Tabele Piłka ręczna

PGNiG Superliga Mężczyzn

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 Orlen Wisła Płock 0 0 0 0 0:0 0
Vive Targi Kielce 0 0 0 0 0:0 0
Nielba Wągrowiec 0 0 0 0 0:0 0
Chrobry Głogów 0 0 0 0 0:0 0
Zagłębie Lubin 0 0 0 0 0:0 0
Gaz-System Pogoń Szczecin 0 0 0 0 0:0 0
KS Azoty Puławy 0 0 0 0 0:0 0
Śląsk Wrocław 0 0 0 0 0:0 0
MMTS Kwidzyn 0 0 0 0 0:0 0
Wybrzeże Gdańsk 0 0 0 0 0:0 0
PGE Stal Mielec 0 0 0 0 0:0 0
Górnik Zabrze 0 0 0 0 0:0 0

PGNiG Superliga Kobiet

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 Vistal Gdynia 0 0 0 0 0:0 0
Start Elbląg 0 0 0 0 0:0 0
Energa AZS Koszalin 0 0 0 0 0:0 0
SPR Pogoń Baltica Szczecin 0 0 0 0 0:0 0
KPR Ruch Chorzów 0 0 0 0 0:0 0
SPR Olkusz 0 0 0 0 0:0 0
Aussie Sylex Sambor Tczew 0 0 0 0 0:0 0
MKS Selgros Lublin 0 0 0 0 0:0 0
Piotrcovia Piotrków Trybunalski 0 0 0 0 0:0 0
Olimpia-Beskid Nowy Sącz 0 0 0 0 0:0 0
KGHM Metraco Zagłębie Lubin 0 0 0 0 0:0 0
KPR Jelenia Góra 0 0 0 0 0:0 0

I liga mężczyzn grupa A

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 Wolsztyniak Wolsztyn 0 0 0 0 0:0 0
Warszawianka Warszawa 0 0 0 0 0:0 0
SMS ZPRP Gdańsk 0 0 0 0 0:0 0
Real Astromal Leszno 0 0 0 0 0:0 0
Warmia Traveland Olsztyn 0 0 0 0 0:0 0
AZS AWF Biała Podlaska 0 0 0 0 0:0 0
Vetrex Sokół Kościerzyna 0 0 0 0 0:0 0
Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 0 0 0 0 0:0 0
Kar-Do Spójnia Gdynia 0 0 0 0 0:0 0
MKS Henri Lloyd Brodnica 0 0 0 0 0:0 0
Meble Wójcik Elbląg 0 0 0 0 0:0 0
MKS Poznań 0 0 0 0 0:0 0
KPR Legionowo 0 0 0 0 0:0 0
Polski Cukier Pomezania Malbork 0 0 0 0 0:0 0

I liga mężczyzn grupa B

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 KSZO Ostrowiec Św. 0 0 0 0 0:0 0
Gwardia Opole 0 0 0 0 0:0 0
UKS Olimp Grodków 0 0 0 0 0:0 0
AZS UZ Zielona Góra 0 0 0 0 0:0 0
Czuwaj Przemyśl 0 0 0 0 0:0 0
MKS Kalisz 0 0 0 0 0:0 0
Ostrovia Ostrów Wlkp. 0 0 0 0 0:0 0
ŚKPR Świdnica 0 0 0 0 0:0 0
Olimpia Piekary Śląskie 0 0 0 0 0:0 0
MTS Chrzanów 0 0 0 0 0:0 0
Viret CMC Zawiercie 0 0 0 0 0:0 0
SPR Tarnów 0 0 0 0 0:0 0
KSSPR Końskie 0 0 0 0 0:0 0
Siódemka Miedź Legnica 0 0 0 0 0:0 0

