LM: THW Kiel - Metalurg Skopje na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Maciej Wojs
Na dzisiaj to już wszystko. Kolejne emocje związane z Ligą Mistrzów już za miesiąc - wówczas w Kolonii rozegrany zostanie turniej Final Four z udziałem FC Barcelony, SG Flensburga-Handewitt, MKB Veszprém i THW Kiel. We wtorek poznamy zaś pary półfinałowe. Losowanie oczywiście na łamach naszego portalu!
Skomentuj 0
Dużo niecelnych podań i rzutów było w ostatnich minutach na parkiecie Kilonii, nie wpłynęło to jednak na wynik końcowy. Zebry od pierwszych minut dyktowały warunki gry i zasłużenie zwyciężyły 34:26. Wynik spotkania ustalił Gudjon Valur Sigurdsson.
Skomentuj 0
60 min. 34:26 - THW Kiel czwartym uczestnikiem turnieju Final Four!
Skomentuj 0
57 min. 32:23 - Po profesorsku gra dzisiaj Christian Zeitz. Doświadczony Niemiec nic nie robi sobie z defensywy rywali, nie tylko świetnie dogrywa, ale też piekielnie mocno rzuca. Dla Metalurga z kolei trzecią bramkę zdobył 18-letni Taleski.
Skomentuj 0
54 min. 29:22 - Sporo chaosu na parkiecie w ostatnich minutach, sporo też wykluczeń. Metalurg Skopje gra aktualnie 5 na 4, a trzecią karę dwuminutową otrzymał Nikola Kedzo. Macedończycy odrabiają jednak straty za sprawą dwóch bramek Dejana Manaskova.
Skomentuj 0
52 min. 29:19 - Udanie zastępuje Renato Vugrineca Nikola Kedzo. Chorwat trafił po raz trzeci w meczu, ale na jego bramkę odpowiedział też Christian Zeitz i Zebry wygrywają 29:19. THW wróciło do obrony z wysuniętym Jallouzem.
Skomentuj 0
  • 49 min. 27:18 - Nie może się wstrzelić Wael Jallouz, kolejny nieskuteczny rzut tunezyjskiego rozgrywającego. Bez pardonu gra natomiast wspomniany 18-letni Taleski.
    Skomentuj 0
    46 min. 25:17 - Prowadziły różnicą już nawet jedenastu bramek Zebry (kontrę wykończył Christian Sprenger), ale Metalurg zaczął powoli odrabiać straty. Ładne wejście na parkiet zanotował 18-letni Filip Taleski.
    Skomentuj 0
    42 min. 24:14 - I mamy już dziesięciobramkowe prowadzenie gospodarzy. Niclas Ekberg z rzutu karnego i jest 24:14. W dwumeczu: 55:35.
    Skomentuj 0
    40 min. 23:14 - Obustronne wykluczenie dla Patricka Wiencka i jednego z defensorów Metalurga źle wpłynęło na grę obu ekip. Więcej miejsca oznaczało również więcej niedokładności i błędów. Zebry spokojnie kontrolują jednak wydarzenia.
    Skomentuj 0
    38 min. 22:13 - Szykuje się pogrom! Zebry powiększają prowadzenie do dziewięciu bramek, a pięknym rzutem z biodra (w swoim stylu) popisał się Christian Zeitz.
    Skomentuj 0
    35 min. 20:13 - Dwadzieścia pięć minut męczarni czeka Metalurg Skopje. Czerwoną kartę otrzymał przed chwilą Renato Vugrinec, jedyny wybijający się gracz Macedończyków. Lino Cervar bezradnie rozkłada ręce...
    Skomentuj 0
    34 min. 20:13 - Nie zmienił się obraz gry na początku drugiej połowy. Dla Metalurga trafił Renato Vugrinec, siódmą bramkę w meczu zdobył zaś Dominik Klein.
    Skomentuj 0
    32 min. 19:12 - Wracamy z drugą połową meczu w Sparkassen Arenie. Wynik rywalizacji po przerwie otwiera Luka Cindrić.
    Skomentuj 0
    42% skuteczności Johana Sjostranda i 5 kontrataków - to sprawiło, że THW Kiel gromi Metalurg Skopje po pierwszych trzydziestu minutach spotkania. W dwumeczu Zebry wygrywają już 50:32! Ktoś z was spodziewał się tak jednostronnej rywalizacji?
    Skomentuj 0
    30 min. 19:11 - Ależ w gazie jest Dominik Klein! Niemiecki skrzydłowy dołożył dwa kolejne trafienia i THW Kiel prowadzi do przerwy 19:11. Szykuje się pogrom!
    Skomentuj 0
    28 min. 17:10 - Metalurg szuka swoich szans grą z kołem, ale Kiel odsuwa ich od szóstego metra obroną z wysuniętym Waelem Jallouzem. Pierwszy raz trafia natomiast Christian Zeitz.
    Skomentuj 0
    25 min. 16:9 - Niewiele dzieje się w Sparkassen Arenie. Wynik rywalizacji jest już przesądzony, gracze Metalurga nie walczą już tak jak na początku. A Zebry odskakują, Dominik Klein trafił przed chwilą po raz kolejny i jest już 16:9.
