LM: Vive Targi Kielce - FC Porto Vitalis na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Paweł Nowakowski
60 min. 35:23. Vive Targi Kielce podkręciły tempo w drugiej połowie i odjechały FC Porto Vitalis, pewnie wygrywając różnicą dwunastu bramek! Drugie z rzędu zwycięstwo mistrzów Polski w Lidze Mistrzów stało się faktem!
Skomentuj 0
THW Kiel pokonało KIF Kolding 29:26. Mamy już dla Państwa relację z meczu Vive Targi Kielce - FC Porto Vitalis. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do poniższej lektury
Skomentuj 0
Faulowany René Toft Hansen i rzut karny dla THW Kiel. Co więcej jeden z graczy KIF Kolding odesłany na ławkę kar. Z linii 7 metrów nie myli się Niclas Ekberg - 28:26.
Skomentuj 0
Wielkie emocje w Kilonii. 60 sekund przed końcem THW Kiel prowadzi z KIF Kolding jedynie 27:26.
Skomentuj 0
Najskuteczniejszym zawodnikiem Vive Targów Kielce był Michał Jurecki, zdobywca 6 bramek.
Skomentuj 0
59 min. 35:23 Piękna akcja Vive Targów Kielce. Kolejna udana interwencja Sławomira Szmala, a kontratak efektowną "wrzutką" zwieńczył Denis Buntić, któremu dogrywał Mateusz Jachlewski.
Skomentuj 0
  • 57 min. 34:23 Nieudana próba Julena Aguinagalde. FC Porto Vitalis ma jednak olbrzymie problemy w ataku pozycyjnym, a izraelscy sędziowie raz za razem odgwizdują im pasywną grę. Ze skrzydła trafia Thorir Olafsson.
    Skomentuj 0
    55 min. 33:23 Rzut karny dla FC Porto Vitalis za faul na Thiago Rochy. Rzut z linii 7 metrów broni jednak Sławomir Szmal, a po chwili kolejna bramka dla Vive.
    Skomentuj 0
    53 min. 31:23 Gra toczy się teraz "bramka za bramkę". Bogdan Wenta rotuje składem - na listę strzelców wpisał się Thorir Olafsson.
    Skomentuj 0
    52 min. 30:22 Skuteczny rzut z lewego skrzydła 19-letniego Belmiro Alves.
    Skomentuj 0
    51 min. 30:21 Vive Targi Kielce rozluźnione wysokim prowadzeniem zaczynają grać pod publiczkę. Dwójkową akcję Denisa Bunticia z Zeljko Musą kończy rzutem z koła drugi z nich.
    Skomentuj 0
    50 min. 29:21 Gra już wznowiona. Strata Vive lecz bez konsekwencji, mylą się również rywale a konkretnie Joao Ferraz. Kielczanie szybko wznowili piłkę, a rozpędzony Michał Jurecki huknął niczym z armaty z 9 metra. Bramkarz FC Porto był bez szans!
    Skomentuj 0
    49 min. 28:21 Nieudany rzut bieżny Joao Ferreza. Jakby tego było mało Portugalczyk zderzył się z Michałem Jureckim. Chwilowa przerwa w grze.
    Skomentuj 0
    48 min. 28:21 Zwodem na zewnątrz zwiódł defensora FC Porto Mateusz Jachlewski i pewnie pokonał bramkarza Portugalczyków.
    Skomentuj 0
    47 min. 27:21 Kolejna strata mistrzów Polski w ofensywie... w bramce jednak kapitalnie Sławomir Szmal. "Kasa" zatrzymał dwie z rzędu kontry Portugalczyków. O czas prosi Bogdan Wenta.
    Skomentuj 0
    46 min. 27:21 Słabszy okres Vive Targów Kielce w ofensywie. Z lewego rozegrania swoich sił próbował Gilberto Duarte, którego zablokował Michał Jurecki, lecz odbita piłka trafiła wprost w ręce Hugo Santosa.
