LM: Dunkerque HB - Orlen Wisła Płock na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Paweł Nowakowski
60 min. 25:28 Orlen Wisła Płock inkasuje komplet punktów! Po ciężkim i emocjonującym boju wicemistrzowie Polski wrócą z Francji z tarczą.
Skomentuj 0
Dziękujemy Państwu za uwagę i już dziś zapraszamy na relację LIVE z niedzielnego meczu Vive Targi Kielce - FC Porto Vitalis. Poniżej pełna relacja z pojedynku Orlen Wisły Płock z Dunkerque HB.
Skomentuj 0
59 min. 25:28 Nafciarze przypieczętowują zwycięstwo w kapitalnym stylu, po wrzutce Valentina Ghionei do Ivana Nikcevicia!
Skomentuj 0
59 min. 25:27 Gospodarze wciąż żywią nadzieję, na zdobycie choćby punktu. Z rzutu karnego trafia Baptiste Butto.
Skomentuj 0
59 min. 24:27 Z prawego rozegrania bramkę zdobywa Petar Nenadić, który z łatwością wszedł pomiędzy dwóch obrońców Dunkerque HB. Orlen Wisła Płock krok od zwycięstwa!
Skomentuj 0
58 min. 24:26 Wybornie w finalnych minutach spisuje się Marin Sego. Co więcej trzecie dwuminutowe wykluczenie, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Jalleledine Touati. Tunezyjczyk ponownie bez pardonu potraktował Mariusza Jurkiewicza.
Skomentuj 0
  • 57 min 24:26 Chaotyczna gra Orlen Wisły Płock w ataku pozycyjnym. Nafciarze zbyt szybko chcą rzucić bramkę.
    Skomentuj 0
    56 min. 24:26 Nadzieję w serca gospodarzy wlewa Pierre Soudry. Orlen Wisła Płock straciła piłkę w ataku, lecz na posterunku powracający do bramki Marin Sego! Chorwat obronił rzut Baptiste Butto. Niezwykle ważna interwencja - przy piłce Wisła.
    Skomentuj 0
    55 min. 23:26 Kornel Nagy wypatrzył niepilnowanego na kole Mohameda Mokraniego.
    Skomentuj 0
    54 min. 22:26 Przepiękna solowa akcja w wykonaniu Mariusza Jurkiewicza. "Kaczka" zamarkował rzut i z łatwością minął Mickaela Grocaut, zdobywając 26 bramkę dla Wisły. W finalnym momencie rzutu reprezentanta Polski w twarz uderzył Jalleledine Touati - Tunezyjczyk odesłany na ławkę kar.
    Skomentuj 0
    53 min. 22:25 Rzut karny dla Dunkerque HB za obronę w kole Ivana Nikcevicia. Z linii 7 metrów nie myli się Guillaume Joli.
    Skomentuj 0
    52 min. 21:25 W środkach nie przebierał Muhamed Toromanović i Bośniak przez najbliższe 120 sekund odpocznie na ławce. Ivan Milas efektownie zablokował rzut Kornela Nagy'a.
    Skomentuj 0
    50 min. 21:25 Gospodarze bez jakiegokolwiek pomysłu na sforsowanie defensywy Nafciarzy - faul w ataku popełnia Pierra Soudry, a odpowiedzi Mariusz Jurkiewicz, który z dziecinną łatwością wymanewrował Mickaela Grocaut!
    Skomentuj 0
    49 min. 21:24 Defensywa Orlen Wisły Płock znów funkcjonuje bez zarzutu. Po nieudanej próbie Francuzów na solową akcje pokusił się Nikola Eklemović. Przewaga Wisły systematycznie się powiększa! O czas prosi Patrick Cazal.
    Skomentuj 0
    48 min. 21:23 Jedenaste trafienie Valentina Ghionei! Rumuna na czystą pozycję wyprowadził Mariusz Jurkiewicz.
    Skomentuj 0
    47 min. 21:22 Niepotrzebny pośpiech Orlen Wisły Płock w ataku pozycyjnym skutkuje kolejną stratą. Świetną zmianę w płockiej bramce dał jednak Adam Morawski i przy piłce Nafciarze.
    Skomentuj 0
    46 min. 21:21 Rzut Pierra Soudry broni Adam Morawski! Kapitalna solowa akcja Petara Nenadicia daje Wiśle rzut karny, który na bramkę zamienia niezawodny Valentin Ghionea (jego 10 bramka). Ponadto Nafciarze grają w przewadze, bo na ławkę kar za faul na Nenadiciu odesłany Baptiste Butto!
    Skomentuj 0
    44 min. 21:21 Petar Nenadić daje prowadzenie Wiśle, lecz szybka riposta gospodarzy. Mocno chaotyczna gra Nafciarzy.
