Orlen Wisła Płock - Vive Targi Kielce na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Łukasz Wojtczak
60 min. 25:34. KONIEC! Vive Targi Kielce pokonują Orlen Wisłę Płock po raz trzeci w finałowej rywalizacji i zostają mistrzami Polski sezonu 2013/2014! Gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe emocje w przekroju całego sezonu.
Skomentuj 0
58 min. 23:31. Wykluczenie dla Adama Wiśniewskiego. Tymczasem pierwszą piękną interwencję zaliczył Adam Morawski, bramkarz polskiej "młodzieżówki".
Skomentuj 0
57 min. 22:31. Ciekawe gole rzuca dziś Julen Aguinagalde, najważniejszy jest jednak efekt końcowy. Kielczanie czekają już na końcową syrenę po której zostaną mistrzami Polski sezonu 2013/2014.
Skomentuj 0
55 min. 22:30. Nie ma się co oszukiwać, płocczanie nie mają już szans wyrównać, ale walczą do końca. Tempo meczu nieco spadło, zawodnikom brakuje już sił, ale trudno się dziwić.
Skomentuj 0
52 min. 21:29. Rozpędzony Angel Montoro pokonuje Sławomira Szmala. Nieco lepszy okres gry gospodarzy, ale brakuje skuteczności w najważniejszych momentach. Kielczanie próbują uspokajać sytuację na parkiecie. Bramka Julena Aguinagalde. Hiszpan pokazuje klasę. W bramce Orlen Wisły pojawił się Adam Morawski.
Skomentuj 0
51 min. 20:28. Gole bohaterów sobotniego meczu - Karola Bieleckiego i Mariusza Jurkiewicza. Do końca już tylko 10 minut.
Skomentuj 0
  • 49 min. 19:27. Z linii siódmego metra celnie Denis Buntić. Karnego wywalczył nie kto inny jak Julen Aguinagalde. Niemoc płocczan przełamuje Kamil Syprzak.
    Skomentuj 0
    47 min. 18:26. Po dość "dziwnej" akcji trafia Julen Aguinagalde. Sporo chaosu na parkiecie, ale kielczanie prawie odbudowali przewagę z pierwszej połowy.
    Skomentuj 0
    45 min. 17:25. Do końca meczu już tylko kwadrans, kibice w Płocku wciąż wierzą. Rzut karny po faulu na Zormanie. Julen Aguinagalde pokonuje Marcina Wicharego. Gospodarze stanęli w ataku po znakomitym początku. Dwie minuty kary otrzymuje Manuel Strlek.
    Skomentuj 0
    44 min. 17:24. Trzecie wykluczenie i czerwona kartka dla Piotra Grabarczyka. Na parkiecie 6 płocczan i 5 kielczan. Kilka fantastycznych interwencji obu bramkarzy.
    Skomentuj 0
    43 min. 17:24. Kapitalna przerzutka Ivana Nikcevicia. W odpowiedzi pudłuje Uros Zorman. Słowenieć trafia dopiero w następnej akcji. Przyjezdni próbują przetrwać okres gry w przewadze rywali. Siły wyrównane, bo karę otrzymuje Zbigniew Kwiatkowski.
    Skomentuj 0
    41 min. 16:23. Wydaje się, że najgorszy okres mistrzowie Polski mają już za sobą. Goście długo budują atak pozycyjny i kończy akcję Michał Jurecki pięknym rzutem z 2 linii. Dwie minuty kary dla Mateusza Jachlewskiego.
    Skomentuj 0
    39 min. 16:22. Kielczanie muszą szybko wrócić do tego co prezentowali w pierwszej połowie, bo inaczej Nafciarze odrobią straty. Podanie na koło i Julen Aguinagalde wywalczył karnego. Z piłką ustawił się sam poszkodowany i tym razem celnie.
    Skomentuj 0
    38 min. 16:21. Rzut karny dla gości. Strzeleckiej niemocy nie przełamuje Ivan Cupić. Marcin Wichary broni jak w transie! Do bramki płocczan trafia dopiero Mateusz Jachlewski.
    Skomentuj 0
    37 min. 16:20. Marcin Wichary zaczyna swój popis w bramce, zatrzymuje rywali w sytuacjach sam na sam. Tymczasem pięknie Mariusz Jurkiewicz i już tylko 4 gole przewagi Vive.
