Relację prowadzą : autor:
Marcin Motyka
autor:
Rafał Smoliński
Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen 7:6(4), 7:6(4), 6:4 - Gem, set i mecz Jerzy Janowicz! Łodzianin pokonał pogromcę Michała Przysiężnego z I rundy, Jarkko Nieminena, i awansował do III rundy Rolanda Garrosa.
Skomentuj 11
  • Alk Zgłoś komentarz
    Dobrze, że to podkreślasz - spodziewam się dobrego zachowania Jurka w meczu z Tsongą, choćby Żaba go zlała. Mam nadzieję a nawet i sądzę, że kop w tyłek troszkę mu pomógł.
    Czytaj całość
    Perspektywa "rankingowej maski" potrafi otrzeźwić bo nie chciałbym zobaczyć Janowicza w okolicach Stachowskiego, Tomica czy Ryana Harrisona. Ew. przedarcie się przez Jo wiele punktowo nie zmieni (po nieudanym Wimblu T-Jurex leci otwierać drugą połówkę pierwszej setki), ale mecz z Dżokerem to byłoby coś; brakuje spotkania z tym mistrzem defensywy. Ale i Jo wydaje się być w niezłej formie, może uda się zobaczyć spotkanie na żywo albo przynajmniej nagrać i siąść późnym wieczorem..
    • -f-iolka Zgłoś komentarz
      To ciężki WS dla pracujacych....wiem coś o tym.:/
        W porównaniu do poprzednich miesięcy było bardzo poprawnie. Solidne T30, choć trzeba otwrcie napisać że przeciwnik nie był w formie. Ja się cieszę, że mogłem zobaczyć 90% meczu.
        Niestety zawalonym w trakcie tegorocznego RG a czytsm, iż jest co oglądać. .
        Zobacz więcej komentarzy (8)
        Dziękujemy Państwu za uwagę podczas naszej relacji z meczu Jerzego Janowicza i zapraszamy na relację ze spotkania Agnieszki Radwańskiej. Mamy nadzieję, że krakowianka awansuje do III rundy, tak jak uczynił to łodzianin.
        Skomentuj 0
        Ze zmiennym szczęściem walczyli dziś na paryskich kortach nasi debliści, ale na szczęście zwycięstwo wywalczył Jerzy Janowicz.
        Skomentuj 0
        Rywalem Jerzego Janowicza w 1/16 finału będzie rozstawiony z numerem 13. Jo-Wilfried Tsonga, który pokonał dziś 6:2, 6:3, 6:4 Jürgena Melzera. - Grałem już z Tsongą w Rzymie i pokonałem go. Wielokrotnie grałem też na terenie Francji i wiem, czego spodziewać się po francuskiej publiczności - mówił po meczu Polak.
        Skomentuj 0
        Jerzy Janowicz zakończył mecz notując sześć asów, dziewięć podwójnych błędów serwisowych, sześć przełamań, aż 51 uderzeń kończących i 39 pomyłek własnych.
        Skomentuj 1
        • konradt Zgłoś komentarz
          Małe grono tutaj jest na live, ale i tak fajnie tu być. Dzięki wszystkim :-) Miłego wieczoru.
          Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen *7:6(4), 7:6(4), 5:4 - Trzy piłki meczowe dla Polaka!
          Skomentuj 6
          Zobacz więcej komentarzy (3)
        • Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen *7:6(4), 7:6(4), 5:4 - Fin nie dał za wygraną, utrzymał serwis, czym przerwał serię pięciu kolejnych gemów wygranych przez Janowicza, ale po przerwie to Polak będzie podawał po zwycięstwo.
          Skomentuj 4
          Zobacz więcej komentarzy (1)
          Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen 7:6(4), 7:6(4), 5:3* - Piąty wygrany gem z kolei i łodzianin jest już o krok od awansu do III rundy.
          Skomentuj 9
          Zobacz więcej komentarzy (6)
          Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen *7:6(4), 7:6(4), 4:3 - Fenomenalny return bekhendowy i mamy przełamanie oraz czwartego gema z rzędu dla Janowicza!
