Superliga: Vive Targi Kielce - Orlen Wisła Płock na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Sławomir Bromboszcz
Vive Targi Kielce pokonały Orlen Wisła Płock 36:34 w drugim spotkaniu finałowym.
Skomentuj 1
69 min. - 36:34 - Szybko rzuca Mariusz Jurkiewicz, broni jednak Sławomir Szmal. W ataku Vive.
Skomentuj 0
69 min. - 36:34 - Denis Buntić wywalczył rzut karny. Thorir Olafsson kontra Marcin Wichary. Lepszy Islandczyk.
Skomentuj 0
68 min. - 35:34 - Petar Nenadić kontra Venio Losert. Lepszy Chorwat. Słaby rzut Serba.
Skomentuj 0
68 min. - 35:34 - Grzegorz Tkaczyk fauluje w ataku, kolejna kontrowersyjna decyzja sędziów. Emocje sięgają zenitu. Mariusz Jurkiewicz wywalczył rzut karny.
Skomentuj 0
68 min. - 35:34 - Kielczanie długo rozgrywają akcję. Denis Buntić rzuca nieskutecznie. Wisła w ataku pozycyjnym. Marcin Lijewski rzuca nieskutecznie. Był faulowany, sędziowie nie zauważyli tego.
Skomentuj 0
  • 66 min. - 35:34 - Płocczanie rozpoczynają drugą cześć dogrywki. Ivan Nikcević wywalczył rzut karny. Petar Nenadić po raz kolejny rzuca pewnie.
    Skomentuj 0
    65 min. - 35:33 - Wisła w komplecie. Petar Nenadić wywalczył rzut karny. Poszkodowany rzuca bardzo pewnie. Julen Aguinagalde zdobywa bramkę tuż przed końcem pierwszej dogrywki.
    Skomentuj 0
    64 min. - 34:32 - Kielczanie w przewadze tracą piłkę. Wisła przed szansą na doprowadzenie do remisu. Strata Nafciarzy. Kontratak na bramkę zamienia Ivan Cupić.
    Skomentuj 0
    63 min. - 33:32 - Denis Buntić skutecznie rzuca z drugiej linii. Marcin Lijewski odpowiedział kapitalnym rzutem.
    Skomentuj 0
    63 min. - 32:31 - Kamil Syprzak fauluje w ataku. W ataku pozycyjnym Vive. Kolowy Wisły nie popisał się także w obronie, ograł go Grzegorz Tkaczyk. Dwie minuty dla Kamila Syprzaka.
    Skomentuj 0
    62 min. - 32:31 - Dogrywkę rozpoczęli kielczanie. Manuel Strlek wywalczył rzut karny. Grzegorz Tkaczyk zdobywa bramkę.
    Skomentuj 0
    Po 60 minutach mamy remis 31:31. Losy spotkania rozstrzygnie dogrywka. Kto lepiej wytrzyma wojnę nerwów?
    Skomentuj 0
    59 min. - 31:31 - Kto weźmie na siebie odpowiedzialność? Niemal ze skrzydła trafia Marcin Lijewski. Mamy dogrywkę!
    Skomentuj 3
    59 min. - 31:30 - Czas dla Wisły. Do końca meczu około 20 sekund.
    Skomentuj 0
    59 min. - 31:30 - Denis Buntić nieskutecznie. W ataku Wisła. Do końca meczu 30 sekund.
    Skomentuj 0
    58 min. - 31:30 - Denis Buntić fauluje w ataku, ten sam błąd popełnił Mariusz Jurkiewicz.
    Skomentuj 0
    58 min. - 31:30 - Marcin Lijewski ucierpiał w obronie. Kielczanie grają długo. Bramkę zdobywa Michał Jurecki, jednak sędziowie dopatrzyli się przekroczenia linii. Szybko odpowiada Vedran Zrnić.
    Skomentuj 0
    57 min. - 31:29 - Mariusz Jurkiewicz szybko zdobywa bramkę. Nafciarze mogli już przegrywać jedną bramką, jednak ze skrzydła pomylił się Vedran Zrnić.
    Skomentuj 0
    56 min. - 31:28 - Denis Buntić wywalczył rzut karny. Thorir Olafsson po raz kolejny rzuca pewnie.
    Skomentuj 0
    55 min. - 30:28 - Karol Bielecki rzuca na czasie nieskutecznie. Nafciarze przed szansą zdobycia bramki kontaktowej. Płocczanie gubią jednak piłkę.
