PGNiG Superliga mężczyzn: Orlen Wisła Płock - Vive Tauron Kielce na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Maciej Wojs
Skomentuj 0
To już koniec naszej relacji z pierwszej w sezonie 2014/15 odsłony "świętej wojny". Dziękujemy za śledzenie wyniku spotkania na naszych łamach, spóźnialskich odsyłamy do pomeczowej relacji:
Skomentuj 0
Koniec spotkania! Vive Tauron Kielce rozbiły Orlen Wisłę Płock 35:22 (20:12) w ostatnim meczu 8. kolejki PGNiG Superligi mężczyzn. Miał być hit i emocje do ostatnich sekund, ale mistrzowie Polski byli dzisiaj bezlitośni dla swych rywali i całkowicie zdominowali Nafciarzy.
Skomentuj 0
59 min. 22:35 - Ostatnie minuta meczu przed nami. Niecelny rzut oddał Nemanja Zelenović, a po drugiej stronie parkietu trafił Tomasz Rosiński.
Skomentuj 0
57 min. 22:34 - Druga połowa w całości należy do bramkarzy obu ekip. Zarówno Sławomir Szmal, jak i Marcin Wichary popisali się po przerwie kilkoma znakomitymi interwencjami, "Wichura" obronił teraz dwie kontry rywali.
Skomentuj 0
56 min. 22:34 - Krzysztof Lijewski w pojedynkę teraz powiększa dorobek kielczan. Dwie bardzo ładne akcje reprezentacyjnego rozgrywającego i dwa mocne rzuty wylądowały w bramce Wisły obok bezradnego Marcina Wicharego.
Skomentuj 0
  • 54 min. 22:32 - Do dziesięciu bramek "stopniała" przewaga Vive, po tym jak na listę strzelców wpisali się Michał Daszek i Miljan Pusica. Do końca meczu pięć minut.
    Skomentuj 0
    52 min. 20:32 - Krzysztof Lijewski przełamał blisko pięciominutowy impas gości i zdobył trzydziestą drugą bramkę dla Vive. Po drugiej stronie parkietu Michał Daszek nie wykorzystał zaś rzutu karnego, kolejny raz skuteczną interwencją popisał się Sławomir Szmal.
    Skomentuj 0
    50 min. 20:31 - Vive końcówkę meczu traktuje już czysto szkoleniowo, kielczanie coraz bardziej "kombinują" w ofensywie. Wisła powolutku zmniejsza straty, teraz trafił Nemanja Zelenović, wcześniej jeszcze kontry nie wykończył Kamil Syprzak.
    Skomentuj 0
    48 min. 19:31 - Padło tempo spotkania w Orlen Arenie, wynik meczu już dawno jest rozstrzygnięty, więc w grze obu zespołów pojawiło się więcej niedokładności. Wisła zdobyła teraz dwie bramki pod rząd, najpierw trafił Kamil Syprzak, po chwili trafił Alexander Tioumentsev.
    Skomentuj 0
    47 min. 17:31 - Na listę strzelców wpisali się Michał Jurecki i Kamil Syprzak, do końca meczu niewiele ponad trzynaście minut. Na parkiecie pojawił się wracają po kontuzji Tomasz Rosiński.
    Skomentuj 0
    45 min. 16:30 - Okres nieskutecznej gry obu zespołów, w szeregach Vive mylił się Zeljko Musa, kilka niecelnych rzutów po drugiej stronie parkietu oddał zaś Mariusz Jurkiewicz.
    Skomentuj 0
    43 min. 16:30 - Vive bawi się z rywalami i powraca na czternastobramkowe prowadzenie. Trzydziestą bramkę dla kielczan zdobył z koła Michał Jurecki.
    Skomentuj 0
    41 min. 16:28 - Chwilowy zryw Wisły pozwolił jej zdobyć dwie bramki pod rząd. Kontrę wykończył Michał Daszek, na szósty metr wjechał zaś Alexander Tioumentsev i pokonał Sławomira Szmala.
    Skomentuj 0
    39 min. 14:28 - Wszystko wygląda na to, że do końca meczu nie będzie już zbyt wielu emocji. Dorobek Wisły powiększył Mariusz Jurkiewicz, Vive grając w osłabieniu również jednak trafia. Na ławkę kar powędrował Grzegorz Tkaczyk, bramkę zdobył zaś Piotr Chrapkowski.