I liga kobiet

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 SMS ZPRP Płock 0 0 0 0 0:0 0
UKS PCM Kościerzyna 0 0 0 0 0:0 0
Korona Handball Kielce 0 0 0 0 0:0 0
MKS AZS UMCS Lublin 0 0 0 0 0:0 0
AZS AWF Warszawa 0 0 0 0 0:0 0
KPR Kobierzyce 0 0 0 0 0:0 0
Sparta Oborniki 0 0 0 0 0:0 0
Jutrzenka Płock 0 0 0 0 0:0 0
Słupia Słupsk 0 0 0 0 0:0 0
Dwójka Profil Nowy Sącz 0 0 0 0 0:0 0
AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 0 0 0 0 0:0 0
Polonia Kępno 0 0 0 0 0:0 0

DKB Handball Bundesliga

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 Rhein-Neckar Löwen 3 3 0 0 91:63 6
2 Frisch Auf! Göppingen 3 3 0 0 81:72 6
3 VfL Gummersbach 3 2 1 0 84:77 5
4 HSG Wetzlar 3 2 0 1 84:72 4
5 SG Flensburg-Handewitt 3 2 0 1 84:75 4
6 TBV Lemgo 3 2 0 1 89:83 4
7 SC Magdeburg 3 2 0 1 79:74 4
8 THW Kiel 3 2 0 1 71:72 4
9 MT Melsungen 4 2 0 1 105:98 4
10 TSV Hannover-Burgdorf 3 1 1 1 80:77 3
11 Füchse Berlin 2 1 0 1 59:52 2
12 HBW Balingen-Weilstetten 2 1 0 1 48:56 2
13 HSV Hamburg 3 0 2 1 69:70 2
14 Bergischer HC 3 1 0 2 80:84 2
15 TuS N-Lübbecke 3 1 0 2 81:86 2
16 GWD Minden 3 1 0 2 75:81 2
17 TSG Friesenheim 3 0 0 3 70:88 0
18 SG BBM Bietigheim 3 0 0 3 79:102 0
19 HC Erlangen 3 0 0 3 69:96 0

II liga mężczyzn piłka ręczna gr. I

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 Śląsk Wrocław 24 22 0 2 848:581 44
2 MKS Kalisz 24 20 0 4 811:580 40
3 MKS Poznań 24 20 0 4 695:552 40
4 Olimp Grodków 24 15 2 7 636:587 32
5 Sparta Oborniki Wlkp. 24 14 2 8 696:622 30
6 AZS UZ Zielona Góra 24 11 1 12 694:732 23
7 Żagiew Dzierżoniów 24 10 1 13 615:648 21
8 OSiR Komprachcice 24 9 1 14 652:707 19
9 Pogoń Oleśnica 24 9 0 15 646:710 18
10 Zagłębie II Lubin 24 7 0 17 634:768 14
11 UKS PR 2 Polkowice 24 7 0 17 563:673 14
12 Tęcza Kościan 24 5 1 18 633:752 11
13 Orlik Brzeg 24 3 0 21 594:805 6

II liga mężczyzn piłka ręczna gr. III

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 KPR Legionowo 18 18 0 0 599:365 36
2 AZS UŁ PŁ Łódź 18 16 0 2 622:411 32
3 ZEPTER AZS UW II Warszawa 18 10 0 8 500:495 20
4 Włókniarz Konstantynów Łódzki 18 9 1 8 514:519 19
5 Kasztelan Sierpc 18 8 2 8 485:518 18
6 Trójka Ostrołęka 18 8 1 9 485:470 17
7 AZS Politechnika II Radom 18 6 2 10 474:504 14
8 Pabiks Pabianice 18 6 2 10 429:501 14
9 MOKS Słoneczny Stok Białystok 18 3 1 14 480:620 7
10 AZS UMCS Lublin 18 1 1 16 458:643 3

II liga mężczyzn piłka ręczna gr. II B

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 Kar-Do Spójnia Gdynia 14 12 0 2 404:309 24
2 Gwardia Koszalin 14 12 0 2 356:289 24
3 Sokół Gdańsk 14 11 1 2 409:317 23
4 Energetyk Gryfino 14 8 1 5 377:302 17
5 Sambor Tczew 14 4 1 9 324:362 9
6 Tytani Wejherowo 14 3 2 9 295:349 8
7 GKS Żukowo 14 3 1 10 271:364 7
8 AZS PG Gdańsk 14 0 0 14 295:439 0

