LM: SG Flensburg-Handewitt - Orlen Wisła Płock na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Paweł Nowakowski
60 min. 35:28 SG Flensburg-Handewitt pokonał w 3. kolejce LM Orlen Wisłę Płock różnicą siedmiu trafień.
Skomentuj 0
Mamy dla Was meczowe statystyki oraz relację ze spotkania. Dziękujemy za uwagę i życzymy miłej lektury, zapraszając jednocześnie na kolejne relacje LIVE z występów polskich ekip w Lidze Mistrzów. Do usłyszenia!
Skomentuj 0
Nafciarze w drugiej partii rzucili się w pościg - z ośmiu trafień doszli rywala na cztery, a mogło być znacznie lepiej. Przy wyniku 30:26 popełnili jednak cztery błędy w ofensywie. SG Flensburg-Handewitt nie dał później Wiślakom rozwinąć skrzydeł i odniósł drugą wygraną w tegorocznej edycji LM. Charakterni płocczanie pokazali się jednak z niezłej strony z kolejnym topowym rywalem.
Skomentuj 0
59 min. 35:28 Druga z rzędu skuteczna parada rzutu karnego przez Mattiasa Anderssona. Szwed tym razem zastopował na linii 7 metrów Valentina Ghioneę. Mecz wieńczy udana parada jego vis a vis Rodrigo Corralesa.
Skomentuj 0
59 min. 35:28 Anders Zachariassen odesłany na ławkę kar za faul na Kamilu Syprzaku. Mimo gry w osłabieniu prowadzenie Wikingów powiększa Holger Glandorf. Niemiecki rozgrywający skutecznością jednak dziś nie imponuje (6/13).
Skomentuj 0
58 min. 34:28 Thomas Mogensen - tego zawodnika na długo zapamiętają Nafciarze. Kolejna skuteczna solowa akcja Duńczyka.
Skomentuj 0
  • 57 min. 33:28 Po raz kolejny dał o sobie znać Nemanja Zelenović. Serb był faulowany przy rzucie i wywalczył rzut karny. Do piłki podszedł Kamil Syprzak, lecz Mattias Andersson pewnie obronił rzut polskiego obrotowego. To już koniec marzeń Wisły o korzystnym wyniku.
    Skomentuj 0
    57 min. 33:28 Thomas Mogensen robi dziś z defensywą wicemistrzów Polski co chce. Duńczyk łatwo ograł będącego w sektorze centralnym Ivana Nikcevicia i bez problemów pokonał Rodrigo Corralesa.
    Skomentuj 0
    56 min. 32:28 Solowa akcja Alexandra Tioumentseva daje 28 trafienie Wiślakom. Czas bierze Ljubomir Vranjes.
    Skomentuj 0
    55 min. 32:27 Masę szczęścia miał SG Flensburg-Handewitt. Rzut Drasko Nenadicia obronił Rodrigo Corrales, lecz po interwencji Hiszpania piłka wpadła wprost w ręce Serba. Jego dobitka okazała się już skuteczna.
    Skomentuj 0
    55 min. 31:27 Z koła skutecznie Kamil Syprzak. Jeszcze 5,5 minuty do końca spotkania - czy Nafciarze zdołają urwać Wikingom choćby punkt?
    Skomentuj 0
    54 min. 31:26 Miljan Pusica zbyt czytelnie do Kamila Syprzaka i trzecia z rzędu akcja, gdzie Wisła nie oddaje rzutu na bramkę rywali. Znów niefrasobliwie w ataku jednak SG Flensburg-Handewitt, ale pojedynek w kontrze z Mattiasem Anderssonem przegrywa Michał Daszek, a w kontrze karci Wisłę Hampus Wanne. Mogło być - 3, jest pięć bramek straty...
    Skomentuj 0
    51 min. 30:26 Takie błędy mogą się zemścić - Kamil Syprzak przekroczył linię 6 metra. Myli się także SG Flensburg-Handewitt. Nafciarze wciąż mają szansę na dobry rezultat w tym spotkaniu!
