcia rzuca ładną bramkę!
    Skomentuj 0
    21 min. 11:12. Golkiper Niemców broni po raz kolejny, a prowadzenie Niemcom daje Steffen Weinhold. O czas poprosił tym razem trener FC Barcelony, Xavier Pascual.
    Skomentuj 0
    19 min. 11:11. Publiczność wyraźnie wspiera niemiecki zespół, ale Hiszpanom wydaje się to nie przeszkadzać. Z drugiej linii próbował Siarhei Rutenka ale piłkę zatrzymał bramkarz Flensburga.
    Skomentuj 0
    17 min. 11:10. Tempo meczu zawrotne, bramka za bramkę, rozkręca się coraz bardziej Nikola Karabatić, ale Niemcy nie odpuszczają.
    Skomentuj 0
    17 min. 9:8. Podrażniony Siarhei Rutenka posyła bombę w kierunku bramki Flensburga. Niemcy skutecznie odpowiadają, ale na listę strzelców wpisuje się też Jesper Noddesbo.
    Skomentuj 0
    15 min. 7:7. Tuż po wznowieniu ładna bramka Andersa Eggerta, ale po bardzo szybkiej akcji odpowiada Victor Tomas. Niemcy budują atak pozycyjny, po którym piłkę w siatce umieszcza Holger Glandorf. W kolejnej akcji do remisu doprowadza Anders Eggert!
    Skomentuj 0
    11 min. 4:6. Jesper Noddesbo na kole dał o sobie znać, zdobył dwa gole z rzędu i ponownie to Hiszpanie cieszą się z prowadzenia. O czas bardzo szybko poprosił trener Flensburga.
    Skomentuj 0
    10 min. 4:4. Piękna bramka Holgera Glandorfa i Niemcy na prowadzeniu. W odpowiedzi doskonała akcja Katalończyków. Na tablicy świetlnej ponownie remis.
    Skomentuj 0
    8 min. 3:3. Kolejny rzut karny dla FC Barcelony, z piłką ustawił się Kiril Lazarov ale i jego zatrzymuje Mattias Andersson! Wspaniale mecz rozpoczął golkiper Flensburga.
    Skomentuj 0
    6 min. 3:3. Pojedynek toczy się w bardzo szybkim tempie. Anders Eggert po raz kolejny doprowadza do remisu. Niemcy nie wyglądają na szczególnie wystraszonych.
    Skomentuj 0
    4 min. 3:2. Holger Glandorf trafia, ale znakomicie Nikola Karabatić pokazuje próbkę swoich umiejętności.
    Skomentuj 0
    2 min. 2:1. Odpowiedź Niemców bardzo szybka, w kolejnej akcji karnego wywalczył Ruthenka, jednak gola nie rzucają Hiszpanie! W następnej akcji Ruthenka w pełni się rewanżuje!
    Skomentuj 0
    1 min. 1:0. Pierwszy gwizdek czeskich sędziów i gramy! Rozpoczęli Niemcy, ale przejęli Katalończycy, kontra i 1:0 dla Barcy.
    Skomentuj 0
    Zawodnicy obu drużyn są już na parkiecie, trwa prezentacja. Za chwilę odegrany zostanie hymn Ligi Mistrzów, a potem rozpocznie się walka o finał!
    Skomentuj 0
    SG Flensburg-Handewitt to zespół, który jest debiutantem w turnieju Final Four. Nic więc dziwnego, że w opinii ekspertów, to doświadczona i naszpikowana gwiazdami FC Barcelona uchodzi za faworyta tej konfrontacji. Dotychczas oba zespoły mierzyły się ze sobą trzykrotnie i bilans wypada korzystnie dla Katalończyków (2:1). Ostatni dwumecz miał miejsce w ćwierćfinale Ligi Mistrzów sezonu 2006/2007. Pierwsze spotkanie u siebie wysoko wygrali Niemcy, drugie Hiszpanie, ale to ekipa z Flensburga awansowała do dalszych gier. Jak będzie tym razem?
    Skomentuj 0
    W pierwszym sobotnim półfinale Ligi Mistrzów niemiecki THW Kiel okazał się lepszy od węgierskiego MKB Veszprém (29:26). Nasi zachodni sąsiedzi zwycięstwo zawdzięczają znakomitej postawie bramkarza, Andreasa Palicki. Za kwadrans na parkiet kolońskiej Lanxess Areny wybiegną zawodnicy FC Barcelony i Flensburga-Handewitt. Zapraszamy do śledzenia razem z nami relacji LIVE z tego spotkania.