II liga mężczyzn piłka ręczna gr. IV

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 Control Process Tarnów 26 23 0 3 905:700 46
2 Wisła Sandomierz 26 22 0 4 882:722 44
3 Vive Targi II Kielce 26 18 0 8 825:737 36
4 Grunwald Ruda Śląska 26 18 0 8 765:662 36
5 KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 26 16 2 8 815:751 34
6 Zagłębie Sosnowiec 26 15 0 11 685:650 30
7 KSSPR II Końskie 25 13 1 10 809:799 27
8 MOSiR Arcom Bochnia 25 12 2 11 760:751 26
9 MOSM HIT Bytom 26 12 2 12 753:690 26
10 AZS Politechnika Św. 26 9 1 16 678:729 19
11 Orzeł Przeworsk 26 7 1 18 726:856 15
12 Siódemka Chełmek 26 6 0 20 763:841 12
13 Juvenia Rzeszów 26 4 0 22 639:846 8
14 AZS Katowice 26 1 1 24 424:669 3

II liga mężczyzn piłka ręczna gr. II A

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 AZS UWM Olsztyn 14 11 1 2 443:336 23
2 AZS UKW Bydgoszcz 14 10 3 1 443:391 23
3 Szczypiorniak Olsztyn 14 7 3 4 363:331 17
4 Alfa 99 Strzelno 14 8 0 6 422:406 16
5 MKS Grudziądz 14 4 3 7 391:412 11
6 Korona Koronowo 14 5 0 9 413:459 10
7 LKS Kęsowo 14 3 1 10 356:384 7
8 AZS UMK Toruń 14 2 1 11 319:431 5

Liga Mistrzyń gr. A

P Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 Krim Mercator Ljubljana
2 Dinamo-Sinara Wołgograd
3 Hypo Niederösterreich
4 zwycięzca 1 turnieju kwal.

Liga Mistrzyń gr. B

P Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 Buducnost Podgorica
2 Thüringer HC
3 WHC Vardar SCBT Skopje
4 zwycięzca 2 turnieju kwal.

Liga Mistrzyń gr. C

P Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 Gyori AUDI ETO KC
2 Viborg HK
3 RK Lokomotiva Zagrzeb
4 IK Savehof

Liga Mistrzyń gr. D

P Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 Larvik HK
2 HCM Baia Mare
3 Metz Handball
4 MKS Selgros Lublin

Liga Mistrzów gr. A

P Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 THW Kiel
2 Metalurg Skopje
3 RK Croatia Osiguranje Zagrzeb
4 Naturhouse La Rioja
5 Paris Saint-Germain
6 zwycięzca 1 turnieju kwal.

Liga Mistrzów gr. B

P Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 FC Barcelona
2 KIF Kolding
3 Alingsas HK
4 Orlen Wisła Płock
5 SG Flensburg-Handewitt
6 zwycięzca 3 turnieju kwal

Liga Mistrzów gr. C

P Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 MKB Veszprém
2 Celje Pivovarna Lasko
3 Chekhovskie Medvedi
4 Rhein-Neckar Löwen
5 Vardar Skopje
6 Montpellier Agglomeration HB

Liga Mistrzów gr. D

P Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 Vive Targi Kielce
2 Dunkerque HB
3 Kadetten Schaffhausen
4 Pick Szeged
5 AaB Aalborg Handbold
6 zwycięzca 2 turnieju kwal.