    Skomentuj 0
    35 min. 15:20. Ależ pozytywnego "kopa" dostali płocczanie. Wynik nie wygląda już tak dobrze dla gości i o czas poprosił Tomasz Strząbała.
    Skomentuj 0
    34 min. 14:20. Na ławce kar odpoczną Mateusz Jachlewski i Adam Wiśniewski. Panowie zbyt ostro starli się ze sobą. Nieuznany gol dla płocczan, piłka w rękach jednej lub drugiej drużyny, sporo strat i ofiarności. Świetny przechwyt i gol Ivana Nikcevicia.
    Skomentuj 0
    33 min. 13:20. Pierwsze trafienie Piotra Chrapkowskiego, a potem akcja gospodarzy i rzut karny. Na linii siódmego metra skutecznie Valentin Ghionea.
    Skomentuj 0
    32 min. 12:19. Wspaniały rzut Mariusza Jurkiewicza! W kolejnej akcji Ivan Nikcević i straty powoli się zmniejszają.
    Skomentuj 0
    31 min. 10:19. W płockiej szatni musiało być bardzo gorąco. Sytuacja Wisły wydaje się beznadziejna. Przed nami druga połowa, grę wznowili kielczanie.
    Skomentuj 0
    30 min. 10:19. Kielczanie nokautują rywali przed przerwą! Na parkiecie kolejne przepychanki. Straty gospodarzy są bardzo duże, czy zdołają pozbierać się po zmianie stron?
    Skomentuj 0
    29 min. 10:17. Niesportowe zachowanie Ivana Nikcevicia i Serb otrzymuje dwie minuty kary. Orlen Wisła Płock w podwójnym osłabieniu.
    Skomentuj 0
    28 min. 10:17. Szczęśliwa bramka Petara Nenadicia. Gospodarze próbują zniwelować straty, ale wciąż duża przewaga mistrzów Polski. Dwie minuty kary dla Marcina Lijewskiego, który "nieładnie" potraktował Urosa Zormana.
    Skomentuj 0
    26 min. 9:17. Na kłopoty Wichary, golkiper Nafciarzy rozkręca się coraz bardziej. Brakuje jednak wsparcia kolegów. 17 gola rzuca Julen Aguinagalde.
    Skomentuj 0
    25 min. 9:16. Bramka Marcina Lijewskiego ale w odpowiedzi szybkie wznowienie gości i celnie Michał Jurecki.
    Skomentuj 0
    24 min. 8:15. Przypomniał o sobie Zeljko Musa. Bardzo dobra skuteczność Vive. Duża w tym zasługa Sławomiar Szmala. Kolejny rzut karny wywalczony przez Julena Aguinagalde. Z linii siódmego metra niecelnie Thorir Olafsson. Świetnie obronił Marcin Wichary a trener Krzysztof Kisiel prosi o czas.
    Skomentuj 0
    22 min. 8:14. Rzut karny dla gospodarzy. Trafia Valentin Ghionea. W kolejnej akcji siódemka podyktowana również dla kielczan. Dodatkowo dwie minuty kary dla płocczan, a do siatki Marina Sego celnie rzuca Julen Aguinagalde.
    Skomentuj 0
    20 min. 7:13. Koniec kary Piotra Grabarczyka, goście już w komplecie i bez strat. Seria błędów w ataku Orlen Wisły Płock. Tymczasem celnie rzuca Karol Bielecki.
    Skomentuj 0
    19 min. 7:12. O czas poprosił Tomasz Strząbała, jak na razie kielczanie radzą sobie bardzo dobrze w obronie.
    Skomentuj 0
    18. min. 7:12. Gol Angela Montoro i dwie minuty kary dla Piotra Grabarczyka. Szansa na odrobienie strat dla gospodarzy. Celnie rzuca jednak Manuel Strlek.
    Skomentuj 0
    17 min. 6:11. Ofensywa Nafciarzy zupełnie stanęła od kilku minut. Goście starają się zbudować przewagę. Czarną serię płocczan przerywa dopiero Petar Nenadić, ale w odpowiedzi Uros Zorman.
    Skomentuj 0
    15 min. 5:10. Rzut karny dla mistrzów Polski wywalczony przez aktywnego Tomasza Rosińskiego. Na linii siódmego metra staje Thorir Olafsson, który pokonuje Marina Sego.