    Skomentuj 0
    44 min. 27:20 Kielczanie po raz kolejny w osłabieniu, tym razem na ławkę kar odesłany Tomasz Rosiński. FC Porto Vitalis zmniejsza straty, po bramce z prawego skrzydła Miguela Perreiry.
    Skomentuj 0
    43 min. 27:19 Za faul na Thiago Rochy na ławkę kar powędrował Denis Buntić. Po chwili jednak piękna bramka Tomasza Rosińskiego.
    Skomentuj 0
    42 min. 26:18 W poczynania gospodarzy wkradło się nieco nonszalancji, co z zimną krwią wykorzystało FC Porto Vitalis. Indywidualnie pilnowany Michał Jurecki, a kolejną solową akcję popisuje się Denis Buntić. W międzyczasie na parkiecie pojawił się Tomasz Rosiński.
    Skomentuj 0
    40 min. 25:16 Ależ przymierzył z drugiej linii Joao Ferraz, piękny rzut Portugalczyka. Riposta Vive Targów Kielce błyskawiczna. Zmiana w bramce FC Porto.
    Skomentuj 0
    39 min. 24:15 W Hali Legionów zanosi się na demolkę. Z drugiej linii świetnie dysponowany jest Denis Buntić. Po chwili przechwyt Michała Jureckiego, który kontratak kończy efektowną "wkrętką".
    Skomentuj 0
    38 min. 22:15. Faul w ataku pozycyjnym Zeljko Musy. W odpowiedzi trafia z Miguel Perreira.
    Skomentuj 0
    37 min. 22:14 Ostre słowa musiały paść podczas przerwy, bowiem gra Vive diametralnie się zmieniła. Vive Targi Kielce grają z polotem w ataku pozycyjnym, a w defensywie stanowią zaporę nie do przejścia. Z kontrataków rzucają odpowiednio Ivan Cupić i Mateusz Jachlewski. Czas dla trenera FC Porto Vitalis.
    Skomentuj 0
    35 min. 20:14 Strzelecki impas w szczęśliwy sposób przełamują przyjezdni. Udanym blokiem po rzucie Gilberto Duarte popisał się Michał Jurecki, lecz piłka po jego rękach zmieniła tor lotu i wpadła do bramki.
    Skomentuj 1
    34 min. 20:13 Zabójcze cztery minuty w wykonaniu mistrzów Polski. Kielczanie rzucili cztery bramki z rzędu, nie tracąc żadnej. Firmowy rzut Michała Jureckiego z drugiej linii daje Vive 20 bramkę.
    Skomentuj 0
    33 min. 19:13 Olbrzymie problemy ekipy z Półwyspu Iberyjskiego. Agresywna obrona w wykonaniu Vive Targów Kielce wprowadza olbrzymi chaos w poczynania FC Porto.
    Skomentuj 0
    32 min. 19:13 Indywidualnie pilnowany Gilberto Duarte prze  Urosa Zorman. Po raz kolejny FC Porto Vitalis traci piłkę w ataku, a z kontry rzuca Ivan Cupić. Kielecka lokomotywa rozpędza się!
    Skomentuj 0
    31 min. 18:13 Szybko swoją obecność na parkiecie podkreślił Denis Buntić. Piłkę w ataku tracą Portugalczycy, a kontrę pewnie wykończył Michał Jurecki. Vive skrupulatnie powiększa przewagę.
    Skomentuj 0
    Rozpoczęła się druga połowa.
    Skomentuj 0
    W innym meczu "polskiej" grupy KIF Kolding prowadzi do przerwy z THW Kiel 14:12.
    Skomentuj 2
    30 min. 16:13 Do przerwy Vive Targi Kielce prowadzą z FC Porto Vitalis 16:13, jednak gra mistrzów Polski jest daleka od ideału. Sporo strat kielczan, do tego nie najlepiej jest również ze skutecznością rzutów.
    Skomentuj 2
    • Puławiak Zgłoś komentarz
      Przeciętny wg mnie. Kolding w tamtym tygodniu prowadził z Porto do przerwy 15:10 a wygrał 25:20. Kielce prowadzą 16:13 po 30 minutach.