Ligue Nationale de Handball

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 Dunkerque HB 25 20 1 4 645:578 41
2 Montpellier Agglomeration HB 25 19 2 4 794:670 38
3 Paris Saint-Germain 25 18 2 4 791:703 38
4 HBC Nantes 25 17 1 7 712:639 35
5 Fenix Toulouse Handball 25 15 1 9 700:673 31
6 Cesson Rennes 25 12 3 10 671:686 27
7 Saint Raphael Var HB 25 13 1 11 722:731 27
8 Chambery Savoie 25 12 1 12 733:714 25
9 Nimes 25 9 1 15 669:698 19
10 Aix en Provence 25 7 3 15 645:722 17
11 Sélestat Alsace handball 25 6 3 16 682:741 15
12 Tremblay 25 6 3 16 648:720 15
13 US Ivry 25 4 3 18 632:680 11
14 Dijon Bourgogne Handball 25 3 3 19 610:699 9

ME 2012: Grupa I

M Kraj Pkt Z R P Bramki
1 Serbia 7 3 1 1 110:104
2 Dania 6 3 0 2 140:133
3 Macedonia 5 2 1 2 130:127
4 Niemcy 5 2 1 2 132:129
5 Polska 5 2 1 2 132:136
6 Szwecja 2 0 2 3 124:139

ME 2012: Grupa II

M Kraj Pkt Z R P Bramki
1 Hiszpania 9 4 1 0 143:130
2 Chorwacja 7 3 1 1 137:128
3 Słowenia 4 2 0 3 153:156
4 Węgry 4 1 2 2 125:130
5 Islandia 3 1 1 3 143:146
6 Francja 3 1 1 3 128:139

ME 2012: Grupa A

M Kraj Pkt Z R P Bramki
1 Serbia 5 2 1 0 67:61
2 Polska 4 2 0 1 86:72
3 Dania 2 1 0 2 78:76
4 Słowacja 1 0 1 2 70:92

ME 2012: Grupa B

M Kraj Pkt Z R P Bramki
1 Niemcy 4 2 0 1 77:74
2 Macedonia 3 1 1 1 76:71
3 Szwecja 3 1 1 1 83:84
4 Czechy 2 1 0 2 77:84

ME 2012: Grupa C

M Kraj Pkt Z R P Bramki
1 Hiszpania 5 2 1 0 83:77
2 Węgry 4 1 2 0 81:78
3 Francja 2 1 0 2 77:79
4 Rosja 1 0 1 2 82:89

ME 2012: Grupa D

M Kraj Pkt Z R P Bramki
1 Chorwacja 6 3 0 0 88:78
2 Słowenia 2 1 0 2 90:91
3 Islandia 2 1 0 2 95:97
4 Norwegia 2 1 0 2 80:87

ME 2014: Grupa A

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 Dania 3 3 0 0 95:79 6
2 Macedonia 3 1 1 1 67:74 3
3 Austria 3 1 0 2 80:75 2
4 Czechy 3 0 1 2 73:87 1

ME 2014: Grupa B

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 Hiszpania 3 3 0 0 94:80 6
2 Islandia 3 1 1 1 86:86 3
3 Węgry 3 0 2 1 80:87 2
4 Norwegia 3 0 1 2 77:84 1

ME 2014: Grupa C

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 Francja 3 3 0 0 94:83 6
2 Polska 3 1 0 2 70:70 2
3 Rosja 3 1 0 2 77:84 2
4 Serbia 3 1 0 2 73:77 2

ME 2014: Grupa D

M Drużyna M Z P R Bramki Pkt
1 Chorwacja 3 3 0 0 85:68 6
2 Szwecja 3 2 0 1 82:68 4
3 Białoruś 3 1 0 2 73:86 2
4 Czarnogóra 3 0 0 3 66:84 0

ME 2014: Grupa I

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 Dania 5 5 0 0 153:125 10
3 Hiszpania 5 4 0 1 156:135 8
3 Islandia 5 2 1 2 140:146 5
4 Węgry 5 1 1 3 133:139 3
5 Austria 5 1 0 4 129:140 2
6 Macedonia 5 1 0 4 117:143 2