          Skomentuj 6
          Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen 7:6(4), 7:6(4), 3:3* - Nie pierwszy raz przy break poincie Nieminen ratuje się podaniem, ale będzie druga szansa.
          Skomentuj 2
          Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen 7:6(4), 7:6(4), 3:3*- Złapał wiatr w żagle Janowicz i Nieminen jest w coraz większych tarapatach. Piłka na przełamanie dla Polaka.
          Skomentuj 1
          Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen 7:6(4), 7:6(4), 3:3* - Z przewagi Fina już nic nie zostało. Mamy remis w trzecim secie.
          Skomentuj 2
          Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen *7:6(4), 7:6(4), 2:3 - Janowicz nie miał nic do powiedzenia przy break pointach bowiem znakomite serwisy posyłał Nieminen, ale Polak wywalczył czwartą piłkę na przełamanie, przy której popisał się cudownym minięciem. Straty odrobione!
          Skomentuj 4
          Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen 7:6(4), 7:6(4), 1:3* - Trzy piłki na przełamanie powrotne dla Polaka.
          Skomentuj 0
          Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen 7:6(4), 7:6(4), 1:3* - Polak gemem "na sucho" otwiera swój dorobek w trzeciej odsłonie.
          Skomentuj 2
          Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen *7:6(4), 7:6(4), 0:3 - Po raz pierwszy w spotkaniu tenisista obejmuje trzygemowe prowadzenie w secie i niestety jest to Nieminen.
          Skomentuj 3
          Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen 7:6(4), 7:6(4), 0:2* - Janowicz obronił pierwszego break pointa podaniem, ale przy drugim pomylił się zagrywając woleja z bardzo niskiej pozycji. Trzeci set i po raz trzeci Polak przegrywa swojego premierowego gema serwisowego.
          Skomentuj 5
          Zobacz więcej komentarzy (2)
          Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen *7:6(4), 7:6(4), 0:1- Kłopoty Janowicza, dwie piłki na przełamanie dla Fina.
          Skomentuj 0
          Skomentuj 2
          Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen *7:6(4), 7:6(4), 0:1 - Tym razem, w przeciwieństwie do dwóch pierwszych setów, na otwarcie partii trzeciej nie doszło do przełamania, choć Janowicz miał ku temu trzy szanse.
          Skomentuj 2
          Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen 7:6(4), 7:6(4), 0:0* - Ma okazję, by doskonale rozpocząć trzeciego seta łodzianin. Break point.
          Skomentuj 3
          • Sargon Zgłoś komentarz
            Fakt, na głównych kortach jest zupełnie inna gra niż mecze gdzieś na bocznych kortach, żeby nie powiedzieć szopach... ;)
              Tym bardziej, że pewnie na jakimś centralnym korcie by był. Janowicza by to na pewno tchnęło do lepszej gry.
                Trzeba przyznać, że dość dziwny ten mecz, no i ciągle na styku, oby to się dobrze skończyło, bo meczyk z Jo może być naprawdę ciekawy ;)
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen 7:6(4), 7:6(4), 0:0* - Polak wrócił na kort, zaczynamy więc trzecią, oby ostatnią, odsłonę tego pojedynku.
                Skomentuj 0
                U pań również działo się sporo, w tym sensacyjną porażkę poniosła Serena Williams.
                Skomentuj 0
                Jerzy Janowicz udał się do szatni, więc przerwa pomiędzy drugim a trzecim setem będzie nieco dłuższa, więc zapraszamy do przeczytania o tym, co działo się dziś w męskim turnieju Roland Garros.
                Skomentuj 0
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen 7:6(4), 7:6(4), 0:0* - Gem i drugi set Jerzy Janowicz! Ta partia miała niemal analogiczny przebieg do pierwszej. Znów obaj tenisiści na początku mieli problem z utrzymaniem własnego podania, znów jako pierwszy serwis utrzymał Jarkko Nieminen i po raz kolejny doszło do tie breaka, którego Polak wygrał 7-4.
