Relację prowadzi : autor:
Maciej Wojs
Skomentuj 0
Skomentuj 0
Dziękuję Państwu za śledzenie relacji z meczu w Kielcach i zapraszam na jutrzejsze drugie spotkanie o złoty medal mistrzostw Polski. Początek spotkania o godz. 19:00, relację rozpoczniemy kwadrans wcześniej. Do niedzieli!
Skomentuj 0
Vive Targi Kielce wygrały pierwszy mecz finału PGNiG Superligi mężczyzn i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą z Orlen Wisłą Płock 1:0. Odnotujmy jeszcze - ostatnie bramki w meczu zdobyli Ivan Nikcević i Manuel Strlek
Skomentuj 0
59 min. 33:26 - Bramka Manuela Strleka, który zastąpił bardzo dobrze dysponowanego Mateusza Jachlewskiego. Do końca meczu niewiele ponad minuta
Skomentuj 0
58 min. 32:26 - Do końca meczu 138 sekund. Trener Krzysztof Kisiel wykorzystał ostatnią przerwę na żądanie
Skomentuj 0
  • 57 min. 32:26 - Nic już nie ulegnie zmianie w dzisiejszym meczu. Zawodnicy obu drużyn spokojnie wyczekują końcowego gwizdka, bramki padają na przemian dla obu ekip. Trafili Zeljko Musa i Petar Nenadić, a dodatkowo dwie minuty kary dostał Piotr Chrapkowski
    Skomentuj 0
    56 min. 31:25 - Oba zespoły rozluźniły już swe szyk obronne, co dało skrzydłowym dużo więcej miejsca po bokach stref. Kapitalne bramki zdobyli Ivan Cupić i Valentin Ghionea, a po chwili przez środek pola przedarł się Michał Jurecki. Już nic nie odbierze Vive zwycięstwa
    Skomentuj 0
    53 min. 29:24 - Zaprzepaścili chwilowy zryw płocczanie popełniając teraz kilka prostych błędów. Dwie bramki Ivana Cupicia - jedna po rzucie ze skrzydła, druga z rzutu karego. Ponownie pięć bramek przewagi mistrzów kraju
    Skomentuj 0
    52 min. 27:24 - Wisła odrabia straty, trafili w przeciągu kilkunastu sekund Kamil Syprzak oraz Bostjan Kavas i płocczanie mają już tylko trzy bramki straty. Czy za szybko przypisaliśmy wygraną Vive Targom? Trener Wenta widząc chwilowe rozluźnienie swoich graczy poprosił o czas.
    Skomentuj 0
    51 min. 27:22 - Niecałe dziesięć minut do końca meczu, przewaga Vive Targów Kielce jest już bezpieczna i wszystko wskazuje na to, że to oni wygrają pierwsze spotkanie finałowe. Wisła próbuje jeszcze odrabiać straty, ale na bramkę Adama Wiśniewskiego bardzo szybko odpowiedział Rastko Stojković
    Skomentuj 0
    49 min. 26:21 - Wisła ma dzisiaj ogromne problemy grając w przewadze - płocczanie nie tylko nie wykorzystują łatwych okazji rzutowych, ale przede wszystkim gubią piłkę i beznadziejnie grają wówczas w obronie. Teraz faul w ataku popełnił Petar Nenadić
    Skomentuj 0
    49 min. 26:21 - Ze środka nie pomylił się Michał Kubisztal, ale nie przyniosło to zbyt wiele, bowiem grający w czwórkę kielczanie wpisali się na listę strzelców
    Skomentuj 0
    48 min. 25:20 - Bramka Ivana Cupicia, o dziwo z rzutu karnego. Vive pomimo prowadzenia będzie teraz miało spory problem - dwie minuty kary otrzymał Zeljko Musa i przez 50 sekund Wisła będzie grała z przewagą dwóch zawodników. nafciarze wykorzystają tę szansę?