ME 2014: Grupa II

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 Francja 5 4 0 1 157:140 8
2 Chorwacja 5 4 0 1 147:126 8
3 Polska 5 3 0 2 145:136 6
4 Szwecja 5 3 0 2 138:137 6
5 Rosja 5 1 0 4 141:154 2
6 Białoruś 5 0 0 5 137:172 0

MŚ 2013: Grupa A

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 Francja 5 5 0 0 125:80 10
3 Czarnogóra 5 4 0 1 135:92 8
2 Korea Południowa 5 3 0 2 158:117 6
4 Holandia 5 2 0 3 147:121 4
5 Kongo 5 1 0 4 86:155 2
6 Dominikana 5 0 0 4 92:178 0

MŚ 2013: Grupa B

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 Brazylia 5 5 0 0 142:102 10
2 Serbia 5 4 0 1 140:105 8
3 Dania 5 3 0 2 151:112 6
4 Japonia 5 2 0 3 136:131 4
5 Chiny 5 1 0 4 114:168 2
6 Algieria 5 0 0 5 102:167 0

MŚ 2013: Grupa C

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 Norwegia 5 5 0 0 142:90 10
2 Hiszpania 5 4 0 1 130:91 8
3 Polska 5 3 0 2 141:95 6
4 Angola 5 2 0 3 135:123 4
5 Argentyna 5 1 0 4 102:141 2
6 Paragwaj 5 0 0 5 55:165 0

MŚ 2013: Grupa D

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 Niemcy 5 5 0 0 152:116 10
2 Rumunia 5 4 0 1 132:96 8
3 Węgry 5 3 0 2 143:114 6
4 Czechy 5 2 0 3 144:135 4
5 Tunezja 5 1 0 4 109:122 0
6 Australia 5 0 0 5 68:165 0

Klasyfikacja medalowa Pekin 2008

Msc Kraj Złoto Srebro Brąz Razem
1 Chiny 51 21 28 100
2 USA 36 38 36 110
3 Rosja 23 21 28 72
4 Wielka Brytania 19 13 15 47
5 Niemcy 16 10 15 41
6 Australia 14 15 17 46
7 Korea Południowa 13 10 8 31
8 Japonia 9 6 10 25
9 Włochy 8 10 10 28
10 Francja 7 16 18 41
11 Ukraina 7 5 15 27
12 Holandia 7 5 4 16
13 Kenia 6 4 4 14
14 Jamajka 6 3 2 11
15 Hiszpania 5 10 3 18
16 Białoruś 4 5 10 19
20 Polska 3 6 1 10

Puchar EHF gr. A

P Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 Lugi HF 6 3 1 2 171:169 7
2 Reale Ademar Leon 6 2 2 2 173:164 6
3 Csurgoi KK 6 3 0 3 163:160 6
4 TSV Hannover-Burgdorf 6 2 1 3 168:182 5

Puchar EHF gr. B

P Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 Montpellier Agglomeration HB 6 6 0 0 192:147 12
2 Sporting Lizbona 6 4 0 2 195:165 8
3 Skjern Handbold 6 2 0 4 156:158 4
4 Zomimak Strumica 6 0 0 6 130:203 0

Puchar EHF gr. C

P Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 Pick Szeged 6 5 0 1 174:159 10
2 HBC Nantes 6 4 0 2 176:154 8
3 Tatran Prešov 6 2 0 4 181:198 4
4 IFK Kristianstad 6 1 0 5 151:171 2

Puchar EHF gr. D

P Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 Füchse Berlin 6 4 2 0 181:164 10
2 HCM Constanta 6 3 2 1 173:160 8
3 Chambery Savoie 6 2 2 2 162:158 6
4 Sporta Hlohovec 6 0 0 6 147:181 0

PGNiG Superliga Kobiet - Play-out

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt
9 KPR Jelenia Góra 24 8 1 15 659:697 17
10 KPR Ruch Chorzów 24 8 0 16 600:678 16
11 SPR Olkusz 24 3 1 20 552:749 7

