MKS Selgros Lublin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Łukasz Wojtczak
60 min. 34:27. Wynik meczu ustala celnym trafieniem z rzutu karnego Honorata Syncerz. Nie ma wątpliwości, kto dziś był lepszy. MKS Selgros Lublin pewnie pokonuje KGHM Metraco Zagłębie Lubin i umacnia się na fotelu lidera rozgrywek.
Skomentuj 0
58 min. 32:26. W końcówce meczu niespodziewanie sporo emocji na parkiecie. Zawodniczki prezentują kilka szybkich akcji i bardzo efektowny gol Kai Załęcznej.
Skomentuj 0
56 min. 32:25. Pierwsze dwa gole młodej Honoraty Syncerz, która nie ma zbyt wielu okazji do gry w barwach MKS-u Selgros Lublin. Na parkiecie hali Globus pojawia się także po długiej kontuzji Weronika Gawlik.
Skomentuj 0
54 min. 30:24. O czas poprosiła trener Sabina Włodek, która ma pretensje do zespołu za zbyt wielki pośpiech w rozgrywaniu akcji. 30 gola rzuca Valiantsina Nestsiaruk, ale ładnie i szybko odpowiada Jovana Milojević.
Skomentuj 0
53 min. 29:23. I mamy kolejne trafienie lubinianek, tym razem Agnieszka Jochymek. Czy Miedziowe jeszcze się podniosą? Będzie ciężko zwłaszcza, że trafia Jessica Quintino.
Skomentuj 0
51 min. 28:22. W końcu impas KGHM Metraco Zagłębia Lubin przełamuje Sanja Premovic a chwilę później Aneta Piekarz.
Skomentuj 0
  • 49 min. 28:20. Wicemistrzynie Polski już nieco zrezygnowane, brakuje wyraźnie sił. Strata goni stratę, a rywalki konsekwentnie podwyższają prowadzenie. "Na raty" gola zdobywa Joanna Szarawaga. W ekipie z Lublina pojawia się Honorata Syncerz.
    Skomentuj 0
    48 min. 27:20. Małgorzata Rola podwyższa prowadzenie mistrzyń Polski mimo gry w osłabieniu. Rośnie przewaga MKS-u Selgros Lublin. Kolejne wykluczenie, tym razem dla Kai Załęcznej.
    Skomentuj 0
    47 min. 25:20. Nie radzą sobie lubinianki w ataku pozycyjnym, ale udało się wywalczyć rzut karny i dwie minuty dla Kristiny Repelewskiej. Pudłuje jednak Joanna Obrusiewicz po raz drugi w tym meczu!
    Skomentuj 0
    45 min. 25:20. Czy to moment przełomowy w tym pojedynku? Myli się w sytuacji sam na sam nawet Kaja Załęczna. Tymczasem piękny gol Joanny Drabik. Po raz ostatni o czas prosi trenerka Miedziowych. Do końca meczu jeszcze kwadrans.
    Skomentuj 0
    43 min. 24:20. Coraz większy chaos w szeregach KGHM Metraco Zagłębia Lubin. Gubią się przyjezdne w ataku, co mistrzynie Polski dobitnie wykorzystują. Valiantsina Nestsiaruk w roli głównej dwukrotnie.
    Skomentuj 0
    42 min. 22:19. Dwie minuty kary otrzymuje Jovana Milojević za brutalne zagranie na rywalce, a potężną bombę z drugiej linii posyła do bramki lubinianek Dorota Małek.
    Skomentuj 0
    41 min. 21:19. Niemoc Miedziowych przełamuje Sanja Premovic, ale gospodynie także są skutecznie, świetnie pod bramką rywalek zachowuje się Joanna Drabik.
    Skomentuj 0
    40 min. 20:18. Aleksandra Baranowska jest dziś mocnym punktem swojego zespołu. Tymczasem mamy kolejny rzut karny po faulu na Joannie Drabik. Z piłką ustawia się Dorota Małek i pokonuje Monikę Maliczkiewicz.  Czas na prośbę Bożeny Karkut.
    Skomentuj 0
    38 min. 19:18. Dorota Małek doprowadza do kolejnego remisu w tym meczu. Miedziowe ciągle w osłabieniu tracą piłkę i po szybkim kontrataku ponownie gola zdobywa Małek.