    Skomentuj 0
    47 min. 24:20 - Fatalnie egzekwują dziś karne zawodnicy obu drużyn (a może to bramkarze tak genialnie bronią?). Gwoli ścisłości - rzucał Valentin Ghionea, obronił jego rzut Sławomir Szmal, a wcześniej dwie minuty kary otrzymał Michał Jurecki
    Skomentuj 0
    46 min. 24:20 - Zmniejsza straty Wisły, choć tylko chwilowo, Petar Nenadić, który niesygnalizowanym rzutem z drugiej linii zaskoczył rywala. Skutecznie odpowiedział też Rastko Stojković
    Skomentuj 0
    45 min. 23:19 - Przyspieszyli teraz grę zawodnicy obu ekip, co poskutkowało szybkimi trzema bramkami. Chwilowa przerwa w grze - żółtą kartkę otrzymał Bogdan Wenta, czym dołączył do ukaranego w pierwszej połowie Krzysztofa Kisiela
    Skomentuj 0
    44 min. 22:17 - Trwa popis Sławomira Szmala, który przed chwilą powstrzymał najpierw Kamila Syprzaka, a następnie Valentina Ghioneę. Świetną grę swojego bramkarz wykorzystał Tomasz Rosiński, który właśnie wpisał się na listę strzelców.
    Skomentuj 0
    42 min. 21:17 - Pięć bramek straty Nafciarzy, nic dziwnego, że o przerwę na żądanie poprosił Krzysztof Kisiel. Kilka uwag szkoleniowca pomogło chwilowo zespołowi - trafił Valentin Ghionea
    Skomentuj 0
    41 min. 21:16 - Faul w ataku Bostjana Kavasa, co poskutkowało kontrą Vive i drugą z rzędu bramką Mateusza Jachlewskiego. Kielczanie grają teraz w obronie strefą 5+1, co porządnie utrudnia rozgrywanie ataków płocczanom
    Skomentuj 0
    40 min. 20:16 - Okres lepszej gry Sławomira Szmala. "Kasa" odbił teraz dwa rzuty rywali, trafił Krzysztof Lijewski oraz Mateusz Jachlewski i grające w osłabieniu Vive odskoczyło rywalom już na cztery bramki. Wisła zdoła się podnieść?
    Skomentuj 0
    39 min. 18:16 - Bramka Rastko Stojkovicia i po chwili wykluczenie dla serbskiego obrotowego Vive Targów Kielce. O ile zawodnicy obu drużyn grają w drugiej połowie zdecydowanie przyjemniej dla oka, to sędziowie, cóż... Wykluczenie Serba to była chyba kolejna chybiona decyzja arbitrów...
    Skomentuj 0
    38 min. 17:16 - Mogło Vive prowadzić właśnie trzema bramkami, ale Marin Sego obronił trzeci rzut karny! Chorwat jest dzisiaj w świetnej formie. Straty płocczan zmniejszył Michał Kubisztal
    Skomentuj 0
    37 min. 17:15 - Kapitalna akcja Krzysztofa Lijewskiego - rozgrywający Vive dwukrotnie zmieniał kierunek biegu i na sam koniec pokonał Marin Sego. Vive Targi uciekają na dwie bramki przewagi
    Skomentuj 0
    36 min. 16:15 - Trafił jeden z kieleckich zawodników, trafił też po ładnej akcji Ivan Nikcević. Rozbronił się Marin Sego - teraz Chorwat trzy razy zatrzymywał zawodników Vive Targów
    Skomentuj 0
    35 min. 15:14 - I już tylko jedna bramka przewagi Vive Targów! Faul w ataku popełnił Krzysztof Lijewski, po chwili krótki okres gry i błędów po obu stronach, po czym kontrę Wisły wykończył Valentin Ghionea. Wisła nie odpuszcza!
    Skomentuj 0
    34 min. 15:13 - Topnieje przewaga Vive, bowiem drugiego karnego w meczu nie wykorzystał Ivan Cupić, a ze skrzydła trafił dla Nafciarzy Valentin Ghionea
    Skomentuj 0
    33 min. 15:12 - Bramka za bramkę - tak wygląda początek drugiej części meczu. Tym razem na listę strzelców wpisali się Michał Jurecki i Bostjan Kavas
    Skomentuj 0
    31 min. 14:11 - Vive Targi rozpoczęły drugą połowę od bramki Mateusza Jachlewskiego. Dla Wisły trafił zaś Petar Nenadić i oba zespoły nadal dzielą trzy bramki
    Skomentuj 0
    Wracamy na drugą połowę meczu w kieleckiej Hali Legionów. Do przerwy Vive Targi Kielce prowadzą z Orlen Wisłą Płock 13:10. Za chwilę rozpocznie się druga połowa pierwszego meczu finałowego PGNiG Superligi
    Skomentuj 0
    Po pierwszej połowie można być więc nieznacznie zawiedzionym, ale liczymy, że po zmianie stron zarówno gracze Vive Targów Kielce, jak i Orlen Wisły Płock zaserwują nam kapitalne zawody. Zostańcie z nami, wracamy za niecałe dziesięć minut!