PGNiG Superliga Mężczyzn - Play-out

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt
9 Zagłębie Lubin 28 10 1 17 792:889 21
10 Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 28 7 3 18 813:912 17
11 PE Gwardia Opole 28 7 2 19 734:851 16
12 KPR Legionowo 28 6 1 21 735:831 13

Klasyfikacja strzelców II liga mężczyzn piłka ręczna grupa IV

M Zawodnik Klub Bramki
1 Chyliński Kamil KSSPR II Końskie 220
2 Kutek Piotr Wisła Sandomierz 189
3 Radowiecki Tomasz KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 171
4 Kwiatkowski Paweł Wisła Sandomierz 168
5 Fugiel Tomasz Vive Targi II Kielce 167
6 Ogrodnik Marcin Wisła Sandomierz 157
7 Glita Marek AZS Politechnika Św. 157
8 Rurarz Marcin KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 150
9 Papaj Piotr Vive Targi II Kielce 138
10 Bieś Paweł Control Process Tarnów 137

Klasyfikacja strzelców II liga mężczyzn piłka ręczna grupa III

M Zawodnik Klub Bramki
1 Rajchert Sebastian Włókniarz Konstantynów Łódzki 116
2 Borsuk Przemysław MOKS Słoneczny Stok 115
3 Kosma Bartłomiej Włókniarz Konstantynów Łódzki 110
4 Lewtak Tomasz AZS UMCS Lublin 102
5 Niećko Rafał Trójka Ostrołęka 91
6 Kuśmierczyk Mariusz AZS UŁ PŁ Łódź 85
7 Chmielewski Hubert ZEPTER AZS UW II Warszawa 81
8 Zasikowski Mateusz KPR Legionowo 81
9 Ziemczyk Marcin Trójka Ostrołęka 81
10 Gozdalski Grzegorz Pabiks Pabianice 77

Klasyfikacja strzelców II liga mężczyzn piłka ręczna grupa I

M Zawodnik Klub Bramki
1 Niedzielski Rafał MKS Poznań 189
2 Grobelny Daniel Śląsk Wrocław 162
3 Szabat Artur Śląsk Wrocław 152
4 Pachulicz Artur Sparta Oborniki Wlkp. 146
5 Kociszewski Cyprian AZS UZ Zielona Góra 145
6 Juros Krzysztof OSiR Komprachcice 141
7 Galewski Arkadiusz MKS Kalisz 140
8 Ungier Marcel OSiR Komprachcice 130
9 Kłak Mariusz Sparta Oborniki Wlkp. 121
10 Nowak Dawid Tęcza Kościan 115

Klasyfikacja strzelców II liga mężczyzn piłka ręczna grupa II

M Zawodnik Klub Bramki
1 Ciszewski Paweł Sokół Gdańk 140
2 Wudniak Adam Korona Koronowo 129
3 Dzieniszewski Radosław AZS UWM Olsztyn 127
4 Dorsz Grzegorz Kar-Do Spójnia Gdynia 122
5 Ludian Sebastian LKS Kęsowo 114
6 Jędryszek Michał Sambor Tczew 112
7 Wiśniewski Łukasz AZS UKW Bydgoszcz 95
8 Stasiuk Piotr Gwardia Koszalin 94
9 Cirocki Grzegorz GKS Żukowo 88
10 Nawrocki Dawid AZS UKW Bydgoszcz 86

Klasyfikacja medalowa wszech czasów letnich Igrzysk Olimpijskich

Msc Kraj Złoto Srebro Brąz Razem
1 USA 969 771 669 2409
2 Rosja (ZSRR, WNP) 573 483 463 1519
3 Niemcy (RFN, NRD) 416 436 465 1317
4 Wielka Brytania 237 272 275 784
5 Francja 203 222 242 667
6 Chiny 201 144 128 473
7 Włochy 199 167 186 552
8 Węgry 167 153 164 484
9 Szwecja 144 163 176 483
10 Australia 143 157 181 481
17 Polska 64 82 72 218