    Skomentuj 0
    50 min. 30:26 Mają czego żałować Nafciarze. Po raz kolejny w ataku pozycyjnym pomylili się gospodarze, lecz nieudane podanie Ivana Nikcevicia i przy piłce Flensburg. Czas bierze Ljubomir Vranjes.
    Skomentuj 0
    49 min. 30:26 Orlen Wisła Płock wykorzystuje słabszy okres Wikingów! Z prawego rozegrania nie pomylił się Angel Montoro - w ofensywie niecelna próba Hampusa Wanne, a Miljan Pusica zmniejsza straty Wisły do raptem czterech trafień.
    Skomentuj 0
    47 min. 30:24 Nieudana próba Holgera Glandorfa - w odpowiedzi z koła trafia Tiago Rocha. W międzyczasie pierwsza zmiana w składzie Flensburga - za Andersa Eggerta na lewym skrzydle zameldował się Hampus Wanne.
    Skomentuj 0
    46 min. 30:23 Rzut karny dla Orlen Wisły Płock - faulowany przy rzucie przez Holgera Glandorfa był Ivan Nikcević. Z linii 7 metrów bezbłędny Tiago Rocha.
    Skomentuj 0
    45 min. 30:22 Miljan Pusica zatrzymany z drugiej linii przez Mattiasa Anderssona. Z dziecinną łatwością dziurawą jak szwajcarski ser płocką defensywę rozmontował Thomas Mogensen, który ponownie gładko ograł Angela Montoro.
    Skomentuj 0
    44 min. 29:22 Skutecznie w bramce Rodrigo Corrales, co zrodziło szansę Wisły na szybką akcję w ataku. Zwieńczył ją skutecznie Alexander Tioumentsev.
    Skomentuj 0
    43 min. 29:21 Już osiem bramek przewagi obrońcy trofeum Ligi Mistrzów. Gracze Ljubomira Vranjesa bezlitośnie wykorzystują błędy Wisły. O kolejny czas prosi Manolo Cadenas.
    Skomentuj 0
    42 min. 28:21 Czwarty w dzisiejszym meczu kontratak SG Flensburga-Handewitt i kolejne trafienie Bogdana Radivojevicia. Serb miał szansę na kolejną akcję w kontrze, lecz na szczęście nie złapał piłki. Gra Wiślaków w defensywie woła jednak dziś o pomstę do nieba.
    Skomentuj 0
    40 min. 27:20 Przepiękna bramka Holgera Glandorfa rzucona w osłabieniu. Rodrigo Corrales bez szans na skuteczną interwencję - Niemiec huknął z drugiej linii nie do obrony.
    Skomentuj 0
    39 min. 26:20 Jacob Heinl odesłany na ławkę kar. Obrotowy Wikingów nieprzepisowo zatrzymywał Kamila Syprzaka. Nafciarze jednak nie korzystają z gry w przewadze - rzut Valentina Ghionei  broni Mattias Andersson.
    Skomentuj 0
    38 min. 26:20 Ależ z łatwością oszukana defensywa Wiślaków. Thomas Mogensen związał obrońców, podał do Holgera Glandorfa, a Niemiec zamarkował rzut w pierwsze tempo i z 6 metrów rzucił bramkę. W odpowiedzi myli się Dan-Emil Racotea, a po kolejnej mizernej akcji Nafciarzy w defensywie sporo miejsca miał Drasko Nenadić.
    Skomentuj 0
    36 min. 24:20 Na rzut z rozegrania zdecydował się Valentin Ghionea lecz nadział się na blok Flensburga - wciąż jednak piłka w posiadaniu płocczan. Obsłużony Kamil Syprzak i Nafciarze skrupulatnie zmniejszają straty.