    Skomentuj 0
    36 min. 17:18. Długa akcja mistrzyń Polski, które już są w komplecie. Pudłuje jednak Marta Gęga. W kolejnej akcji Joanna Drabik była faulowana przez Aleksandrę Paluch i trzecia kara dla lubinianki, mamy czerwoną kartkę! Gola kontaktowego zdobywa Małgorzata Rola.
    Skomentuj 0
    35 min. 16:18. Indywidualna akcja Pauliny Piechnik i świetny początek KGHM Metraco Zagłębia Lubin. Trzy gole z rzędu gości.
    Skomentuj 0
    33 min. 16:17. Kolejny rzut karny i kalejna kara! Tym razem dwie minuty zobaczyła Marta Gęga. Następna doskonała interwencja Aleksandry Baranowskiej, ale dobitka lubinianek była już celna.
    Skomentuj 0
    32 min. 16:16. Drugą połowę rozpoczęły przyjezdne i już po pierwszej akcji rzut karny dla Miedziowych i dwie minuty kary Dorota Małek. Rzut karny broni wspaniale Aleksandra Baranowska. Nie udało jej się jednak już powstrzymać Pauliny Piechnik. Remis.
    Skomentuj 0
    30 min. 16:15. Lukę w defensywie gospodyń znalazła najpierw Agnieszka Jochymek, ale błyskawicznie odpowiada Dorota Małek. W kolejnej akcji nietypowa sytuacja, rzut karny dla mistrzyń Polski i dwie minuty kary za protesty dla bramkarki Moniki Maliczkiewicz. Z linii siódmego metra trafia Małek i to MKS Selgros Lublin shodzi do szatni z przewagą.
    Skomentuj 0
    29 min. 14:14. Dwie minuty dla Aleksandry Paluch. To już drugie wykluczenie tej zawodniczki. Na domiar złego do remisu doprowadza Kamila Skrzyniarz. O czas prosi tym razem trener Bożena Karkut.
    Skomentuj 0
    27 min. 13:14. Znakomite wejście w obronę rywalek i trafia Joanna Obrusiewicz. Gospodynie po zespołowej akcji również celnie, tym razem Dorota Małek.
    Skomentuj 0
    25 min. 12:13. Gola wyrównującego zdobywa Kaja Załęczna, ustawiona dziś na lewym skrzydle. To głównie efekt braku Kingi Lalewicz. Długi okres bez bramek, który przełamuje ponownie Załęczna. Lubinianki ponownie na prowadzeniu.
    Skomentuj 0
    23 min. 12:11. Gospodynie za sprawę Marty Gęgi odzyskują prowadzenie!
    Skomentuj 0
    22 min. 10:11. Po wznowieniu do remisu doprowadza Katarzyna Kozimur, ale po faulu na Paulinie Piechnik sędziowie dyktują rzut karny dla Miedziowych. Celnie Sanja Premovic.
    Skomentuj 0
    21 min. 9:10. Rzut karny dla lubinianek i dwie minuty kary dla Doroty Małek. Z linii siódmego metra pudłuje jednak Joanna Obrusiewicz, którą zatrzymała Aleksandra Baranowska! Czas dla gospodyń.
    Skomentuj 0
    20 min. 9:10. Trafienie kontaktowe zalicza Marta Gęga. Próbowała odpowiedzieć Joanna Obrusiewicz ale trafiła w poprzeczkę.
    Skomentuj 0
    18 min. 8:10. Dobrze broni także Aleksandra Baranowska, akcja mistrzyń Polski i w końcu gola rzuca Dorota Małek.
    Skomentuj 0
    17 min. 7:10. Paulina Piechnik znów w roli głównej, ale tym razem w defensywie. Świetna gra tej zawodniczki. Kapitalnie interweniuje również Monika Maliczkiewicz. Długa akcja KGHM Metraco Zagłębia Lubin i nie kto inny jak Paulina Piechnik znów celnie!
    Skomentuj 0
    15 min. 7:9. Pierwszy kwadrans za nami. Ładne wejście w obronę rywalek Pauliny Piechnik. Miedziowe mają już dwa gole przewagi.