    Skomentuj 2
    • Krzysztof_WP Zgłoś komentarz
      brawo sędziowie, brawo panie obserwator.
      • wolf Zgłoś komentarz
        Z takim sędziowaniem nie mamy szans. Mam nadzieję, że w Kolonii takich cyrków nie będzie, bo sortowniane kur....sa cienkie jak siki pająka!!!
        Trzeba przyznać, że mecz w Kielcach jest dość... dziwny. Mało jest płynnej gry, ładnych koronkowych akcji i atomowych rzutów z drugiej linii. Zamiast tego zawodnicy obu klubów zaserwowali nam słabe spotkanie, ogromną ilość błędów, niecelnych rzutów i strat. Swoje trzy grosze dorzucili też sędziowie, kilkukrotnie podejmując dość dyskusyjne decyzje
        Skomentuj 1
        • Wisła Płock Zgłoś komentarz
          3 kary dla Wisły w pierwszej połowie z kapelusza. Kara dla Ghionei jak najbardziej słuszna. Sędziowie kontrolują wynik meczu. Bez względu na końcowy wynik, to sędziowie jak na razie są
          Czytaj całość
          antybohaterami tego meczu.
          30 min. 13:10 - Koniec pierwszej połowy. Swych okazji w ostatnich sekundach nie wykorzystali grający w przewadze kielczanie, pomylili się też zawodnicy Orlen Wisły. Po trzydziestu minutach trzy bramki przewagi mają więc aktualni mistrzowie Polski
          Skomentuj 0
          29 min. 13:10 - Fatalny okres gry Wisły - kolejna bramka Michała Jureckiego i kolejne wykluczenie Michała Kubisztala. Grający w czwórkę płocczanie zmniejszyli jednak straty za sprawą Adama Wiśniewskiego
          Skomentuj 0
          28 min. 12:9 - Z decyzjami sędziów nie zgadza się trener Wisły, Krzysztof Kisiel. Poskutkowało to żółtą kartką dla opiekuna Nafciarzy.
          Skomentuj 0
          28 min. 12:9 - Skuteczna interwencja Sławomira Szmala przy rzucie Adama Wiśniewskiego, natychmiastowy atak kielczan i bramka Michała Jureckiego. Co więcej, kolejną "dwójkę" otrzymał jeden z Nafciarzy. Wisła ponownie więc gra w osłabieniu
          Skomentuj 0
          26 min. 11:9 - Wisła nareszcie przebiła się przez defensywę Vive, a na listę strzelców wpisał się Michał Kubisztal. W odpowiedzi myli się Michał Jurecki, piłka jednak pozostaje w posiadaniu Vive, bowiem wywalczył ją ulubieniec miejscowych trybun, Rastko Stojković
          Skomentuj 0
          25 min. 11:8 - Przestrzelił po raz drugi z rzędu Christian Spanne i grające w przewadze Vive Targi stają przed szansą powiększenia prowadzenia. Trafia z lewej połówki Michał Jurecki i jest już 11:8 dla kielczan
          Skomentuj 0
          23 min. 10:8 - Straty po obu stronach, a na koniec niecelny rzut Bostjana Kavasa. Vive przy piłce, co wykorzystuje Krzysztof Lijewski powiększając prowadzenie gospodarzy. W międzyczasie dyskusyjne dwie minuty kary otrzymał Kamil Syprzak
          Skomentuj 0
          22 min. 9:8 - "Rozkręcają" się arbitrzy, którzy teraz na ławkę kar wysłali Urosa Zormana za pchnięcie Christiana Spanne. Oba zespoły nie przebierają w środkach, teraz faulowany był Petar Nenadić
          Skomentuj 0
          21 min. 9:8 - Dość dziwna decyzja pary sędziowskiej, która pokazała kolejne wykluczenie dla płockiego zawodnika. Za faul podyktowany został rzut karny dla Vive Targów, który wykorzystał Ivan Cupić. To pierwsze tego dnia prowadzenie kielczan. Wisła przez ponad minutę będzie grała 4 na 6.