    Skomentuj 0
    34 min. 24:19 Świetną partię rozgrywa dziś Nemanja Zelenović. Indywidualna próba Serba daje Nafciarzom 19-tą bramkę, a leworęczny gracz zdobył swoją 5 bramkę w meczu. Ponadto w ataku myli się Holger Glandorf.
    Skomentuj 0
    33 min. 23:17 Nemanja Zelenović to bez wątpienia jedna z najjaśniejszych postaci Wisły w dzisiejszym meczu. Serb przerzucił na lewe skrzydło do swojego rodaka Ivana Nikcevicia, a ten pokonał Anderssona. Niestety mimo gry w przewadze Nafciarze tracą bramkę - skuteczny rzut Drasko Nenadicia.
    Skomentuj 0
    32 min. 23:16 Nieprawidłowo zatrzymywany Kamil Syprzak przez Holgera Glandorfa. Niemiecki rozgrywający został odesłany na ławkę kar - idealna szansa Wiślaków na zmniejszenie strat.
    Skomentuj 0
    32 min. 23:16 Wisła zmieniła ustawienie w defensywie z 5:1 na 6:0. Mimo to Wikingowie nie mieli problemów ze zdobyciem bramki - na kole obsłużony Jacob Heinl. W ataku mylą się niestety Nafciarze, a w kontrze bezlitosny Bogdan Radivojević i już 7 bramek przewagi Flensburga. Po raptem 90 sekundach drugiej partii Manolo Cadenas prosi o czas!
    Skomentuj 0
    Pora na drugą część spotkania. Akcję konstruuje SG Flensburg-Handewitt.
    Skomentuj 0
    Zmiana w bramce Nafciarzy od początku drugiej połowy. Rodrigo Corrales zajmie miejsce Marcina Wicharego.
    Skomentuj 0
    Korzystając z przerwy w grze przedstawiamy garść statystyk z pierwszej połowy
    Skomentuj 0
    Nafciarze mecz rozpoczęli imponująco - były to jednak miłe złego początki. Najgorzej spisuje się defensywa Wisły - aż 21 bramek straconych w pierwszych trzydziestu minutach mówi samo za siebie. Flensburg nie gra dziś rewelacyjnego spotkania, bezlitośnie jednak korzysta na licznych błędach Nafciarzy. Miejmy nadzieję, że po zmianie stron płocczanie pokażą oblicze z początku spotkania i zdołają wrócić do gry.
    Skomentuj 1
    • HBLLove Zgłoś komentarz
      Płock źle robi, że idzie na wymianę ciosów. Ze szkopami tak nie można grać, bo mają dobre kontry i oni lubią mecze z szybkim tempem gry.
      30 min. 21:16 SG Flensburg-Handewitt do przerwy prowadzi z Orlen Wisłą Płock różnicą pięciu trafień.
      Skomentuj 6
      • MS_ Zgłoś komentarz
        Mimo wszystko Wichura gra lepiej niż, przynajmniej wg mnie, najlepszy bramkarz - Andersson.
          Szkoda, szkoda! Fatalnie w obronie! Andersson gra dzisiaj bardzo słabo jak na niego, a to otwiera szansę dla Płocka, ale tak grając w defensywie to nie ma żadnych szans.
          • Wiślak Zgłoś komentarz
            Oby zawodnicy ogarnęli się w przerwie bo 21 bramek podczas 30 minut to jest przesada. Błędy własne (w wiekszości Saszy) i 20min totalnej bezradności Wichury przyczyniły się do tego co
            Czytaj całość
            widzimy. Jednak dopóki piłka w grze nie można się poddawać [b] WISŁA MY WIERZYMY[/b]
            Zobacz więcej komentarzy (3)
            30 min. 21:16 Nafciarze mieli siedem sekund na rozegranie ostatniej akcji pierwszej odsłony. Z drugiej linii z biodra rzucił Dan-Emil Racotea - jego próbę skutecznie sparował Mattias Andersson. Piłkę zebrał Michał Daszek, lecz jego dobitkę na bliski słupek także obronił Andersson.