      • exyou Zgłoś komentarz
        bardzo słaby mecz Vive jak narazie
        29 min. 16:13 Kolejna interwencja w bramce Sławomira Szmala! "Kasa" błyskawicznie uruchomił kontratak, do którego pognał Ivan Cupić. Chorwata nieprzepisowo zatrzymywał jednak Joao Ferraz. Ostatnie sekundy Vive Targi Kielce rozegrały jednak bardzo słabo, tracąc piłkę.
        Skomentuj 0
        29 min 16:13 Grzegorz Tkaczyk rzutem z lewego rozegrania podwyższ prowadzenie Vive Targów Kielce.
        Skomentuj 0
        28 min. 15:13 Owocna współpraca Krzysztofa Lijewskiego i Ivana Cupicia. Chorwat rzutem po koźle w długi róg zdobywa kolejną bramkę. Kielecką defensywę oszukał jednak po raz kolejny Gilberto Duarte.
        Skomentuj 0
        28 min. 14:12 W odpowiedzi straty skutecznie wykończonym kontratakiem zmniejsza Hugo Santos.
        Skomentuj 0
        27 min. 14:11 FC Porto Vitalis w ataku pozycyjnym gra na dwóch obrotowych. Ładną akcją popisał się Gilberto Duarte, lecz na posterunku Sławomir Szmal! Z kontry nieskutecznie jednak Ivan Cupić...
        Skomentuj 0
        26 min. 14:11 Vive sporo współpracuje z Julenem Aguinagalde. Dwa z rzędu trafienia hiszpańskiego kołowego dają gospodarzom lekki bufor bezpieczeństwa. O czas prosi trener przyjezdnych.
        Skomentuj 1
        25 min. 12:11 Piekli się przy linii Bogdan Wenta, bowiem gra jego zespołu jest niezwykle rwana, kielczanie popełniają sporo błędów, nie mogąc poradzić sobie z agresywną obroną rywali.
        Skomentuj 0
        24 min. 12:11 Indywidualnie pilnowany Grzegorz Tkaczyk. Przy grze w osłabieniu Vive wycofało bramkarza, w zamian wprowadzając Tomasza Rosińskiego, lecz stracili piłkę i bramkarz FC Porto Vitalis Hugo Laurentino rzutem przez cało boisko do pustej brami zdobywa kontaktowe trafienie.
        Skomentuj 0
        23 min. 12:10 Sporo krwi psuje kielczanom Wilson Davyes. Na dwie minuty odesłany Piotr Grabarczyk. Defensor Vive nie przebierał w środkach.
        Skomentuj 0
        22 min. 12:10 Manuel Strlek wszedł między dwóch obrońców FC Porto i rzutem w długi róg pokonał portugalskie bramkarza, który nie był jednak najlepiej ustawiony.
        Skomentuj 0
        21 min. 11:10 Tym razem nie popisał się Uros Zorman. Słoweniec popełnił faul w ataku, a kontaktowe trafienie zdobywa FC Porto Vitalis! Na parkiecie pojawił się Grzegorz Tkaczyk.
        Skomentuj 0
        20 min. 11:9 Gra gospodarzy zrobiła się nieco chaotyczna. Kolejna strata mistrzów Polski owocuje kontrą dla FC Porto Vitalis. Szmala pokonał Ricardo Moreira.
        Skomentuj 0
        19 min. 11:8 Ze skrzydła trafia Manuel Strlek, a po chwili faul w ataku popełnia Gilberto Duarte.
        Skomentuj 0
        18 min. 10:8 Kapitalna dwójkowa akcja Urosa Zormana, który popisał się efektowną asystą do Julena Aguinagalde, lecz z prawego rozegrania szybko trafił Gilberto Duarte, wykorzystując wolny powrót kielczan do obrony.
        Skomentuj 1
        • nafciarz_zks Zgłoś komentarz
          Cieszy oczy gra Kielczan ale na hali piknik jak cholera. "Niemiecki" model kibicowania, czyli siedzimy na czterech literach i walimy wachlarzami. Do tego muzyczki jak z siatkówki i
          Czytaj całość
          wydzierający się Papaj. Ciekawe czy głośniki też dziś podłączone bo coś klakierów Bertusa słabo słychać.