                Skomentuj 1
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen 7:6(4), 7:6(6-4)*- Genialny return i dwa setbole dla Janowicza!
                Skomentuj 13
                Zobacz więcej komentarzy (10)
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen 7:6(4), 7:6(5-4)* - Świetny serwis i Polak znów na prowadzeniu.
                Skomentuj 0
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen *7:6(4), 7:6(4-4) - Wygrana wymiana i odrobiona stara przez Fina.
                Skomentuj 0
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen *7:6(4), 7:6(4-3) - Zły return Polaka.
                Skomentuj 0
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen 7:6(4), 7:6(4-2)* - Potężny kończący bekhend Janowicza.
                Skomentuj 0
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen 7:6(4), 7:6(3-2)* - Podwójny błąd serwisowy Polaka.
                Skomentuj 0
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen *7:6(4), 7:6(3-1) - Znów skrót przynosi punkt łodzianinowi.
                Skomentuj 0
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen *7:6(4), 7:6(2-1) - Kapitalny skrót z returnu i mini break dla Polaka.
                Skomentuj 0
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen 7:6(4), 7:6(1-1)* - As Fina.
                Skomentuj 0
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen 7:6(4), 7:6(1-0)* - Akcja serwis-wolej Polaka na otwarcie.
                Skomentuj 0
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen *7:6(4), 6:6 - A więc o losach drugiego seta również rozstrzygnie tie break.
                Skomentuj 0
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen 7:6(4), 6:5* - Trzeci gem wygrany z rzędu i pierwsze prowadzenie w drugim secie Polaka. Tymczasem znany jest już rywal w III rundzie dla lepszego z pary Jerzy Janowicz  - Jarkko Nieminen. Będzie nim rozstawiony z numerem 13. Jo-Wilfried Tsonga, który wygrał 6:2, 6:3, 6:4 z Jürgenem Melzerem.
                Skomentuj 0
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen *7:6(4), 5:5 - Wyśmienity return Janowicza i przełamanie! Polak w ostatniej chwili odrobił stratę w drugim secie.
                Skomentuj 2
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen 7:6(4), 4:5* - Nie ma setboli dla Nieminena, są za to break pointy dla Janowicza.
                Skomentuj 1
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen 7:6(4), 4:5* - Gem bez historii przy podaniu Polaka, ale po przerwie Nieminen będzie serwował, by wygrać drugiego seta.
                Skomentuj 2
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen *7:6(4), 3:5 - Polak nie wykorzystał szansy na przełamanie, w wymianie był zbyt pasywny i został skontrowany przez Fina, który utrzymał serwis i jeden wygrany gem dzieli go od wyrównania.
                Skomentuj 2
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen 7:6(4), 3:4* - Szczęście po stronie Janowicza. Przy 30-30 piłka po returnie Polaka po taśmie bezwładnie opadła na stronie Fina. Break point.
                Skomentuj 1
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen 7:6(4), 3:4* - Znów łatwo wygrany gem serwisowy przez łodzianina, który musi jednak uzyskać przełamanie, by marzyć o zwycięstwie w drugim secie.
                Skomentuj 0
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen *7:6(4), 2:4 - Załapał się na grę - jak mawiają tenisiści - przy serwisie Nieminena Janowicz, ale Fin podwyższył prowadzenie.
                Skomentuj 0
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen 7:6(4), 2:3* - Perfekcyjny gem Polaka, zwieńczony asem.
                Skomentuj 0
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen *7:6(4), 1:3 - Do gry weszły nowe piłki i Fin zrobił z nich użytek. Podobnie jak w pierwszym secie, to Nieminen  jako pierwszy wygrywa gema serwisowego.
                Skomentuj 0
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen 7:6(4), 1:2* - Identycznie jak w pierwszym secie - trzy gemy i trzy przełamania.
                Skomentuj 0
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen *7:6(4), 1:1 - 0-40, trzy break pointy dla Fina.