            Skomentuj 0
            29 min. 21:16 Po raz kolejny Flensburg zbyt łatwo rozmontowuje defensywę płocczan. Na koło zabiegł prawoskrzydłowy Bogdan Radivojević i z 6 metrów bez problemów pokonał Marcina Wicharego.
            Skomentuj 1
            • Znajomy Berta Zgłoś komentarz
              Oby to tylko nie skończyło się jakąś kompromitacją, na więcej chyba liczyć nie można.
              29 min. 20:16 Dan-Emil Racotea zmniejsza rozmiary strat. O sześćdziesiąt sekund dla swojej drużyny poprosił na 70 sekund przed końcem pierwszej odsłony Ljubomir Vranjes.
              Skomentuj 0
              28 min. 20:15 Rozstrzelał się na dobre SG Flensburg-Handewitt. Pierw Holger Glandorf, a po stracie Alexandra Tioumentseva ze skrzydła trafił Bogdan Radivojević i już pięć bramek przewagi Wikingów.
              Skomentuj 0
              27 min. 18:15 Bramka Nemanji Zelenovicia, a Serb był jeszcze faulowany przy rzucie i siły na parkiecie wyrównane. Z prawego skrzydła trafił Bogdan Radivojević, lecz efektowna riposta Zelenovicia.
              Skomentuj 1
              • blue heart Zgłoś komentarz
                w co gra Tioumantsev nadal nie wiem Gadżet wysyła się na emeryturę i to sam
                26 min. 17:13 Akcja -2 w wykonaniu Wisły. Strata piłki Alexandra Tioumentseva, a chwilę później rzut karny i dwie minuty dla Adama Wiśniewskiego za faul na Bogdanie Radivojeviciu. Decyzja francuskich arbitrów budzi jednak wątpliwości. Z 7 metrów trafił Anders Eggert.
                Skomentuj 1
                25 min. 16:13 Bardzo słabo wygląda gra Nafciarzy w ofensywie od dłuższego czasu. Piłki nie złapał Adam Wiśniewski, a po faulu Wiślaków z rzutu karnego bezbłędny Anders Eggert i wciąż trzy bramki przewagi Flensburga.
                Skomentuj 0
                23 min. 15:13 Gra w przewadze niewykorzystana przez Wisłę (2:2). Indywidualna akcja Holgera Glandorfa daje 15 bramkę Wikingom, ale trafią też Wiślacy, a konkretnie Tiago Rocha. Na szczęście mylą się gospodarze i Nafciarze przed szansą na kontaktowe trafienie.
                Skomentuj 0
                21 min. 14:12 Fatalnie w defensywie Angel Montoro. Thomas Mogensen minął hiszpańskiego rozgrywającego niczym tyczkę. W odpowiedzi świetnie jednak Alexander Tioumentsev.
                Skomentuj 0
                21 min. 13:11 Ładna solowa akcja Alexandra Tioumentseva. "Sasha" wymanewrował w pole Jacoba Heinla i wywalczył rzut karny oraz dwie minuty dla obrotowego Flensburga. Na linię 7 metrów podszedł Tiago Rocha i pewnie pokonał Mattiasa Anderssona.
                Skomentuj 1
                20 min. 13:10 Słabszy okres gry Wisły w ofensywie. Pierw z kontrataku trafił Bogdan Radivojević, a po kolejnej stracie wicemistrzów Polski prowadzenie ekipy Ljubomira Vranjesa podwyższa Drasko Nenadić.
                Skomentuj 0
                18 min. 11:10 SG Flensburg-Handewitt na prowadzeniu dzięki Thomasowi Mogensenowi. Nafciarze w ostatnich minutach grają jednak zbyt biernie w defensywie, na czym korzystają Wikingowie.