    Skomentuj 0
    22 min. 14:8 - Jak trening traktują dzisiejszy mecz gospodarze. Gislason sporo rotuje składem, zawodnicy zaś "bawią się" w ofensywie. W przeciągu minuty dwa razy trafił teraz Dominik Klein i jest już 14:8.
    Skomentuj 0
    21 min. 12:7 - Tłem są dla rozpędzonych Zebr gracze Metalurga. Kolejne dwa trafienia dołożył Niclas Ekberg i losy meczu są już praktycznie przesądzone. Ekipa Alfreda Gislasona prowadzi 12:7 i ciężko wierzyć, by Metalurg mógł cokolwiek zwojować.
    Skomentuj 0
    19 min. 10:6 - Kolejny nieudany atak Macedończyków kończy się przechwytem gospodarzy i kontratakiem. W tym nie myli się Niclas Ekberg, który notuje trzecie trafienie w meczu. O czas poprosił Lino Cervar.
    Skomentuj 0
    18 min. 9:6 - Impas gości przełamał z rzutu karnego Renato Vugrinec, ale Zebry nie mylą się w ofensywie. Tym razem z drugiej linii huknął pod poprzeczkę Wael Jallouz. Metalurg w osłabieniu po karze dla Jonovskiego.
    Skomentuj 0
    16 min. 8:5 - Odjeżdżają gospodarze. Najpierw trochę więcej wolnej przestrzeni na parkiecie wykorzystał Niclas Ekberg, a chwilę później kontratak wykorzystał Dominik Klein. THW prowadzi już 8:5, w dwumeczu 39:26.
    Skomentuj 0
    14 min. 6:5 - René Toft Hansen przywraca prowadzenie Zebrom, ale wcześniej kolejną skuteczną interwencję zanotował Darko Stanić. Obie ekipy w osłabieniu, na ławkę kar powędrowali Renato Vugrinec i René Toft Hansen.
    Skomentuj 0
    12 min. 5:5 - Powinni prowadzić różnicą co najmniej kilku bramek kilończycy, ale Darko Stanić zanotował PIĘĆ skutecznych interwencji z rzędu i Metalurg pozostaje w grze. Trzeci raz trafił zaś Renato Vugrinec.
    Skomentuj 0
    10 min. 4:3 - Drugi raz z lewego skrzydła myli się Dejan Manaskov, a Kiel po raz pierwszy na prowadzenie wysuwa René Toft Hansen.
    Skomentuj 0
    8 min. 3:3 - Na dwa trafienia Vugrinec dwa razy odpowiedział Marko Vujin. Dwie bomby potężnego Serba zza drugiej linii, w międzyczasie dla Metalurga trafił zaś Luka Cindrić.
    Skomentuj 0
    6 min. 1:2 - Nie myli się w pierwszych minutach Renato Vugrinec. Doświadczony rozgrywający kolejny raz pokonał Johana Sjostranda rzutem z drugiej linii. Metalurg mógł prowadzić dwoma bramkami, pomylił się jednak Pavel Atman.
    Skomentuj 0
    4 min. 1:1 - Niclas Ekberg zamieniał rzut karny na bramkę. Kiel przeprowadziło ładną akcję, na kole świetnie zachował się Patrick Wiencek.
    Skomentuj 0
    Skomentuj 0
    2 min. 0:1 - Kilończycy zaczęli mecz od dwóch niewykorzystanych sytuacji - najpierw pomylił się Aron Palmarsson, a przed chwilą rzut Niclasa Ekberga obronił Darko Stanić. W międzyczasie wynik otworzył Renato Vugrinec.
    Skomentuj 0
    - Emocje się już skończyły, nie ma co rozwodzić się zbytnio nad rewanżem. Mam nadzieję, że Kiel wygra teraz całe rozgrywki ponownie - mówił przed meczem trener Metalurga, Lino Cervar. Rzeczywiście zabraknie dzisiaj emocji? Przekonamy się w ciągu najbliższych 90 minut.
    Skomentuj 0
    W Sparkassen Arenie rozbrzmiał już hymn Ligi Mistrzów, za chwilę początek ostatniego meczu ćwierćfinałowego.
    Skomentuj 0
    Czy do wspomnianego trio dołączy THW Kiel? Wszystko na to wskazuje. Pary półfinału LM poznamy zaś już we wtorek 29 kwietnia.
    Skomentuj 0
    Wczoraj, w sobotę, poznaliśmy trzech pierwszych finalistów tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Problemów z awansem nie miało MKB Veszprém, wielkich emocji dostarczyły zaś mecze SG Flensburga-Handewitt z Vardarem i FC Barcelony z RNL.
    Skomentuj 0
    Losy niemiecko-macedońskiej rywalizacji wydają się być rozstrzygnięte jeszcze przed startem dzisiejszego meczu. Zebry przed tygodniem wygrały bowiem w Skopje aż 31:21 i ciężko przypuszczać, by wicemistrzowie Macedonii byli odrobić taką stratę w Sparkassen Arenie.
    Skomentuj 0
    Dzień dobry, witam i zapraszam na ostatni rewanżowy mecz ćwierćfinału Ligi Mistrzów - THW Kiel kontra Metalurg Skopje! Początek starcia już za niecały kwadrans!