    Skomentuj 0
    42 min. 20:20 W miejsce Marina Sego w płockiej bramce pojawił się Adam Morawski.
    Skomentuj 0
    42 min. 20:20 Na domiar złego na ławkę kar odesłany Muhamed Toromanović, a Marina Sego po raz kolejny pokonuje Pierre Soudry, doprowadzając do remisu.
    Skomentuj 0
    41 min. 19:20 Sporo krwi płockiej defensywie psuje dziś Pierre Soudry, kolejne trafienie leworęcznego rozgrywającego Dunkerque HB. W ataku po raz kolejny nie najlepiej zachował się Paweł Paczkowski.
    Skomentuj 0
    40 min. 18:20 Nafciarze nieco przysnęli w defensywie, co skutecznie wykorzystał Kornel Nagy. Chwilę później w ataku pozycyjnym pogubił się Paweł Paczkowski. Gospodarze przed szansą na zdobycie bramki kontaktowej.
    Skomentuj 0
    39 min. 17:20 Orlen Wisła Płock grę w osłabieniu... wygrała 2:0! Błąd w defensywie Dunkerque HB wykorzystał z zimną krwią Paweł Paczkowski.
    Skomentuj 0
    38 min. 17:19 Cóż za bramką Petara Nenadicia. Serb pięknym rzutem z biodra posyła piłkę tuż pod poprzeczką bramki strzeżonej przez Vincenta Gerarda. Nafciarze dzielnie trzymają się w osłabieniu.
    Skomentuj 0
    37 min. 17:18 Dyskusyjną karę dwóch minut otrzymał Zbigniew Kwiatkowski za faul na obrotowym Benjaminie Afgourze.
    Skomentuj 0
    36 min. 16:18 Francuzi wysoko grają w obronie, broniąc całym zespołem na 9 metrze. Na rzut z drugiej linii zdecydował się Mariusz Jurkiewicz. Skuteczna próba reprezentanta Polski.
    Skomentuj 0
    35 min. 16:17 Mecz toczy się teraz w rytmie bramka za bramkę. Na trafienie Mariusza Jurkiewicza błyskawicznie odpowiedzieli Francuzi, a dokładniej Bastien Lamon. Defensywa Wisły Płock pozostawia wiele do życzenia. O czas prosi Manolo Cadenas.
    Skomentuj 0
    33 min. 15:16 Orlen Wisła Płock w odwrocie - proste błędy w ofensywie. Płocką defensywę skutecznie nęka leworęczny rozgrywający Pierre Soudry, rzucając dwie bramki z rzędu.
    Skomentuj 0
    32 min. 13:16 Nafciarze punktują wicemistrzów Francji. Składną akcję pewnie na bramkę zamienił wybornie dziś grający Valentin Ghionea.
    Skomentuj 0
    31 min. 13:15 Rzut Baptiste Butto zablokowany przez defensorów Wisły. Hiszpańscy sędziowie pokazywali Dunkerque HB grę na czas, a udaną interwencją popisał się Marin Sego.
    Skomentuj 0
    Pora na drugie trzydzieści minut francusko-polskiej rywalizacji. Gospodarze w podwójnym osłabieniu
    Skomentuj 0
    Niebawem rozpocznie się druga odsłona pojedynku Dunkerque HB - Orlen Wisła Płock.
    Skomentuj 0
    Jeżeli jesteś fanem szczypiorniaka i chcesz być na bieżąco z wydarzeniami w handballu - polecamy nasz specjalnie dedykowany profil na Facebooku. Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas.
    Skomentuj 0
    Na słowa uznania zasługuje postawa Valentina Ghionei. Rumun po raz kolejny udowadnia, że w tym sezonie jest w wybornej dyspozycji. Do przerwy skrzydłowy Orlen Wisła Płock ma na na swoim koncie osiem rzuconych bramek! To bezapelacyjnie lider Nafciarzy w starciu z Dunkerque HB.
    Skomentuj 0
    Ostatnie 120 sekund katastrofalne w wykonaniu Nafciarzy, którzy popełnili masę prostych błędów technicznych i na domiar złego masowo obijali Vincent Gerard. Bramkarz Dunkerque HB do przerwy legitymuje się aż 46 procentową skutecznością obron!
    Skomentuj 0
    30 min. 13:15 Do końca pierwszej części nic się nie zmieniło i Orlen Wisła Płock schodzi na przerwę z dwubramkową przewagą.
    Skomentuj 0
    29 min. 13:15 Jalleledine Touati odesłany na ławkę kar i podopieczni Manolo Cadenasa będą grać w podwójnej przewadze.
    Skomentuj 0
    29 min. 13:15 Przewaga Nafciarzy po raz kolejny topnieje za sprawą dwóch z rzędu bramek Jalleledine Touati, mimo, że Orlen Wisła Płock gra w przewadze po karze dla Mickaela Grocauta.
