Polacy w Europie: Fabiański bohaterem, rajd Klicha, asysty Wilka, Mierzejewskiego, Rybusa i Peszki (wideo)

Maciej Kmita

W niedzielnym meczu 32. kolejki holenderskiej ekstraklasy z RKC Waalwijk (1:1) swojego 4. gola w sezonie zdobył Mateusz Klich, praktycznie zapewniając PEC Zwolle utrzymanie w Eredivisie.

Niebieskopalcy przegrywali od 57. minuty, ale już w 66. minucie do wyrównania doprowadził Klich. Reprezentant Polski na swojej połowie otrzymał podanie od Mustafy Saymaka, założył siatkę Sanderowi Duitsowi (czego niestety nie widać na filmie) i ruszył z piłką w kierunku pola karnego rywali. Rajd zakończył na 20. metrze od bramki gospodarzy, pewnym strzałem tuż przy słupku pokonując Arjana van Dijka.

To czwarty gol Klicha w 28. występie w tym sezonie. Polski pomocnik ma na koncie też 8 asyst.