Ligue 1. Porażka AS Monaco. Znamy mistrza Francji

Znamy już najważniejsze rozstrzygnięcie w Ligue 1. Po tym, jak AS Monaco przegrało w niedzielę z Olympique Lyon (2:3), jasne stało się, że tytuł zdobędzie Paris Saint-Germain.

Łukasz Witczyk
Alexandre Lacazette Getty Images / Eurasia Sport Images / Na zdjęciu: Alexandre Lacazette
Już przed niedzielnymi meczami ekipa Paris Saint-Germain była niemal pewna tytułu. AS Monaco miało jeszcze matematyczną szansę, by zdetronizować zespół ze stolicy Francji. Po ostatnim gwizdku spotkania w Lyonie jasne stało się, że to PSG będzie świętować.

Monaco przegrało z dawnym hegemonem 2:3 i to pomimo tego, że już w 1. minucie objęło prowadzenie. Gola strzelił Wissam Ben Yedder i wydawało się, że goście będą kontrolować przebieg spotkania. Idealny początek uśpił jednak przyjezdnych. W 22. minucie Olympique Lyon za sprawą Alexandre Lacazette wyrównał, a po chwili było już 2:1 dla miejscowych, a to za sprawą Saida Benrahmy.

Po zmianie stron Ben Yedder zadał kolejny cios i dał swojej drużynie remis, lecz w końcówce to gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ich bohaterem był Malick Fofana. Całe spotkanie rozegrał Radosław Majecki, ale nie był to dla niego udany mecz.

Więcej powodów do radości miał Marcin Bułka, którego OGC Nice pokonało na wyjeździe RC Strasbourg Alsace 3:1. Gospodarze w 18. minucie objęli prowadzenie po golu Dilane Bakwy. Później strzelali już tylko goście. Bramki zdobyli Evan Guessand, Dante i Morgan Sanson, dzięki czemu zespół z Nicei wygrał 3:1 i jest coraz bliżej zapewnienia sobie gry w europejskich pucharach.

Aż dziewięć goli padło w spotkaniu Stade Rennais ze Stade Brestois 29. Gospodarze już po 9 minutach prowadzili 2:0 po trafieniach Arnauda Kalimuendo, lecz po chwili kontaktowego gola strzelił Steve Mounie. Do przerwy więcej bramek już nie padło, ale po zmianie stron mieliśmy już istną kanonadę. Goście prowadzili już 4:2, lecz miejscowi zdołali doprowadzić do remisu. W 95. minucie wygraną przyjezdnym dał Lilian Brassier.

Porażki doznało RC Lens Przemysława Frankowskiego, które musiało uznać wyższość Olympique Marsylia. Zespół ten już w 1. minucie objął prowadzenie po golu Aubameyanga. W drugiej połowie wyrównał Wesley Said, ale ostatecznie triumf gospodarzom dał Pape Gueye.