          17 min. 9:7 Rozkręca się w bramce Sławomir Szmal! "Kasa" powstrzymał z kontry skrzydłowego Micka Schuberta. O czas prosi Bogdan Wenta.
          Skomentuj 0
          16 min. 9:7 Kolejna strata Portugalczyków, lecz w ofensywie pomylił się Karol Bielecki. Chwilę później nieco w defensywie zagapił się Manuel Strlek, co skrzętnie wykorzystali rywale.
          Skomentuj 0
          15 min. 9:6 Błyskawiczna riposta ze strony Vive Targów Kielce. Próbkę swoich możliwości dał Michał Jurecki, który z dziecinną łatwością oszukał defensywę rywali.
          Skomentuj 0
          14 min. 8:6 Współpraca z obrotowym FC Porto Vitalis Thiago Rochą daje Portugalczykom szóstą bramkę.
          Skomentuj 0
          13 min. 8:5 Nieudana przerzutka ze skrzydła Ivana Cupicia, który trafił w poprzeczkę. Świetna akcja Michała Jureckiego - "Dzidziuś" popisał się skutecznym blokiem w defensywie, by po chwili wykończyć kontratak po asyście Manuela Strleka.
          Skomentuj 0
          12 min. 7:5 Po zespołowej akcji na czystą pozycję rzutową został wyprowadzany Krzysztof Lijewski, który rzutem w krótki róg podwyższa prowadzenie.
          Skomentuj 0
          11 min. 6:5 Przez najbliższe 120 sekund mistrzowie Polski po raz kolejny z przewagą zawodnika, po faulu na Urosie Zormanie na ławkę kar odesłany Thiago Rocha.
          Skomentuj 0
          10 min. 6:5 Faul w ataku Urosa Zormana, lecz rzut z drugiej linii zawodnika FC Porto Vitalis pewnie odbija Sławomir Szmal.
          Skomentuj 0
          9 min. 6:5 Vive Targi Kielce przejmują kontrolę nad meczem. Cudowna współpraca dwóch chorwackich skrzydłowych Ivan Cupicia i Manuela Strleka. Drugi z nich daje prowadzenie żółto-biało-niebieskim efektownie wykończoną kontrą.
          Skomentuj 0
          8 min. 5:5  Na ławkę kar za faul na Krzysztof Lijewski odesłany Wilson Davyes. Sędziowie podyktowali rzut karny, który na bramkę zamienił Ivan Cupić.
          Skomentuj 0
          7 min. 4:4 Defensywa Vive Targów Kielce zaczyna wchodzić na prawidłowe obroty, kolejna strata rywali, a z kontrataku nie myli się Ivan Cupić.
          Skomentuj 0
          6 min. 3:4 W ataku pozycyjnym pogubili się Portugalczycy. Z rzutem bieżnym wybrał się Krzysztof Lijewski, zdobywając kontaktową bramkę.
          Skomentuj 0
          5 min. 2:4 Koronkową akcję ze skrzydła w efektowny sposób wykończył Manuel Strlek.
          Skomentuj 0
          5 min. 1:4 Mistrzowie Polski mają rozregulowane celowniki, z koła pomylił się Zeljko Musa i w odpowiedzi kolejna bramka dla FC Porto Vitalis. Do siatki kielczan trafił Belmiro Alves.
          Skomentuj 0
          4 min. 1:3 Zaskakujący rzut Joao Ferraza, po raz kolejny zawodnicy Vive Targów Kielce ospale w defensywie.
          Skomentuj 1
          3 min. 1:2 Solowa akcja Krzysztofa Lijewskiego, który z łatwością minął defensywę Portugalczyków.
          Skomentuj 0
          2 min. 0:1 Pospieszył się mocno z rzutem Uros Zorman. Słoweniec trafił jednak w słupek. W odpowiedzi Sławomir Szmal broni rzut, lecz z kontry myli się Karol Bielecki.