                Skomentuj 1
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen *7:6(4), 1:1 - Mamy powtórkę z początku pierwszego seta, tylko że w odwrotnej kolejności. Tym razem to Fin przełamał jako pierwszy, lecz nie utrzymał przewagi.
                Skomentuj 0
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen 7:6(4), 0:1* - I niestety, przełamanie na korzyść Nieminena. Trzeci raz Janowicz oddał podanie.
                Skomentuj 0
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen *7:6(4), 0:0 - Nieminen od przełamania może zacząć drugiego seta. Break point.
                Skomentuj 0
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen *7:6(4), 0:0 - Gem i pierwszy set Jerzy Janowicz! Jarkko Nieminen pakuje return w siatkę i niezwykle zacięta pierwsza partia pada łupem łodzianina!
                Skomentuj 7
                Zobacz więcej komentarzy (4)
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen *6:6(6-4) - Podwójny błąd serwisowy.
                Skomentuj 4
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen *6:6(6-3) - Trzy piłki setowe!
                Skomentuj 0
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen 6:6*(5-3) - Mini break dla Janowicza po niewielkiej pomyłce Fina.
                Skomentuj 0
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen 6:6*(4-3) - Dobra akcja Janowicza i Polak wraca na prowadzenie.
                Skomentuj 0
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen *6:6(3-3) - Fin przestrzelił return.
                Skomentuj 0
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen *6:6(2-3) - Pomyłka z bekhendu Janowicza.
                Skomentuj 0
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen 6:6*(2-2) - Skrót Polaka zatrzymuje się na siatce.
                Skomentuj 0
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen 6:6*(2-1) - Wspaniały forhend po linii Polaka.
                Skomentuj 0
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen *6:6(1-1) - Janowicz wyrównuje.
                Skomentuj 0
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen *6:6(0-1) - Pierwszy punkt dla Fina.
                Skomentuj 0
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen 6:6* - Polak wyszedł ze stanu 0-30, utrzymał serwis i doprowadził do tie breaka.
                Skomentuj 0
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen *5:6 - O ile na początku meczu Nieminen miał problemy z własnym podaniem, o tyle od trzech gemów serwuje jak w transie. Jedyna droga Polaka do wygrania pierwszego seta wiedzie przez rozgrywkę tie breakową.
                Skomentuj 1
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen 5:5* - Znów w Paryżu zaczął padać deszcz, ale póki co gry nie są przerwane.
                Skomentuj 1
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen *4:5 - Kolejny pewny gem serwisowy Fina, wygrany "na sucho".
                Skomentuj 0
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen 4:4* - Bardzo ważny gem wygrany przez Janowicza, który wygrał pięć punktów z rzędu i wyrównał na 4:4.
                Skomentuj 1
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen *3:4 - Wielkie brawa dla Polaka, który w znakomitym stylu obronił trzy piłki na przełamanie.
                Skomentuj 3
                Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen *3:4 - Niedobrze, 0-40 i trzy piłki na przełamanie dla Fina.
                Skomentuj 2
                • tomasf33 Zgłoś komentarz
                  mecz JJ-a juz jest na ESP2
                    Tak przy okazji, to jeśli ktoś z was narzeka często na naszych komentatorów i za często nie macie okazji oglądać mecz tenisowy bez komentarza, to wiedzcie, że fajne to nie jest, gdy mecz
                    jest bardzo szarpany, brak większych emocji, na trybunach głównie cisza i brak komentarza. Odnoszę się do ESPlayera.
                    Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen *3:4 - Fin odpowiedział równie pewnie wygranym gemem serwisowym.
                    Skomentuj 1
                    Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen 3:3* - Polak nie tylko po raz pierwszy utrzymał własne podanie, ale zrobił to też w sposób niezwykle przekonujący, nie tracąc nawet jednego punktu.
                    Skomentuj 0
                    Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen *2:3 - Fin jako pierwszy w tym meczu utrzymał własne podanie. Oby w następnym gemie w jego ślady poszedł łodzianin.
