Dwa gole w derbach Sevilli. Promyk nadziei Cadizu

W La Lidze najciekawszym wydarzeniem w niedzielę były derby Sewilli. W nich padł remis 1:1. W dole ligi nieznacznie swoją sytuację poprawił Cadiz.

Michał Piegza
Piłkarze Cadizu w meczu z Mallorką rywalom wyrwali tylko punkt PAP/EPA / PAP/EPA/Roman Rios / Piłkarze Cadizu w meczu z Mallorką rywalom wyrwali tylko punkt
W dole La Ligi niemal już wszystko jasne. Pewna spadku jest Almeria. Walczy jeszcze Granada, ale pomimo niedzielnej wygranej, w jest w bardzo trudnej sytuacji.

Poważnie zagrożony spadkiem wciąż jest także Cadiz. W 33. serii drużyna z Kadyksu nieznacznie poprawiła swoją sytuację. Rywal Mallorca nie może czuć się jeszcze bezpiecznie.

Goście otworzyli wynik gry, ale prowadzenie dowieźli jedynie po przerwie. Niespełna kwadrans po zmianie stron Cadiz wyrównał. Na więcej gospodarzy nie było stać i w efekcie do bezpiecznej pozycji tracą pięć punktów.

Najciekawszym wydarzeniem w niedzielnych grach 33. kolejki były derby Sewilli. Real Betis walczy o prawo gry w pucharach, Sevilla może już myśleć o kolejnym sezonie. W potyczce padły dwa gole. Do przerwy prowadzili gospodarze, którzy gola zdobyli po rzucie karnym. Rywale wyrównali jedenaście minut po zmianie stron.

Wciąż grze o puchary jest odradzający się Villarreal. Piłkarze Żółtej Łodzi Podwodnej ograli Rayo Vallecano 3:0 w dalszym ciągu mogą marzyć o zajęciu 7. lokaty, która obecnie na 99% da prawo gry w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy.

Cadiz CF - RCD Mallorca 1:1 (0:1)
0:1 - Muriqi 12'
1:1 - Mascarell (sam.) 59'

Villarreal CF - Rayo Vallecano 3:0 (1:0)
1:0 - Sorloth 18'
2:0 - Mosquera 69'
3:0 - Sorloth 74'

Real Betis - Sevilla FC 1:1 (1:0)