    Skomentuj 0
    28 min. 11:15 Szczęśliwe trafienie dla Wisły. Rzut z koła Zbigniewa Kwiatkowskiego obronił Gerard, lecz piłka wturlała się do bramki.
    Skomentuj 0
    27 min. 11:14 Wysokie prowadzenie nieco uśpiło Nafciarzy. W poczynania Orlen Wisła Płock wkradło się bowiem sporo chaosu - dwa z rzędu trafienia zdobyła Dunkerque HB, zmniejszając rozmiary porażki. Błyskawiczna reakcja Manolo Cadenasa, który poprosił o 60 sekund dla swojej drużyny.
    Skomentuj 0
    26 min. 9:14 Kolejną udaną interwencją popisuje się Marin Sego. Chorwat uruchomił w kontrze Ivana Milasa, lecz Bośniaka uprzedził jeden z zawodników Dunkierki, który zderzył się z Vincentem Gerardem. Bezpańską piłkę przechwycił Valentin Ghionea i umieścił po raz ósmy piłkę w pustej bramce.
    Skomentuj 0
    25 min. 9:13 Po prostej krzyżówce niemoc Dunkerque HB przerywa Pierre Soudry
    Skomentuj 0
    24 min. 8:13 Nieco "podpalił się" Mariusz Jurkiewicz - rzut z nieprzygotowanej pozycji paruje Vincent Gerard.
    Skomentuj 0
    23 min. 8:13 Koncertowa gra Valentina Ghionei! Niezawodny Rumun rzutem ze skrzydła po raz siódmy wpisuje się na listę strzelców, a po chwili popisuje się przechwytem w obronie i efektowną asystą do Ivana Nikcevicia! Świetny okres w wykonaniu Wisły! O kolejny czas prosi Patrick Cazal.
    Skomentuj 0
    22 min. 8:11 Fatalne zachowanie w bramce Marina Sego. Niemalże z zerowego konta pokonuje go Guillaume Joli, pokazując swoje techniczne umiejętności. Chorwat jednak po chwili się rehabilituje skutecznie obronionym rzutem karnym!
    Skomentuj 0
    20 min. 7:11 Kolejna strata Dunkerque HB. Asystą rodem z NBA "no look pass" popisuje się Mariusz Jurkiewicz, a efektowne podanie na bramkę zamienia świetnie dysponowany Valentin Ghionea. To już szóste trafienie rumuńskiego skrzydłowego w tym meczu!
    Skomentuj 0
    19 min. 7:10 Faulowany był Muhamed Toromanović, a na ławkę kar powędrował Bastien Lamon. Niestety Nafciarze mimo łatwości wypracowywania sytuacji rzutowych, zaczynają rozgrzewać Vincenta Gerarda.
    Skomentuj 0
    18 min. 7:10 Rozgrywający Dunkerque HB nie mają dziś najlepszego dnia. Na boisku nieco chaosu w wykonaniu obu drużyn, Orlen Wisła Płock niepotrzebnie się spieszy w ataku pozycyjnym. Przy piłce wicemistrzowie Polski.
    Skomentuj 0
    17 min. 7:10 Po koronkowej akcji skutecznym rzutem ze skrzydła popisał się Guillaume Joli.
    Skomentuj 0
    16 min. 6:10 Chwilę później piłkę w obronie przechwytują Nafciarze, a bramkę po kontrze zdobywa Petar Nenadić. Koncertowy okres w wykonaniu Wisły!
    Skomentuj 0
    15 min. 6:9 Ależ bramka Valentina Ghionei! Rumun zachował się jak rasowy rozgrywający i z drugiej linii w drugie tempo nie dał szans Vincent Gerardowi!
    Skomentuj 0
    15 min. 6:8 Efektowna bramka lewoskrzydłowego Dunkerque HB. Niestety karę dwóch minut otrzymuje Paweł Paczkowski.
    Skomentuj 0
    13 min. 5:8 Kolejna indywidualna szarża w wykonaniu Petara Nenadicia zaowocowała kolejnym rzutem karnym dla Orlen Wisły Płock. Rzut karny pewnie egzekwował sam poszkodowany. Wisła odskakuje!
    Skomentuj 0
    12 min. 5:7 Patrick Cazal rotuje składem, lecz nie przynosi to spodziewanych efektów. Wisła przed szansą na objęcie trzybramkowej przewagi.
    Skomentuj 0
    11 min. 5:7 Gospodarze mają olbrzymie problemy ze sforsowaniem bardzo dobrze funkcjonującej defensywy Nafciarzy. O czas poprosił Patrick Cazal, trener Dunkerque HB. Przewaga Wisły mogła być bardziej okazała, lecz przed przerwą na żądanie z kontry pomylił się Muhamed Toromanović.
