Zbigniew Kwiatkowski: Z Dunkierką walczymy o wyjście z grupy

Dunkerque HB będzie w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów rywalem Orlen Wisły Płock. - To dla nas bardzo ważny mecz - podkreśla Zbigniew Kwiatkowski.

Kamil Kołsut

Wicemistrzowie Polski rywalizację o awans do kolejnej rundy rozpoczęli od domowej porażki z THW Kiel. Nafciarze przez większość meczu prowadzili z Niemcami, punkty oddając rywalom w ostatniej minucie. Kilka dni później zespół Manolo Cadenasa w przerwie europejskiej rywalizacji pokonał Piotrkowianina Piotrków Trybunalski.

- Po takim meczu, jak z Zebrami, trudno wykrzesać z siebie maksimum koncentracji w spotkaniu ligowym - nie kryje Kwiatkowski. - To siedziało nam gdzieś w głowach, stąd może nasza nie najwyższa forma - dodaje, tłumacząc siedmiobramkowe zwycięstwo nad niżej notowanym rywalem.

Znacznie ważniejsze spotkanie płocczan czeka w najbliższy weekend. - Nie ma co ukrywać, że z Dunkierką walczymy o wyjście z grupy - mówi doświadczony obrotowy. Kwiatkowski zwraca także uwagę na to, że wysoka wyjazdowa porażka z Vive Targami Kielce nie oddaje do końca potencjału Francuzów. - To solidny zespół i czeka nas zacięte spotkanie - podkreśla. Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.