    Skomentuj 0
    12 min. 7:7. Rzut karny dla MKS-u Selgros Lublin. Z linii siódmego metra bramkę rzuca Dorota Małek, ale następna akcja perfekcyjnie rozegrana przez Miedziowe i trafia Agnieszka Jochymek. W odpowiedzi Marta Gęga. Znów remis!
    Skomentuj 0
    10. min. 5:5. Mamy przełamanie mistrzyń Polski, trafia Kristina Repelewska. Gospodynie odzyskują też piłkę w obronie, celnie Marta Gęga, a potem gola dokłada jeszcze Agnieszka Kocela i mamy remis.
    Skomentuj 0
    8 min. 2:5. Po pierwszych dwóch golach nastąpiła blokada lublinianek w ofensywie. KGHM Metraco Zagłębie Lubin długo rozgrywało swoją akcję i przyjezdne już w komplecie. Efekt? Celnie rzuca Sanja Premovic.
    Skomentuj 0
    6 min. 2:4. Niesamowita jest Joanna Obrusiewicz. Już widać, kto będzie liderem gości w ataku. Tymczasem dwie minuty kary dla Aleksandry Paluch. Kapitalnie przed chwilą w bramce interweniuje Monika Maliczkiewicz.
    Skomentuj 0
    5 min. 2:3. I mamy pierwsze prowadzenie lubinianek. Ponownie na listę strzelców wpisuje się Joanna Obrusiewicz. KGHM Metraco Zagłębie Lubin całkiem dobrze radzi sobie na początku spotkania.
    Skomentuj 0
    4 min. 2:2. Dobry początek mistrzyń Polski, asysta Kristiny Repelewskiej i celnie rzuca Joanna Drabik. W odpowiedzi Joanna Obrusiewicz - najskuteczniejsza zawodniczka w ekipie Miedziowych, a do remisu doprowadza Agnieszka Jochymek.
    Skomentuj 0
    2 min: 1:0. Pojedynek rozpoczęły lublinianki i wynik meczu otwiera skrzydłowa z Brazylii Jessica Quintino. W obronie przyjezdne w ustawianiu 6-0.
    Skomentuj 0
    Zespoły są już na parkiecie, trwa rozgrzewka. Gospodynie wystąpią dziś w jaskrawo zielonych koszulkach i czarnych spodenkach, rywalki na czarno. Sędziami spotkania są Marek Baranowski i Bogdan Lemanowicz. Na trybunach hali Globus wciąż przybywa kibiców.
    Skomentuj 0
    Oba zespoły mają swoje kłopoty. Lubinianki przyjadą do Koziego Grodu mocno osłabione. Nadal nie w pełni sił są Karolina Semeniuk-Olchawa i Anna Pałgan, a poważnej kontuzji doznała też w ostatnim czasie Juliana Malta Varela. Na domiar złego na listę kontuzjowanych dołączyła jeszcze była zawodniczka KSS-u Kielce, Kinga Lalewicz. Z kolei problemem gospodyń jest przede wszystkim napięty kalendarz gier. Podopieczne Sabiny Włodek mają za sobą wygrane spotkanie z francuskim Metz Handball, a za kilka dni same udadzą się nad Sekwanę. - Będziemy rotować składem - zapowiada trenerka MKS-u.
    Skomentuj 0
    Pojedynek mistrzyń z wicemistrzyniami Polski to niewątpliwie szlagier PGNiG Superligi Kobiet. Spotkanie rozegrane zostanie w ramach dokończenia 7. kolejki. Trudno wskazać faworyta, ale obecnie w znacznie lepszej sytuacji są lublinianki, które mają na koncie siedem wygranych i jeden remis. Miedziowym wiedzie się znacznie gorzej, a dodatkowo w ostatnim czasie otwarcie mówi się o kryzysie formy. Podopieczne Bożeny Karkut zajmują dopiero piąte miejsce w tabeli i doznały już dwóch porażek. - Już nie raz wygrałyśmy w Lublinie i nie jest to dla nas nieosiągalne - ocenia trenerka KGHM Metraco Zagłębia Lubin.