Była niemal bezbłędna. Tak Iga Świątek zakończyła seta [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / CANAL+ Sport / Na zdjęciu: akcja Igi Świątek
Twitter / CANAL+ Sport / Na zdjęciu: akcja Igi Świątek

Iga Świątek w wielkim stylu awansowała do półfinału turnieju WTA 1000 w Rzymie. Liderka światowego rankingu nie dała szans Madison Keys. Zobacz, jak Polka zakończyła pierwszego seta.

Iga Świątek się nie zatrzymuje. Liderka rankingu WTA wygrała swój dziesiąty mecz z rzędu. Podczas turnieju w Rzymie wyeliminowała już Bernardę Perę, Julię Putincewą i Andżelikę Kerber.

We wtorek zmierzyła się z Madison Keys. Potrzebowała zaledwie 26 minut, aby wygrać pierwszego seta w starciu z Amerykanką.

Przy stanie 5:1, 40:15 i podaniu rywalki miała pierwszą piłkę setową. Świątek bez trudu poradziła sobie z serwisem Keys.

Amerykanka odpowiedziała wyrzucającym bekhendem po przekątnej. Świątek wykorzystała fakt, że rywalka podbiegła do siatki i spróbowała ją przelobować.

Keys sięgnęła piłki, ale popełniła błąd i trafiła w siatkę. W drugim secie Polka również stanęła na wysokości zadania i triumfowała 6:1, 6:3. W półfinale zmierzy się z Coco Gauff lub Qinwen Zheng.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty