Kolejna wpadka Liverpoolu. Czy to koniec marzeń o mistrzostwie Anglii?

W meczu 35. kolejki Premier League 2023/2024 walczący o mistrzostwo kraju Liverpool FC tylko zremisował na wyjeździe z West Hamem United (2:2), którego zawodnikiem jest polski bramkarz Łukasz Fabiański.

Tomasz Rosiński
Trent Alexander-Arnold (przy piłce) i Mohammed Kudus PAP/EPA / ANDY RAIN / Na zdjęciu: Trent Alexander-Arnold (przy piłce) i Mohammed Kudus
Liverpool przez ostatnie niekorzystne wyniki (porażki z Evertonem i Crystal Palace oraz remis z Manchesterem United) utrudnił sobie walkę o mistrzostwo Anglii i w sobotę nie mógł sobie pozwolić na wpadkę z West Hamem, czego jednak nie uniknął.

Podopieczni Juergena Kloppa od początku rywalizacji starali się narzucić swój styl gry. Przyjezdni dłużej utrzymywali się przy piłce, lepiej operowali futbolówką, ale w pierwszej połowie nic z tego nie wynikało.

Niespodziewanie tuż przed przerwą na prowadzenie wyszli gospodarze. Wówczas dokładnie z rzutu rożnego dośrodkował Mohammed Kudus, zaś celnie główkował Jarrod Bowen.

Po zmianie stron The Reds wrzucili wyższy bieg i szybko za sprawą Andrew Robertsona doprowadzili do remisu. Asystę przy tym trafieniu Szkota zaliczył Luis Diaz.

Zespół z Liverpoolu nie zamierzał zwalniać tempa i w 65. minucie wygrywał 2:1. Wtedy to na strzał z kilku metrów zdecydował się Cody Gakpo, a piłka po drodze odbiła się od Angelo Ogbonny oraz Tomasa Soucka i wpadła do siatki.

Kiedy wydawało się, że Liverpool FC ma już wszystko pod kontrolą, West Ham United zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Tym razem precyzyjnym dośrodkowaniem popisał się Bowen (do gola dołożył asystę), natomiast uderzeniem głową Alissona pokonał Michail Antonio. Więcej goli podczas tej konfrontacji już nie padło i niespodziewany podział punktów stał się faktem.