    Skomentuj 0
    54 min. - 30:28 - Kielczanie długo rozgrywają akcję. Talant Dujszebajew prosi o czas.
    Skomentuj 0
    53 min. - 30:28 - Vedran Zrnić zdołał pokonać Sławomira Szmala. Kielczanie gubią piłkę w ataku. Nafciarze mają szansę na zmniejszenie strat. Kamil Syprzak trafia, dodatkowo wykluczony został Ivan Cupić.
    Skomentuj 0
    53 min. - 30:26 - Dwie minuty kary dla Adam Wiśniewski. Z koła trafia Julen Aguinagalde.
    Skomentuj 0
    52 min. - 29:26 - Karol Bielecki ponownie się nie muli. Rośnie przewaga Vive Targów Kielce.
    Skomentuj 0
    51 min. - 28:26 - Karol Bielecki po raz kolejny rzucił nie do obrony. Angel Montoro nieskutecznie. Czas dla Vive Targów Kielce.
    Skomentuj 0
    50 min. - 27:26 - Tomasz Rosiński rzuca na czasie, jednak dobrze blokiem zagrali Nafciarze. Nikola Eklemović zdobywa bramkę kontaktową.
    Skomentuj 0
    48 min. - 27:25 - Marcin Lijewski zdobywa kolejną bramkę dla Wisły, dodatkowo ukarany wykluczeniem Piotr Chrapkowski.
    Skomentuj 0
    47 min. - 27:24 - Petar Nenadić gubi piłkę, zaskakującym rzutem popisał się Ivan Cupić. Na boisko wrócił Marcin Wichary.
    Skomentuj 0
    47 min. - 26:24 - Ładną bramkę zdobywa Marcin Lijewski, jednak szybko wznawiają kielczanie i prowadzenie podwyższa Tomasz Rosiński.
    Skomentuj 0
    46 min. - 25:23 - Vive popełnia kolejny błąd. Tym razem kontratak na bramkę zamienia Vedran Zrnić, szybko odpowiada Denis Buntić.
    Skomentuj 0
    Skomentuj 0
    44 min. - 24:22 - Petar Nenadić po raz kolejny zaskoczył rywali. Kielczanie gubią piłkę. Kontrataku nie wykorztał Vedran Zrnić, ponownie lepszy Sławomir Szmal.
    Skomentuj 0
    44 min. - 24:21 - Valentin Ghionea rzuca ze skrzydła, jednak ponownie górą Sławomir Szmal. Kielczanie nieskutecznie w ataku.
    Skomentuj 0
    Skomentuj 0
    42 min. - 24:21 - Z prawego rozegrania trafia Karol Bielecki. Czas dla Wisły.
    Skomentuj 0
    42 min. - 23:21 - Trwa pojedynek bramkarzy. Udanymi interwencjami popisali się Sławomir Szmal i Marin Sego.
    Skomentuj 1
    40 min. - 23:21 - Ważną bramkę zdobywa Petar Nenadić. Julen Aguinagalde wywalczył kolejny rzut karny. Thorir Olafsson rzuca pewnie.
    Skomentuj 1
    38 min. - 22:20 - Dwie minuty kary dla Manolo Cadenas.
    Skomentuj 0
    36 min. - 22:20 - Mariusz Jurkiewicz popisał się efektowną akcją. Trwa wymiana ciosów. Emocje rosną. Karol Bielecki i Krzysztof Lijewski dali próbkę swoich możliwości.
    Skomentuj 0
    Skomentuj 0
    33 min. - 19:18 - Bramkę zdobywa Mariusz Jurkiewicz, celnym rzutem odpowiada Karol Bielecki. Na początku drugiej połowy sporo błędów z obu stron.
    Skomentuj 0
    Początek drugiej połowy.
    Skomentuj 0
    Po pierwszej połowie Vive Targi Kielce prowadzą z Orlen Wisła Płock 18:17.
    Skomentuj 11
    • HandballZabrze Zgłoś komentarz
      Kwiatek za uderzenie w twarz Cupicia, Zrnic za koszulkę ciągnął od tyłu Aguinagalde przy rzucie - ewidentne kary. Sędziowie gwiżdżą źle, ale na pewno nie krzywdzą Wisły. Dwa ofensy
      Czytaj całość
      Kielc (Jurecki na Lijewskim i ktoś jeszcze na Lijewskim, gdy ten stał w 6m) niesłuszne lub kontrowersyjne. W drugą stronę Nenadic faulował w ofensywie gdy zbiegł na skrzydło ewidentnie, podobnie przy kontrze któryś z Płocczan wbiegł w Cupicia.