    Skomentuj 0
    14 min. 5:9. Kolejny przechwyt i po kontrze trafia Mateusz Jachlewski. Rośnie przewaga kielczan, o czas poprosił Krzysztof Kisiel.
    Skomentuj 0
    13 min. 5:8. Kielecka obrona zalicza sporo przechwytów. Tomasz Rosiński rzuca ósmą bramkę dla Vive.
    Skomentuj 0
    10 min. 5:7. Płocczanie nie mogą doprowadzić do remisu, sporo błędów po obu stronach. Atak pozycyjny gości i gol Denisa Bunticia. Chorwat trafia bardzo regularnie!
    Skomentuj 0
    9 min. 4:6. Kontratak Vive i dwa gole przewagi gości dzięki bramce Thorira Olafssona. W następnej akcji ponownie gola rzuca Kamil Syprzak. Bardzo szybki pojedynek w Orlen Arenie. Po golu Denisa Bunticia ponownie dwa oczka przewagi kielczan.
    Skomentuj 0
    7 min. 3:4. Do remisu doprowadza rzutem z koła Kamil Syprzak, ale piękna odpowiedź Karola Bieleckiego.
    Skomentuj 0
    6 min. 2:3. Pierwszy rzut karny dla Nafciarzy niecelny! Venio Losert lepszy od Petara Nenadicia. Kielczanie tracą piłkę w ataku pozycyjnym.
    Skomentuj 0
    5 min. 2:3. Do remisu doprowadził Ivan Nikcević, ale w kolejnej akcji celnie Julen Aguinagalde.
    Skomentuj 0
    4 min. 1:2. Rzut karny skutecznie egzekwuje Julen Aguinagalde, ale w odpowiedzi Mariusz Jurkiewicz.
    Skomentuj 0
    4 min. 0:1. Czerwone kartki do obu trenerów Manolo Cadenasa i Talanta Dujszebajewa.  Na parkiecie pojawiła się ochrona. Trwa przerwa w grze.
    Skomentuj 0
    4 min. 0:1. Faulowany Zeljko Musa. Będzie rzut karny dla Vive, trwa przepychanka trenerów, bardzo niesportowo rozpoczął się ten mecz! Dwie minuty kary dla Zbigniewa Kwiatkowskiego.
    Skomentuj 0
    3 min. 0:1. Na parkiecie bardzo dużo walki, nieprzyjemnych faulów, kłótnia trenerów i wyzwiska płockich kibiców pod adresem kielczan.
    Skomentuj 0
    1 min. 0:1. Rozpoczęli gospodarze! Pierwsza nieudana próba Mariusza Jurkiewicza. Piłkę przejęli kielczanie i bramka otwierająca wynik Denisa Bunticia.
    Skomentuj 0
    Oba zespoły wychodzą już na parkiet, kielczanie "witani" głośnymi gwizdami. Nafciarze w wypowiedziach po sobotnim spotkaniu podkreślali, że ich fani bardzo im pomogli pokonać mistrzów Polski. W ekipie kieleckiej podobnie jak wczoraj brakuje Krzysztofa Lijewskiego.
    Skomentuj 0
    Bohaterami płockiej siódemki w sobotę byli bramkarz Marcin Wichary i reprezentacyjny rozgrywający Mariusz Jurkiewicz, który aż 11 razy trafiał do kieleckiej bramki. W ekipie mistrzów Polski najskuteczniejszy okazał się Karol Bielecki. Jego dorobek to 7 goli. W zgodnej opinii największym mankamentem w zespole gości była defensywa, czy kielczanie wyciągną wnioski z tej lekcji?
    Skomentuj 0
    Sobotni pojedynek pomiędzy Orlen Wisłą Płock a Vive Targami Kielce nie rozstrzygnął sprawy mistrzostwa Polski. W rezultacie za kwadrans w Orlen Arena rozpocznie się czwarty mecz finałowy. Kielczanie staną przed kolejną szansą wywalczenia złotych medali, a gospodarze będą starali się wyrównać stan rywalizacji, który obecnie wynosi 2:1 dla Vive. Jeśli Nafciarze ponownie będą lepsi, to czeka nas piąte spotkanie w Kielcach. Zapraszamy do śledzenia relacji LIVE z dzisiejszych zawodów na łamach naszego portalu!