    Skomentuj 0
    38 min. 13:27 - Grzegorz Tkaczyk i Michał Jurecki i Vive wygrywa już 27:13! Kielczanie korzystają na wszystkich błędach rywali, nie myląc się kompletnie w ataku. A Wisła notuje stratę za stratą.
    Skomentuj 1
    37 min. 13:25 - Powiększył na chwilę do trzynastu bramek przewagę gości Ivan Cupić, ale na jego trafienie odpowiedział Angel Montoro. To pierwsza bramka Wisły w drugiej połowie.
    Skomentuj 0
    36 min. 12:24 - Piotr Chrapkowski i jest już 25:12! Wisła niestety nie jest w stanie nawiązać walki z rywalami, kielczanie dobijają gospodarzy!
    Skomentuj 0
    34 min. 12:23 - Kolejna strata Wisły, szybki atak Vive i piękne techniczne trafienie Manuela Strleka. Kielczanie prowadzą już różnicą jedenastu bramek, trener Cadenas prosi o trzeci i zarazem ostatni czas.
    Skomentuj 0
    33 min. 12:22 - Od prowadzenia 2:0 rozpoczynają drugą połowę zawodnicy Vive Tauronu Kielce. W całym meczu jest już 22:12, Wisła jest rozbita, Nafciarze nie mają pomysłu na grę w ataku.
    Skomentuj 0
    32 min. 12:21 - Trafia Denis Buntić i Vive powiększa przewagę do dziewięciu bramek. A Wisła kontynuuje fatalną grę z pierwszej połowy, popełniając kolejny błąd w ofensywie.
    Skomentuj 0
    31 min. 12:20 - Druga połowa meczu rozpoczyna się od niewykorzystanego przez Kamila Syprzaka rzutu karnego. Skutecznie w bramce Sławomir Szmal, który zastąpił Marina Sego. Vive przed szansą powiększenia przewagi.
    Skomentuj 0
    Czy w drugiej połowie Nafciarze będą w stanie odwrócić losy rywalizacji? Przerwa powoli dobiega końca, za chwilę wracamy do Orlen Areny na drugie trzydzieści minut spotkania. Zostańcie z nami!
    Skomentuj 0
    To była całkowicie jednostronna połowa w płockiej Orlen Arenie. Vive Tauron w pełni dominują na parkiecie, przeważając tak w obronie, jak i w ataku. Orlen Wisła kompletnie nie potrafi zatrzymać rywali, podopieczni Manolo Cadenasa gubią się  w defensywie przy każdym ataku rywali.
    Skomentuj 0
    Orlen Wisła Płock - Vive Tauron Kielce 12:20 DO PRZERWY
    Skomentuj 6
    • Grzymisław Zgłoś komentarz
      A ja myślałem, że to będzie ciekawe spotkanie. Jest tragiczna defensywa Płocka i jako taki atak. A Kielce grają w dużej mierze to samo, przy czym efekt jest piorunujący. Takiej
      Czytaj całość
      skuteczności dawno nie było, przy czym nie wykonują swoich charakterystycznych akcji lepiej. Sędziowie niestety zawodzą, bo są kary, których być nie powinno, wg ich standardów Jurkiewicz powinien raz dostać na pewno kolejną karę. I jeszcze czerwona kartka za sytuację, w której wcale nie było faulu. Tioumentsev dobrze wpadł na Bieleckiego i odbił się głową. To wszystko!!! Nie powinno było być rozważań (jak chcieli komentatorzy) kara czy czerwona kartka, nawet nie wolny czy kara. Powinno być rozważanie czy przerwać grę bo leży, czy kontynuować. Nie było ŻADNEGO FAULU poza wejściem przed zawodnika, które czasami daje rzut wolny. Jeszcze większa klęska Płocka, bo pomimo pomocy sędziów. Oby w drugiej części zagrali cokolwiek w defensywie. Bez pomocy formacji z pola bramkarze dalej będą bronili co ósmy raz.
      • Bonio1947 Zgłoś komentarz
        Na kolanach to ty pracujesz ;)
        • bowwer Zgłoś komentarz
          płock sieroty
          Zobacz więcej komentarzy (3)
          30 min. 12:20 - Zmniejsza rozmiary prowadzenia Vive tuż przed przerwą Valentin Ghionea.
          Skomentuj 1
          29 min. 11:20 - Trafia ponownie Nemanja Zelenović, ale Vive, choć szczęśliwie, to zdołało wywalczyć rzut karny. Z linii siedmiu metrów nie pomylił się Ivan Cupić i Vive wygrywa 20:11.