          Skomentuj 0
          20 min. 8:8 - Robi się gorąco w Hali Legionów, mamy pierwsze wykluczenie. Na ławkę kar udał się Adam Wiśniewski, który zahaczył rzucającego Ivana Cupicia. Chorwat trafił do siatki Wisły, wcześniej na listę strzelców wpisał się natomiast Michał Kubisztal
          Skomentuj 0
          18 min. 7:7 - Indywidualna, charakterystyczna dla Urosa Zormana akcja i Słoweniec doprowadził do remisu. Rozgrywający Vive Targów nabawił się przy rzucie jakiegoś małego urazu, ale już wrócił do gry
          Skomentuj 0
          17 min. 6:7 - Festiwal błędów i strat po obu stronach. Przed chwilą faul w ataku Tomasza Rosińskiego, a teraz piłkę stracił Petar Nenadić. Straty kielczan zmniejsza Michał Jurecki
          Skomentuj 0
          15 min. 5:7 - Bramka Krzysztofa Lijewskiego, który zbiegł na środek rozegrania. Trafia też Christian Spanne w długi róg bramki Sławomira Szmala. "Kasa" bez skutecznej interwencji jak na razie
          Skomentuj 0
          15 min. 4:6 - Orlen Wisła wraca na dwubramkowe prowadzenie! Vive po raz kolejny straciło piłkę w ataku (kroki Cupicia), najszybszy w kontrze był Muhamed Toromanović i po kwadransie trener Bogdan Wenta zmuszony był wziąć czas. Bardzo słabo grają jego podopieczni w pierwszym kwadransie
          Skomentuj 0
          13 min. 4:5 - Na bardzo dużo pozwalają dziś kielczanie obrotowemu Orlen Wisły. Co prawda nie trafił teraz Muhamed Toromanović, ale po zabiegu na szósty metr nie pomylił się Adam Wiśniewski. Kielczanie mogli wyrównać, ale rzutu karnego nie wykorzystał Ivan Cupić
          Skomentuj 0
          11 min. 4:4 - I mamy remis po świetnej kontrze Vive Targów Kielce i bramce Ivana Cupicia. Za Chorwatem wracał Christian Spanne, lecz nawet ofiarna interwencja nie przyniosła skutku
          Skomentuj 0
          10 min. 3:4 - Straty Vive zmniejszył Uros Zorman po ładnej indywidualnej akcji. Płocczanie bliscy byli kolejnej bramki, ale błąd zasłony popełnił wbiegający na koło Adam Wiśniewski. W odpowiedzi kielczanie stracili piłkę w szybkim ataku
          Skomentuj 0
          9 min. 2:4 - Trafił ponownie Muhamed Toromanović i Wisła osiągnęła dwie bramki przewagi. Bardzo dużo swobody ma na kole Bośniak, to była bodaj czwarta dograna piłka do niego
          Skomentuj 0
          8 min. 2:3 - Druga skuteczna interwencja Marina Sego i szansa dla gości z Płocka na podwyższenie prowadzenia. Co ciekawe Wisła zaczęła bez Valentina Ghionei w pierwszym składzie
          Skomentuj 0
          7 min. 2:3 - Krzysztof Lijewski wyrównuje stan meczu, ale po chwili świetna indywidualna akcja Michała Kubisztala i Wisła powraca na prowadzenie. "Kubeł" ucierpiał przy rzucie, uderzając w bandy reklamowe
          Skomentuj 0
          5 min. 1:2 - Przebił się nareszcie Muhamed Toromanović, ale Wisła nie wykorzystuje kolejnej okazji, bo piłkę stracił Adam Wiśniewski. Vive zaczęło dość chmierycznie, rzuty Karola Bieleckiego były zablokowane
          Skomentuj 0
          3 min. 1:1 - Druga nieskuteczna próba Muhameda Toromanovicia i Wisła mogła już prowadzić dwoma bramkami. Sporo niedokładności z obu stron, gracze grają bardzo nerwowo. Rzut Krzysztofa Lijewskiego obronił Marin Sego, po chwili jeden z płocczan rzuca w poprzeczkę
          Skomentuj 0
          1 min. 1:1 - Pierwsza akcja Wisły przerwana, ale po chwili trafia Adam Wiśniewski. Natychmiastowa odpowiedź Zeljko Musy i jest 1:1.