      • Mark211 Zgłoś komentarz
        HandballZabrze a ty na necie nie kibicujesz swoim - osłabionym brakiem Jurasika? Przyznam ze ciesze się z decyzji delagata - jedyna słuszna decyzja
        • Reka Zgłoś komentarz
          No właśnie Zrnic wyleciał na smartfonie ogladasz ze głupoty piszesz ?
          Zobacz więcej komentarzy (8)
          30 min. - 18:17 - Tym razem strata kielczan i bramkę z kontrataku zdobywa Marcin Lijewski. Szybkie wznowienie Vive, płocczanie nie zdążyli wrócić do obrony, łatwą bramkę zdobył Tomasz Rosiński. Wynik pierwszej polowy ustalił Marcin Lijewski.
          Skomentuj 0
          29 min. - 17:15 - Kolejne niedokładne podanie i Nafciarze musieli oddawać rzut na czasie. Bramkę zdobywa po kontrataku w drugie tempo Denis Buntić, dodatkowo wykluczenie dla Nikola Eklemović.
          Skomentuj 0
          29 min. - 16:15 - Kolejna prosta strata Wisły. Kontratak na bramkę zamienia Ivan Cupić.
          Skomentuj 1
          • petra75 Zgłoś komentarz
            Mafia sędziowska i vive szaleją Nie da się wygrać meczu jak sędziowie pilnują wyniku
            28 min. - 15:15 - Muhamed Toromanović zdobywa bramkę z koła. Szybko odpowiada ze skrzydła Manuel Strlek.
            Skomentuj 0
            Skomentuj 0
            27 min. - 14:14 - Dwie minuty kary dla Mariusz Jurkiewicz. Rzut karny dla Vive. Julen Aguinagalde popisał się technicznym rzutem. Szybka strata Nafciarzy. Manuel Strlek po kontrataku doprowadza do remisu.
            Skomentuj 0
            26 min. - 12:14 - Angel Montoro zdobywa bramkę. Kielczanie szybko tracą piłkę. Ivan Nikcević przedarł się przez środek obrony. Nafciarze ponownie odskakują.
            Skomentuj 0
            24 min. - 12:12 - Marcin Lijewski rzuca, jednak kolejny raz dobrze broni Sławomir Szmal. Kielczanie jednak popełniają błąd i Valentin Ghionea zdobywa łatwą bramkę z kontrataku. W kolejnej akcji trafia Tomasz Rosiński.
            Skomentuj 0
            22 min. - 11:11 - Adam Wiśniewski gubi piłkę i kontratak kielczan wykańcza Manuel Strlek. Kolejny błąd Nafciarzy i kontratak w drugie tempo rzutem ze środka kończy Tomasz Rosiński. Czas dla Wisły.
            Skomentuj 0
            20 min. - 9:11 - Petar Nenadić teraz mniej widoczny, jednak przypomniał o sobie Mariusz Jurkiewicz. Kolejna bramka zawodnika Nafciarzy.
            Skomentuj 0
            Skomentuj 0
            19 min. - 9:10 - Kolejna strata Vive. Adam Wiśniewski przegrał pojedynek sam na sam ze Sławomirem Szmalem. Nie zdążył wrócić do obrony i w odpowiedzi ze skrzydła trafia Ivan Cupić.
            Skomentuj 0
            18 min. - 8:10 - Pierwsza w tym meczu udana akcja Mariusza Jurkiewicza. Kielczanie faulują w ataku. Łatwo bramkę zdobywa Kamil Syprzak.
            Skomentuj 0
            17 min. - 8:8 - Petar Nenadić tym razem nieskutecznie. Do remisu doprowadza Julen Aguinagalde.
            Skomentuj 0
            16 min. - 7:8 - Angel Montoro rzuca z drugiej linii, jednak górą Sławomir Szmal. Płocczanie bardzo aktywnie w obronie, dwie minuty kary dla Vedrana Zrnicia. Bramkę zdobywa niezawodny Julen Aguinagalde.
            Skomentuj 0
            14 min. - 6:8 - Po raz kolejny Petar Nenadić nie do zatrzymania. Znakomicie dziś prezentuje się Serb. Julen Aguinagalde faulowany, kolejny raz Hiszpan wywalczył rzut karny. Grzegorz Tkaczyk zdobywa bramkę.