          Skomentuj 0
          1 min. 0:1 Kielczanie od początku wysoko w obronie. Z lewego rozegrania trafia Gilberto Duarte.
          Skomentuj 0
          Rozbrzmiał pierwszy gwizdek izraelskich sędziów w Hali Legionów. Przy piłce FC Porto Vitalis.
          Skomentuj 2
          Rozbrzmiewa hymn Ligi Mistrzów.
          Skomentuj 0
          Skomentuj 0
          FC Porto Vitalis to drugi z grupy B oprócz Dunkerque HB debiutant w rozgrywkach Champions League, lecz Bogdan Wenta daleki jest od lekceważenia rywala. - Materiał z ostatniego spotkania wyjazdowego z KIF Kolding pokazuje, że jest to zespół, który nie jest chłopcem do bicia i dobrze wie, o co w piłce ręcznej chodzi.
          Skomentuj 0
          Oprócz rywalizacji Vive Targów Kielce z FC Porto Vitalis w "polskiej" grupie również o godzinie 15.00 odbędzie się starcie THW Kiel - KIF Kolding. Aktualna tabela grupy B Ligi Mistrzów

Skomentuj 0
          - Stawiam na zdecydowane zwycięstwo Vive Targów. Portugalczycy nie powinni im raczej zaszkodzić, dlatego też kielczanie wygrają około dziesięcioma bramkami - mówił w rozmowie z naszym portalem, ekspert SportoweFakty.pl Bogdan Zajączkowski. - Nie ma takiej opcji, żeby ci Portugalczycy, którzy przebijali się przez kwalifikacje zagrozili kielczanom - uważa z kolei Wojciech Nowiński.
          Skomentuj 0
          Vive Targi Kielce w historii występów w europejskich pucharach dotychczas tylko raz rywalizowali z FC Porto Vitalis. W sezonie 2009/10 w turnieju kwalifikacyjnym rozgrywanym w Kielcach, żółto-biało-niebiescy pokonali ekipę z Półwyspu Iberyjskiego 32:23. Czy mistrzowie Polski odniosą dziś równie efektowne zwycięstwo?
          Skomentuj 0
          Weekend rozpoczął się świetnie dla polskich kibiców piłki ręcznej, bowiem zwycięstwo w Lidze Mistrzów odnieśli szczypiorniści Orlen Wisły Płock, którzy pokonali Dunkerque HB 28:25. Kapitalne zawody rozegrał skrzydłowy Nafciarzy, Valentin Ghionea.
          Skomentuj 1
            Pokażcie Portugalczykom jak się gra w piłkę ręczną! Zobaczymy co potrafią szczypiorniści z Porto.
            Przed starciem w Kielcach szczypiorniści FC Porto Vitalis chcą udowodnić, że do handballowej elity nie dotarli przypadkiem. - Mamy nadal dużo ambicji i woli walki o sukces w Lidze Mistrzów. W Polsce chcemy udowodnić, że nie jesteśmy przypadkowym zespołem w tych rozgrywkach - powiedział skrzydłowy Smoków, Wilson Davyes.
            Skomentuj 0
            - Liga Mistrzów ma to do siebie, że nie można żadnego meczu lekceważyć. Mamy bardzo mocną grupę, do każdego spotkania trzeba podchodzić bardzo poważnie i tak samo jest w przypadku najbliższego meczu z Porto - podkreśla szkoleniowiec mistrzów Polski, Bogdan Wenta.
            Skomentuj 0
            Rozjemcami tego pojedynku będą Izraelczycy Shlomo Cohen - Yoram Peretz, którzy w poprzednim sezonie sędziowali wyjazdowy ćwierćfinałowy pojedynek Vive Targów Kielce z Metalurgiem Skopje. Wówczas nie obyło się bez olbrzymich kontrowersji - miejmy nadzieję, że tym razem historia się nie powtórzy, a arbitrzy nie będą chcieli być głównymi aktorami sportowego widowiska.