Uciekły na ostatniej prostej. Piotrcovia postraszyła mistrzynie

KGHM MKS Zagłębie Lubin nie miało łatwej przeprawy w Piotrkowie Trybunalskim. Mistrzynie kraju w końcówce meczu były jednak nie do przejścia w obronie i to one zainkasowały w niedzielę komplet punktów.

Małgorzata Boluk
Lucyna Sobecka w akcji PAP / Marian Zubrzycki / Lucyna Sobecka w akcji
Krótka ławka nie przeszkodziła ekipie z województwa łódzkiego w powalczeniu z KGHM MKS Zagłębiem Lubin jak równy z równym. Trener Agata Cecotka miała do swojej dyspozycji dziesięć zawodniczek z pola i dwie bramkarki, przy czym Karolina Sarnecka nie musiała nawet wchodzić na parkiet.

Od początku świetnie radziła sobie między słupkami jej młodsza koleżanka - Oliwia Suliga, która już w pierwszych minutach spotkania zaliczyła dwie przedniej urody interwencje. Piotrcovia wypracowała sobie z jej pomocą skromny dystans (3:1 w 7'), jednak 120 sekund później na prowadzeniu znajdowały się już świeżo upieczone mistrzynie kraju, które zdobyły trzy bramki z rzędu.

Gospodynie nie zamierzały pozostawać im dłużne. Na remis ładnie z podłoża trafiła Lucyna Sobecka, a chwilę później kolejną udaną interwencją popisała się Oliwia Suliga. Lubinianki próbowały odpracować to w defensywie, ale nie udało się. Przy sygnalizacji gry pasywnej w porę piłkę w siatce umieściła Oliwia Szczepanek (5:4 w 11').

W kolejnych minutach bramki padały naprzemiennie. Aż do końcówki pierwszej połowy. Wówczas nieznacznie przewagę podwyższyła Piotrcovia (10:8 w 26'), ale KGHM MKS Zagłębie przed zejściem do szatni zdołało odwrócić jeszcze wynik na swoją korzyść, w czym spora zasługa Karin Bujnochovej.

Lubinianki zaliczyły udane wejście w drugą połowę (11:16 w 37'), jednak Piotrcovia nie przestała naciskać. Zawodniczki Agaty Cecotki krok po kroku zbliżały się do Miedziowych i na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry doprowadziły do wyrównania po rzucie Lucyny Sobeckiej!

Miejscowe za ciosem nie poszły. Szczypiornistki z Dolnego Śląska na ostatniej prostej były nie przejścia w obronie (21:25 w 57') i zapewniły sobie komplet punktów. MVP meczu została wybrana Barbara Zima, która broniła w niedzielę z 48-procentową skutecznością. W ekipie z Piotrkowa Trybunalskiego wyróżniono z kolei Lucynę Sobecką.