          Skomentuj 0
          Zaczynamy na dobre. Vive Targi Kielce - Orlen Wisła Płock, pierwszy finał PGNiG Superligi mężczyzn sezonu 2012/13
          Skomentuj 0
          Rozpoczęliśmy pierwsze spotkanie finałowe i... na parkiecie w ciągu kilku sekund wylądowały ogromne ilości serpentyn. Trwa sprzątanie parkietu.
          Skomentuj 0
          Kto dzisiaj poprowadzi zawody? Arbitrami są panowie Paweł Kaszubski i Piotr Wojdyr z Gdańska. Trzymamy za nich kciuki, by jak najmniej razy używali gwizdków i nie wpłynęli na wynik dzisiejszej rywalizacji ;)
          Skomentuj 0
          Na parkiecie Hali Legionów trwa właśnie prezentacja obu zespołów. Na trybunach - komplet. Nie jesteśmy zaskoczeni :)
          Skomentuj 0
          O ile kielczanie w tej chwili myślami są wyłącznie przy finałowej rywalizacji, to zawodnicy płockiego klubu mają spore problemy. Z fotela prezesa Orlen Wisły Płock zrezygnował Andrzej Miszczyński i przyszłość niektórych graczy Nafciarzy stanęła pod znakiem zapytania. Czy odbije się to na ich dzisiejszej dyspozycji?
          Skomentuj 0
          Dla kieleckiego zespołu mecze finałowe PGNiG Superligi będą rozgrzewką przed odbywającym się na początku czerwca turniejem Final Four Ligi Mistrzów. Zarówno Bogdan Wenta, jak i Michał Jurecki mówią jednak zgodnie: Na razie nikt nie myśli o Lidze Mistrzów.
          Skomentuj 0
          Kielczanie do sobotniego przystąpili ze sporym szacunkiem do rywala. Choć Vive Targi są zdecydowanym faworytem do ostatecznego tryumfu, to sami zawodnicy ze sporą kurtuazją wypowiadają się o rywalu z Płocka:
          Skomentuj 0
          Pierwszy mecz finału tak naprawdę ustawi dalszą rywalizację. W ocenie Michała Kubisztala sobotnie spotkanie zadecyduje o losach kolejnych meczów i całej rywalizacji o złoto.
          Skomentuj 0
          Mecz w Legionowie pozytywnie nastawił zawodników i sztab Orlen Wisły Płock. Trener Krzysztof Kisiel jasno mówi: Jedno zwycięstwo w Kielcach zwiększyłoby nasze szanse na tytuł.
          Skomentuj 0
          Po raz ostatni oba kluby spotkały się niewiele ponad miesiąc temu w finale PGNiG Pucharu Polski. Wówczas górą były Vive Targi Kielce, lecz płocki zespół napędził kielczanom sporego stracha, dzielnie walcząc o korzystny wynik do ostatnich sekund. Spotkanie to wspomina Grzegorz Tkaczyk:
          Skomentuj 0
          Można powiedzieć - nic nowego! Rywalizacja o złoty medal od lat toczy się wyłącznie między drużynami z Kielc i Płocka i szczerze mówiąc, każda inna para tegorocznej rywalizacji o złoto byłaby ogromną sensacją. Dla wszystkich lubiących wszelkie liczby i ciekawostki - garść statystyk przed dzisiejszym finałem.
          Skomentuj 0
          Witam Państwa bardzo miło i zapraszam na relację z pierwszego finałowego spotkania PGNiG Superligi mężczyzn między Vive Targami Kielce a Orlen Wisłą Płock. Początek meczu za niespełna kwadrans!