          Skomentuj 0
          28 min. 10:19 - Dziewięć bramek przewagi mają już kielczanie! Krzysztof Lijewski wykorzystał bierność defensywy Wisły i zdobył dziewiętnastą bramkę dla Vive.
          Skomentuj 3
            nasz zespół to nie płock nie porównujmy tutaj dwóch zespołów... to wy powinniście rywalizować z kielcami a nie reszta.. a tu taka wtopa
              Skąd taka radość? jakby co najmniej twój zespół z nami wygrał. Przyjedzie do Płocka MMTS to sie pośmiejemy.
                buhehehehe
                27 min. 10:18 - Grają w przewadze płocczanie, ale kompletnie tego nie wykorzystują - strata piłki, niecelny rzut, a następnie faul w ataku. Korzysta na tym Vive, które jedną z dwóch kontr zamieniło na bramkę i powiększyło przewagę do ośmiu bramek!
                Skomentuj 0
                26 min. 10:17 - Zawrzało teraz w Orlen Arenie! Karol Bielecki mocno sfaulował Alexandra Tioumentseva, trafiając rywala barkiem w twarz. Hiszpańscy sędziowie po naradzie pokazali Bieleckiemu czerwoną kartkę!
                Skomentuj 0
                25 min. 10:17 - Słabo grają w obronie obie drużyny w ostatnich minutach. Dla Wisły trafił Nemanja Zelenović, dla kielczan Zeljko Musa.
                Skomentuj 0
                23 min. 9:16 - Dan-Emil Racotea obił poprzeczkę Vive, a po drugiej stronie parkietu nie pomylił się Krzysztof Lijewski. Kielczanie mają już siedem trafień przewagi, czy Wisła zdoła jeszcze odwrócić losy meczu?
                Skomentuj 0
                22 min. 9:15 - Bardzo długo rozgrywali ten atak kielczanie, ale przy trzeciej próbie znaleźli dziurę w defensywie Wisły. Na kole pojawił się Piotr Chrapkowski i pokonał Corralesa. Piętnaste trafienie mistrzów Polski.
                Skomentuj 0
                21 min. 9:14 - Nemanja Zelenović bierze na siebie ciężar gry Wisły w ofensywie. Kolejny skuteczny atak Serba, Wisła jednak ma pięć bramek straty.
                Skomentuj 0
                20 min. 8:14 - Przełamał impas strzelecki Wisły Ivan Nikcević, ale na nieszczęście gospodarzy trafia po raz kolejny Karol Bielecki. Dziesięć minut do końca pierwszej połowy.
                Skomentuj 0
                19 min. 7:13 - Trzeci kolejny błąd Adama Wiśniewskiego kończy się tym razem kontratakiem rywali i bramką Ivana Cupicia. Sześć bramek przewagi mają już kielczanie, Wisła w bardzo trudnym położeniu! Czas dla Nafciarzy.
                Skomentuj 0
                19 min. 7:12 - Karol Bielecki atomowo z drugiej linii i Vive zdobywa bramkę w osłabieniu! Wisła zaś odpowiada drugim niecelnym rzutem Adama Wiśniewskiego!
                Skomentuj 0
                18 min. 7:11 - Vive grając w osłabieniu zmienia bramkarza i wprowadza dodatkowego zawodnika, ale w pierwszej próbie nie przyniosło to efektu. Julen Aguinagalde obił poprzeczkę, po chwili jednak rzut Valentina Ghionei zatrzymał Sego.
                Skomentuj 0
                17 min. 7:11 - Skończyła się kara Jurkiewicza, a na ławkę kar powędrował za to Michał Jurecki. Wisła tym razem w przewadze, pierwszy jej atak kończy się jednak interwencją Marina Sego.
                Skomentuj 0
                16 min. 7:11 - Kolejna bomba i kolejna bramka Dana-Emila Racotei! Kapitalnie wszedł w mecz 19-letni Rumun! Vive jednak natychmiast odpowiada, Grzegorz Tkaczyk kolejny raz wymanewrował defensywę rywali.
                Skomentuj 0
                15 min. 6:10 - Julen Aguinagalde z rzutu karnego i dziesiąta bramka Vive. Wcześniej za dyskusje z arbitrami na ławkę kar powędrował Mariusz Jurkiewicz. Wisła przez dwie minuty w osłabieniu, jak poradzą sobie Nafciarze?