            Skomentuj 0
            12 min. - 5:7 - Grzegorz Tkaczyk wywalczył rzut karny. Thorir Olafsson ponownie rzuca skutecznie. Płocczanie twardo grają w obronie, nie pozwalaja kielczanom na łatwe zdobywanie bramek.
            Skomentuj 0
            11 min. - 4:7 - Po raz kolejny faulowany Julen Aguinagalde. Mamy rzut karny i dwie minuty kary dla Kamila Syprzaka. Thorir Olafsson na linii siedmiu metrów. Islandczyk rzuca pewnie. Natychmiast odpowiada ze skrzydła Vedran Zrnić.
            Skomentuj 0
            10 min. - 3:6 - Kolejna kapitalna akcja Petara Nenadicia.  Prosta strata kielczan i kontratak na bramkę zamienia Ivan Nikcević. Rośnie przewaga Nafciarzy.
            Skomentuj 0
            8 min. - 3:4 - Kielczanie długo grają w ataku. Julen Aguinagalde wywalczył kolejny rzut karny. Karol Bielecki tym razem nieskutecznie, broni Marcin Wichary!
            Skomentuj 0
            7 min. - 3:4 - Michał Jurecki rzuca na kontakcie obok bramki, szybka akcja Nafciarzy i kolejną bramkę zdobywa Marcin Lijewski. Nafciarze obejmują prowadzenie.
            Skomentuj 0
            6 min. - 3:3 - Julen Aguinagalde faulowany, mamy pierwszy rzut karny. Karol Bielecki rzuca bardzo pewnie. Z drugiej linii trafia Marcin Lijewski.
            Skomentuj 0
            4 min. - 2:2 - Udana akcja kielczan, bramkę zdobywa Julen Aguinagalde, który znakomicie prezentuje się w spotkaniach finałowych. Natychmiast odpowiada Petar Nenadić.
            Skomentuj 0
            2 min. - 1:1 - Wynik spotkania otwiera Krzysztof Lijewski. Szybko odpowiada Petar Nenadić.
            Skomentuj 0
            1 min. - 0:0 - Spotkanie rozpoczęli kielczanie. W płockim zespole doszło do jednej istotnej zmiany w porównaniu do pierwszego pojedynku, od początku meczu w bramce Wisły pojawił się Marcin Wichary.
            Skomentuj 0
            Początek spotkania.
            Skomentuj 0
            Na parkiecie pojawili się już zawodnicy obu ekip. Niebawem zabrzmi pierwszy gwizdek sędziego.
            Skomentuj 0
            Zdecydowanie więcej do poprawy ma zespół Nafciarzy, który zaprezentował się poniżej oczekiwań. - Zawodnicy Vive Targów Kielce dzięki dobrej defensywie wyprowadzili wiele kontrataków. My z kolei mieliśmy problemy z szybkim powrotem do obrony, ale tak już jest, gdy popełnia się błędy w ataku, to trudno szybko się cofnąć - zaznacza Manolo Cadenas.
            Skomentuj 0
            Kielczanie w niedzielę chcą zaprezentować się jeszcze lepiej, zamierzają wyeliminować popełnione błędy. - Będziemy jeszcze oglądać wideo z tego spotkania, aby wyciągnąć odpowiednie wnioski - poinformował Talant Dujszebajew.
            Skomentuj 0
            Dla odmiany w sobotę kielczanom wychodziło wszystko. Nie mogą oni jednak popadać w samozachwyt. Dzisiejsze spotkanie może wyglądać zupełnie inaczej. - W niedzielę o 16:00 zacznie się nowy mecz i znów będzie on startował od stanu 0:0. Musimy teraz uważać, nie możemy chodzić z głowami w chmurach i myśleć, że jesteśmy lepsi - podkreśla Bertus Servaas.
            Skomentuj 0
            Nafciarze w sobotę rozegrali bardzo słabe zawody. - Trzeba szybko wyciągnąć wnioski, bo szybko czeka nas kolejny mecz. Musimy się wykazać, bo wyglądało to tak, że wszyscy chcieli grać bardzo indywidualnie, a żeby wygrać trzeba być zespołem - podkreśla Kamil Syprzak.
            Skomentuj 0
            Pierwszy finałowy pojedynek zakończył się pewnym zwycięstwem Vive Targów Kielce. Czy świadkami jednostronnego widowiska będziemy także dzisiaj?
            Skomentuj 0
            Witamy serdecznie sympatyków szczypiorniaka. Już o godz. 16.10 początek drugiego finałowego spotkania.