To bylo vyborne! Siódemka 23. kolejki PGNiG Superligi

Parafrazując pewne hasło reklamowe - Czesi nas taka forma szczypiornistów z południa. Reprezentanci Czech zdominowali siódemkę 23. kolejki PGNiG Superligi, wybraną razem z dziennikarzami "nc+".

Marcin Górczyński

Bramkarz: Martin Galia (NMC Górnik Zabrze)

Wiele razy pisaliśmy, że to bramkarz nietuzinkowy, z niesamowitym refleksem, znakomicie czytający grę. Czasem Galia przyciąga wszystko, co leci w jego stronę. Tak było kilka dni temu w Mielcu, a na parkiecie w Zabrzu jeszcze przebił swoje osiągnięcia. W meczu z Chrobrym postawił w pierwszej połowie ścianę. Nie dało się jej sforsować ani po kontrach, ani za sprawą mocnych rzutów z daleka. Po prostu nijak. Skuteczność 39-letniego Czecha oscylowała między 60 a 70 proc. Po przerwie usiadł na ławce, wrócił na ostatni kwadrans. Wprawdzie trochę ostygł na ławce i nie bronił tak znakomicie, ale utrzymał rewelacyjny bilans - 13 obron na 25 rzutów, 52 proc. skuteczności.

Czy Ondrej Zdrahala jest niedoceniany w Wiśle?