                Skomentuj 0
                14 min. 6:9 - Wisła próbuje gonić wynik. Z drugiej linii odpalił Dan-Emil Racotea i pokonał Marina Sego. Trzy bramki straty gospodarzy.
                Skomentuj 0
                13 min. 5:9 - Koronkowa akcja Wisły kończy się bramką z prawego skrzydła Valentina Ghionei. Vive bardzo szybko jednak odpowiada i zdobywa kolejną łatwą bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się Grzegorz Tkaczyk.
                Skomentuj 0
                12 min. 4:8 - Manolo Cadenas widzi, że jego podopieczni stracili pomysł na grę w ataku, hiszpański trener chce uspokoić swoich podopiecznych, w związku z czym poprosił o czas.
                Skomentuj 0
                11 min. 4:8 - Kolejny błąd Wisły w ofensywie i kolejna kontra Vive - tym razem bramkę zdobył Tobias Reichmann i przewaga mistrzów Polski wzrosła już do czterech trafień!
                Skomentuj 0
                10 min. 4:7 - Faul w ataku Zelenovicia kończy się kontrą Vive i rzutem karnym wywalczonym przez Tobiasa Reichmanna. Rzut Denisa Bunticia obronił jednak Rodrigo Corrales!
                Skomentuj 0
                10 min. 4:7 - Znowu na listę strzelców wpisał się Michał Jurecki! Kapitalny start "Dzidziusia", to jego trzecia bramka w meczu!
                Skomentuj 0
                9 min. 4:6 - Aj, mogą sobie teraz pluć w brodę płocczanie. Co prawda Nemanja Zelenović zmniejszył straty do dwóch bramek, ale po chwili Ivan Nikcević nie wykorzystał kontrataku. Fenomenalną interwencją popisał się Marin Sego.
                Skomentuj 0
                8 min. 3:6 - Michał Jurecki z nietypowej dla siebie pozycji, bo ze skrzydła powiększa dorobek Vive. Kielczanie utrzymują trzy trafienia przewagi.
                Skomentuj 0
                7 min. 3:5 - Nie przebierają w środkach zawodnicy obu drużyn, hiszpańscy sędziowie muszą przerywać co chwila grę. Iberyjscy arbitrzy bardzo dobrze prowadzą jednak jak na razie zawody.
                Skomentuj 0
                6 min. 3:5 - Długo rozgrywali tym razem swoją akcję Nafciarze. Najpierw rywale przerwali ich atak faulem, potem rzut Miljana Pusicy został zablokowany. W trzeciej próbie podanie trafiło jednak do Kamila Syprzaka, a ten zdobył trzecią bramkę dla Wisły.
                Skomentuj 0
                5 min. 2:5 - Odskakują kielczanie! Zespół Talanta Dujszebajewa kapitalnie wykorzystał grę w przewadze, odjeżdżając Wiśle na dystans trzech bramek. Najpierw ze skrzydła trafił Tobias Reichmann, po chwili z drugiej linii huknął Michał Jurecki i mamy już 5:2!
                Skomentuj 0
                4 min. 2:3 - Vive wraca na prowadzenie po bramce Julena Aguinagalde z rzutu karnego, a dodatkowo na ławkę kar odesłany został Miljan Pusica. W kolejnej akcji Wiślacy popełnili faul w ataku.
                Skomentuj 0
                3 min. 2:2 - Szybkie tempo meczu, oba zespoły po zaledwie paru podaniach oddają rzuty. Dorobek swoich drużyn powiększyli Manuel Strlek i Miljan Pusica.
                Skomentuj 0
                2 min. 1:1 - Sporo szczęścia mieli płocczanie. Z drugiej linii próbował Nemanja Zelenović, ale Serb obił poprzeczkę bramki Vive. Piłkę zebrał jednak Kamil Syprzak, szybko dograł do Alexandra Tioumentseva, a ten doprowadził do remisu.
                Skomentuj 0
                1 min. 0:1 - Zaczęli ze środka kielczanie i to mistrzowie Polski otwierają wynik meczu. Płocczanie nie byli w stanie zatrzymać na kole Julena Aguinagalde, 1:0 dla Vive.
                Skomentuj 0
                Skomentuj 0
                Wyjściowe siódemki już na parkiecie, kielczanie dzisiaj zagrają po raz pierwszy w nowych strojach na sezon 2014/15.