    Skomentuj 0
    10 min. 5:7 Wzorowa współpraca Petara Nenadicia i Ivan Nikcevicia. Drugi z nich po wbiegnięciu na koło pewnie pokonuje Gerarda. Nafciarze budują przewagę.
    Skomentuj 0
    9 min. 5:6 Orlen Wisła Płock odzyskuje rytm gry. Coraz lepiej płocczanie poczynają sobie w defensywie, gdzie karty rozdaje Mariusz Jurkiewicz. Wisła mogło odskoczyć na dwie bramki, lecz rzut Muhameda Toromanovicia obronił Vincent Gerard.
    Skomentuj 0
    7 min. 5:5 Mariusz Jurkiewicz zbyt łatwo dał się wymanewrować Bastienowi Lamon, który bez problemów umieścił piłkę w bramce Wisły. Petar Nenadić po indywidualnej szarży wywalczył rzut karny, który na bramkę zamienił Valentin Ghionea.
    Skomentuj 0
    6 min. 4:4 Natychmiastowa riposta ze strony Petara Nenaicia.
    Skomentuj 0
    6 min. 4:3 Nafciarze niemrawo radzą sobie w defensywie. Wykorzystują to wicemistrzowie Francji, z drugiej linii kapitalnie Kornel Nagy.
    Skomentuj 0
    5 min. 3:3 Mohamed Mokrani faulowany i rzut karny dla Dunkierki. Upomniany Mariusz Jurkiewicz. Z linii 7 metrów nie myli się Guillaume Joli i mamy remis.
    Skomentuj 0
    4 min. 2:3 Prawy rozgrywający Dunkerque HB skutecznie z drugiej linii.
    Skomentuj 0
    3 min. 1:3 Nafciarze mozolnie, lecz konsekwentnie w ataku. Z prawego rozegrania trafia Paweł Paczkowski.
    Skomentuj 0
    2 min. 1:2 Nafciarze nieco się zagapili w defensywie i z 9 metra trafił Bastien Lamon. Marin Sego był jednak bliski obrony tego rzutu.
    Skomentuj 0
    1 min. 0:2 Francuzi od pierwszych minut wysoko w obronie. Po podaniu Petara Nenadicia ze skrzydła trafia Valentin Ghionea. Po chwili Rumun rzuca kontrę! Świetny początek Nafciarzy.
    Skomentuj 0
    Rozbrzmiał pierwszy gwizdek hiszpańskich sędziów! W ataku pozycyjnym Orlen Wisła Płock.
    Skomentuj 0
    Podopieczni Manolo Cadenasa zaczną w następującym zestawieniu: Sego - Nikcević, Nenadić, Jurkiewicz, Paczkowski, Ghionea, Toromanović.
    Skomentuj 0
    Aktualnie w Dunkierce trwa prezentacja obu drużyn.

Skomentuj 0
    Mimo przeciwności losu Nafciarze zdołają zainkasować niezwykle cenne dwa punkty?
    Skomentuj 0
    - Życzę płocczanom wygranej, jednak bez Marcina Lijewskiego będzie to bardzo trudne. Wynik oscylować będzie w rejonach remisu, jednak stawiam na zwycięstwo Wisły - mówił w rozmowie ze SportoweFakty.pl Artur Siódmiak. Jakie rozstrzygnięcia przewidują pozostali eksperci? Polecamy poniższą lekturę:
    Skomentuj 0
    Dotychczas w europejskich pucharach Orlen Wisła Płock czterokrotnie rywalizowała z francuskimi zespołami, a ich rywalami było Chambery Savoie i Montpellier Agglomeration HB. Dwukrotnie Nafciarzy triumfowali i tyle samo razy schodzili z parkietu pokonani.
    Skomentuj 0
    Dla Orlen Wisły Płock starcie z Dunkerque HB ma niezwykle istotne znaczenie. - Nie ma co ukrywać, że z Dunkierką walczymy o wyjście z grupy - mówi otwarcie Zbigniew Kwiatkowski. - To solidny zespół i czeka nas zacięte spotkanie - dodaje obrotowy Nafciarzy.
    Skomentuj 0
    Nafciarze w starciu z wicemistrzami Francji będą musieli sobie radzić bez Marcina Lijewskiego. To poważnie osłabienie płocczan.
    Skomentuj 0
    - W Kielcach Francuzi nie pokazali wszystkiego, co potrafią. U siebie grają znacznie lepiej i bardziej agresywnie. To lepsza ekipa niż Montpellier HB, z którym graliśmy o awans do fazy grupowej. Ich największą zaletą jest stały skład. W ostatnich latach dokonywali tylko kosmetycznych zmian - mówił w rozmowie z Polską Agencją Prasową drugi trener Nafciarzy, Krzysztof Kisiel.
    Skomentuj 0
    Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów, pomiędzy Dunkerque HB a Orlen Wisła Płock.