                Skomentuj 0
                17 min. 10:10 Nafciarze już w komplecie. Przy poczwórnym bloku Wikingów rzucał Nemanja Zelenović. Serb był bliski powodzenia, lecz jego rzut obronił Mattias Andersson.
                Skomentuj 0
                16 min. 9:10 SG Flensburg-Handewitt doprowadził do wyrównania, wyprowadzając na pozycję rzutową Drasko Nenadicia - Marcin Wichary bez szans na skuteczną interwencję. Pięknie ripostują jednak Nafciarze - drugiej linii huknął Nemanja Zelenović.
                Skomentuj 0
                15 min. 8:9 Świetna dwójkowa akcja Thomas Mogensen - Jacob Heinl. Tiago Rocha faulował przy rzucie obrotowego Wikingów i przez 120 sekund Nafciarze w osłabieniu.
                Skomentuj 0
                15 min. 8:9 Niestety po przerwie kolejna strata Wiślaków. Niedokładne podanie Miljana Pusicy do Tiago Rochy i SG Flensburg-Handewitt przed szansą na doprowadzenie do remisu.
                Skomentuj 0
                14 min. 8:9 Niestety prosta strata Wisły w ataku pozycyjnym. Takich prezentów SG Flensburg-Handewitt nie raczył marnować i kontaktową bramkę dla Wikingów rzucił z kontrataku Drasko Nenadić. O czas prosi Manolo Cadenas.
                Skomentuj 0
                13 min. 7:9 Kolejna parada Marcina Wicharego! "Wichciu" zatrzymał rzut Holgera Glandorfa - Nafciarze przed szansą powiększenia prowadzenia.
                Skomentuj 0
                12 min. 6:8 Anders Eggert przechytrzył w defensywie Valentina Ghioneę i kontaktowe trafienie dla Flensburga. W odpowiedzi fantastyczna bramka z drugiej linii Dana-Emila Racotei.
                Skomentuj 0
                10 min. 5:7 Wikingowie odrabiają starty, kolejny rzut karny i Anders Eggert zmniejsza rozmiary starty do dwóch trafień. Angel Montoro zdecydował się na rzut z drugiej linii, lecz Hiszpan pechowo trafił w spojenie słupka z poprzeczką.
                Skomentuj 0
                9 min. 4:7 Tym razem rzut karny za obronę w kole dla SG Flensburga-Handewitt, a z rzutu karnego trafia Anders Eggert. W ataku pozycyjnym stratę zaliczył Alexander Tioumentsev, lecz w kontrze Bogdana Radivojevicia powstrzymał Marcin Wichary! Świetnie gra dziś "Wichura"
                Skomentuj 0
                8 min. 3:7 Ładna, koronkowa akcja Nafciarzy i na pozycję wyprowadzony Dan-Emil Racotea. Rzut Rumuna wyblokowany przez Tobiasa Karlssona. W kolejnej akcji jeden z defensorów Flensburga bronił w kole i po raz kolejny z rzutu karnego bezbłędny Valentin Ghionea - to już jego 4 bramka. 7:3 dla wicemistrzów Polski!
                Skomentuj 0
                7 min. 3:6 SG Flensburg-Handewitt bezlitośnie wykorzystał dwie straty Wisły, a rozmiar strat do trzech trafeiń zmniejszył Thomas Mogensen.
                Skomentuj 0
                6 min. 1:6 Cóż za fantastyczny początek Nafciarzy! Kolejna skuteczna akcja Wisły w defensywie, a z kontrataku na pięciobramkowe prowadzenie wyprowadza płocczan Dan-Emil Racotea.
                Skomentuj 0
                5 min. 1:5 Kolejna skuteczna interwencja Marcina Wicharego. W ataku pozycyjnym Nafciarze obsłużyli podaniem Kamila Syprzaka. Kołowy Wisły był faulowany, a z linii 7 metrów nie pomylił się Valentin Ghionea. To trzecia bramka rumuńskiego skrzydłowego.
