Dwusetowy mecz rewelacji turnieju. Chilijczyk w pierwszym półfinale Masters 1000

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Alessandro di Meo / Na zdjęciu: Alejandro Tabilo
PAP/EPA / Alessandro di Meo / Na zdjęciu: Alejandro Tabilo

Alejandro Tabilo w dwóch setach pokonał Zhizhena Zhanga w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju w Rzymie. Dla Chilijczyka to pierwszy w karierze awans do 1/2 finału imprezy rangi ATP Masters 1000.

Alejandro Tabilo i Zhizhen Zhang byli rewelacjami turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. Chilijczyk wyeliminował m.in. Novaka Djokovicia, z kolei Chińczyk wygrał cztery mecze bez straty seta i został pierwszym reprezentantem swojego kraju w ćwierćfinale tej imprezy. W środę zmierzyli się w bezpośredniej konfrontacji i lepszy okazał się tenisista z Ameryki Południowej, wygrywając 6:3, 6:4.

Środowy mecz był rozgrywany pod dyktando Tabilo. 26-latek pokazał solidny i skuteczny tenis. Znakomicie serwował, dominował w wymianach, popełniał niewiele błędów i po jednym razie w każdym z setów przełamał Zhanga, co dało mu zwycięstwo.

Pojedynek trwał godzinę i 26 minut. W tym czasie Tabilo zaserwował siedem asów, przy własnym podaniu zdobył 44 z 64 rozegranych punktów, ani razu nie dał się przełamać, wykorzystał dwa z pięciu break pointów, posłał 28 zagrań kończących i popełnił osiem niewymuszonych błędów.

Tabilo został pierwszym Chilijczykiem w półfinale turnieju ATP Masters 1000 od 2009 roku, gdy do tej fazy zawodów w Rzymie awansował Fernando Gonzalez. - Nie mogę w to uwierzyć. Jestem po prostu bardzo szczęśliwy. Na korcie czułem się dobrze i starałem się wykonywać swoją pracę, grając jak najlepiej - powiedział po meczu, cytowany przez atptour.com.

W półfinale rozstawiony z numerem 29. Tabilo zmierzy się z lepszym z pary Taylor Fritz - Alexander Zverev. - W tej chwili chcę odpocząć i zregenerować siły. Mam nadzieję, że w półfinale zdołam utrzymać poziom, a być może zagrać jeszcze lepiej - dodał Chilijczyk.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy) ATP Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 7,877 mln euro środa, 15 maja