                Skomentuj 0
                Zawodnicy obu drużyn już na parkiecie, przed startem meczu kibice odśpiewali jeszcze Mazurka Dąbrowskiego, a na boisku pojawiła się ogromna biało-czerwona flaga. To wszystko w związku z nadchodzącym Dniem Niepodległości.
                Skomentuj 0
                Zawodników Orlen Wisły Płock witają zaś brawa, Nafciarze na parkiet wybiegają przy dźwiękach utworu Thunderstruck z repertuaru AC/DC. Czy tak jak wskazuje tytuł piosenki płocczanie zaskoczą nas dzisiaj swoim występem?
                Skomentuj 0
                Przy przeraźliwych gwizdach miejscowej publiczności na parkiet wybiegają szczypiorniści Vive Tauronu Kielce.
                Skomentuj 0
                Czekamy aż zawodnicy obu drużyn pojawią się na parkiecie Orlen Areny, by rozpocząć oficjalną przedmeczową prezentację. Pierwszy gwizdek "świętej wojny" już za kilka minut! Zostańcie z nami!
                Skomentuj 0
                Przed pierwszym gwizdkiem warto wspomnieć o tych, którzy będą dzisiaj rozjemcami - spotkanie poprowadzą hiszpańscy arbitrzy, Carlos Luque CabrejasIgnacio Pascual Sanchez. To efekt porozumienia między ZPRP a Federacją Piłki Ręcznej w Hiszpanii.
                Skomentuj 1
                • endriu122 Zgłoś komentarz
                  sporo gimnazjalistek na młynie kibiców z Płocka a ponoć kobiety to tylko w młynie Kielc.
                  To właśnie kibice mają być jedną z "broni" płockiej drużyny w niedzielnym meczu z odwiecznym rywalem. - Gramy w naszym "domu", przed naszymi kibicami. Mam nadzieję, że rozegramy dobre zawody. Kielce mają bardzo dobry zespół, który może pokonać każdego przeciwnika na świecie. Musimy skupić się na naszym występie, na naszej grze i wtedy będzie dobrze - mówi Ivan Nikcević.
                  Skomentuj 0
                  Do meczu już niecałe pięć minut, a trybuny Orlen Areny wypełnione są już niemal do ostatniego miejsca. Jak informowaliśmy w sobotę, jesienny hit Superligi rozegrany zostanie przy pełnych trybunach!
                  Skomentuj 0
                  W jakim składzie do starcia z Wisłą przystąpią kielczanie? Jedynym nieobecnym w kadrze Vive Tauronu będzie Piotr Grabarczyk, który podczas listopadowych sprawdzianów reprezentacji w Tunezji doznał złamania nosa. Do składu mistrzów Polski wraca zaś Tomasz Rosiński.
                  Skomentuj 0
                  Kluczową kwestią przed dzisiejszym meczem w Orlen Arenie było pytanie czy do składu Nafciarzy powróci Mariusz Jurkiewicz. "Kaczka" zmagał się ostatnio z kontuzją więzadeł łokcia, po długiej rehabilitacji zdołał jednak wrócić do pełni sił i znalazł się w składzie Orlen Wisły.
                  Skomentuj 0
                  Obie drużyny ostatni raz mierzyły się w czerwcu podczas meczów finałowych o mistrzostwo kraju. Od tego czasu w kadrach tak Orlen Wisły, jak i Vive Tauronu doszło do zmian kadrowych. Jakich? Piszemy o tym więcej w poniższym tekście:
                  Skomentuj 1
                  "Święta wojna", jak potocznie nazywane są rozgrywki między klubami z Płocka i Kielc, wraca po kilkumiesięcznej przerwie. W poprzednim sezonie obie ekipy mierzyły się aż dziewięciokrotnie, osiem z tych meczów wygrali kielczanie, raz górą była Wisła. Jak będzie tym razem?
                  Skomentuj 1
                    zero wyjazdowe kibiców z Kielc a na trybunach słychać Kielce,Kielce Iskierka.... ,sabotaż jakiś czy może z głośników znowu zapodali?
                    To ma być wisienka na torcie złożonym ze spotkań 8. kolejki PGNiG Superligi mężczyzn. Pora na hit jesieni w polskiej lidze, pora na, miejmy nadzieję, wielkie emocje - już za kwadrans rozpocznie się mecz Orlen Wisły Płock z Vive Tauronem Kielce! Witam i zapraszam na relację LIVE!