                Skomentuj 0
                4 min. 1:4 Premierową bramkę dla Wikingów rzucił Anders Eggert, lecz błyskawiczna riposta Nafciarzy, a konkretnie Valentina Ghionei.
                Skomentuj 0
                3 min. 0:3 Wymarzony początek Nafciarzy. Skuteczna interwencja Marcina Wicharego, Wisła przeprowadziła kontrę. Z rzutu karnego po faulu na Miljanie Pusicy na 3:0 podwyższył Valentin Ghionea.
                Skomentuj 0
                2 min. 0:2 Tym razem piękną akcją popisał się Dan-Emil Racotea, rzucając z II linii drugą bramkę dla wicemistrzów Polski.
                Skomentuj 0
                1 min. 0:1 Świetne otwarcie Orlen Wisły Płock. Z drugiej linii nie obrony huknął Nemanja Zelenović, a następnie faul ofensywny popełnił Holger Glandorf.
                Skomentuj 0
                Rozbrzmiał pierwszy gwizdek francuskich arbitrów! W ataku pozycyjnym Orlen Wisła Płock.
                Skomentuj 0
                Przed nami hymn Ligi Mistrzów, a następnie wielkie emocje związane z trzecim w sezonie występem Nafciarzy w tegorocznej edycji Champions League.
                Skomentuj 0
                We Flens Arenie trwa aktualnie prezentacja obu ekip.
                Skomentuj 0
                Rozjemcami niemiecko-polskiej konfrontacji będzie francuska para Stevann Pichon - Laurent Reveret.
                Skomentuj 0
                SG Flensburg-Handewitt i Orlen Wisła Płock w bezpośrednim meczu Ligi Mistrzów jeszcze się nie mierzyli. Nie oznacza to jednak, że w europejskich pucharach obie ekipy nie miały okazji ze sobą rywalizować. W sezonie 2001/02 los skrzyżował Nafciarzy z Wikingami w 4. rundzie Pucharu Zdobywców Pucharów. Pierwszy mecz we Flensburgu na swoją korzyść rozstrzygnęli Niemcy, zwyciężając 33:27. W rewanżu wygrali jednak Nafciarze 25:23.
                Skomentuj 0
                - Liczę, że pokusimy się o niespodziankę w starciu z Flensburgiem, choć przecież zmierzymy się z obrońcą trofeum -mówi obrotowy płockiej ekipy, Tiago Rocha. Zachęcamy także do obejrzenia materiału Wisła TV z przygotowań do konfrontacji z najlepszą ekipą Europy minionego sezonu.
                Skomentuj 0
                Podopiecznych Manolo Cadenasa czeka w środowy wieczór trudny test. Triumfatorzy minionej edycji Ligi Mistrzów dalecy są jednak od idealnej dyspozycji. Dobrym prognostykiem jest także ostatni występ Nafciarzy z FC Barceloną.
                Skomentuj 0
                Nafciarze aktualnie rozgrzewają się we FLENS-Arenie. Do pierwszego gwizdka sędziów pozostało już jedynie 20 minut.
                źródło: Facebook SPR Wisła Płock źródło: Facebook SPR Wisła Płock
                Skomentuj 0
                Wśród wicemistrzów Polski zabraknie Mariusza Jurkiewicza. W składzie Orlen Wisły Płock znajdzie się natomiast Miljan Pusica, którego zabrakło w niedzielnym spotkaniu z FC Barceloną.
                Skomentuj 0
                Po dwóch rozegranych kolejkach zarówno SG Flensburg-Handewitt jak i Orlen Wisła Płock mają na swoim koncie jedno zwycięstwo i porażkę. Tak przedstawia się aktualna sytuacja w grupie B

Skomentuj 0
                Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu SG Flensburg-Handewitt - Orlen Wisła Płock, otwierającego trzecią kolejkę fazy grupowej Ligi Mistrzów.