                    Skomentuj 2
                    Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen 2:2* - W pięknym stylu obronił się Nieminen. Przytrzymał Janowicza w narożniku forhendowym i posłał kończące zagranie po linii.
                    Skomentuj 0
                    Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen 2:2* - Nieminen prowadził już 40-15, ale przegrał trzy kolejne punkty. Break pointa dla Polaka.
                    Skomentuj 4
                    Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen 2:2* - Niemożliwe jest wygrać gema, w którym popełnia się trzy podwójne błędy serwisowe, w tym jednego przy break poincie, co właśnie uczynił Janowicz. Czwarty gem i czwarty break.
                    Skomentuj 1
                      Póki co gra bardzo szarpana, brak płynności, dużo błędów z obu stron. Tylko osoba Janowicza trzyma mnie przed nie wyłączeniem tego.
                      Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen *2:1 - Kolejny błąd Polaka i znów szansa dla Nieminena.
                      Skomentuj 1
                      Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen *2:1 - Broni się Janowicz znakomitymi serwisami. Równowaga.
                      Skomentuj 0
                      Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen *2:1 - Dwa podwójne błędy serwisowe Polaka, do tego wygrywający wolej Fina i są break pointy.
                      Skomentuj 0
                      Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen *2:1 - Początek rodem z rozgrywek WTA. Trzy gemy i trzy przełamanie, ale najważniejsze, że dwa breaki po swojej stronie zapisał nasz reprezentant.
                      Skomentuj 2
                      Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen 1:1* - Polak nie wytrzymał wymiany i wyrzucił bekhend, ale będzie miał czwartą piłkę na przełamanie.
                      Skomentuj 0
                      Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen 1:1* - Błąd Fina i trzeci break point.
                      Skomentuj 0
                      Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen 1:1* - Polak znów stanął przed szansą na przełamanie, wypracował dwa break pointy, lecz pierwszego Nieminen obronił asem, a przy drugim Polak wpakował bekhend w siatkę.
                      Skomentuj 0
                      Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen 1:1* - Podwójny błąd serwisowy, następnie pomyłka z forhendu Janowicza, do tego wygrywający return Nieminena i Fin tym samym ma trzy break pointy, a na przełamanie zamienia już pierwszego z nich.
                      Skomentuj 5
                      • Siatkówka To Nasze Życie Zgłoś komentarz
                        ok dzięki ;>
                        • nowa Zgłoś komentarz
                          Ja mam narazie streamy moze jak skończy federer będzie na eurosport 2
                          • Danonek Zgłoś komentarz
                            bo jego serwisy wcale nie sa takie dobre. Powinien popracowac nad lepszymi katami moim zdaniem, nawet kosztem sily serwisu.
                            Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen *1:0 - Fantastyczny początek Polaka! Przełamanie już w pierwszym gemie!
                            Skomentuj 1
                            Jerzy Janowicz - Jarkko Nieminen 0:0* - Po błędzie Fina Janowicz już w gemie otwarcia ma break pointa.
                            Skomentuj 1
                            Zaczynamy od serwisu Nieminena!
                            Skomentuj 1
                            W I rundzie Jerzy Janowicz w czterech setach pokonał Victora Estrellę, przerywając tym samym serię dziewięciu kolejnych porażek. Natomiast Jarkko Nieminen wygrał pięciosetową batalię z innym reprezentantem Polski, Michałem Przysiężnym.
                            Skomentuj 1
                            Tenisiści przybyli "żółwika" i przystąpili do rozgrzewki przed swoim pierwszym bezpośrednim starciem.
                            Skomentuj 0
                            Na korcie 7 dobiegły końca trzy zaplanowane na dziś spotkania, a więc czas na czwarte, dla nas najważniejsze, w którym Jerzy Janowicz zmierzy się z Jarkko Nieminenem. Obaj tenisiści pojawili się już na placu gry.
                            Skomentuj 0
                            Od godz. 16:00 zapraszamy na relację na żywo z meczu II rundy wielkoszlemowego Roland Garros 2014 pomiędzy Jerzym Janowiczem a Jarkko Nieminenem.