Wybawcy Vive. Siódemka tygodnia w PGNiG Superlidze

Gracze Vive Tauronu Kielce zdominowali siódemkę tygodnia, którą wybraliśmy z NC+ i Kocham Ręczną. Zachwycili zwłaszcza Filip Ivić i Dean Bombac. Świetnie spisali się także dwaj reprezentanci Polski. Sprawdź, kogo jeszcze wyróżniliśmy.

Marcin Górczyński

Bramkarz: Filip Ivić (Vive Tauron Kielce)

Mistrzowie Polski wpędzili się w tarapaty, z których musiał ich wyciągać chorwacki golkiper. Kielczanie na potęgę tracili piłki w pierwszych minutach. Gdyby nie Ivić, mogli przegrywać 1:8 raptem po kilku akcjach półfinału z MMTS-em Kwidzyn. Chorwat wygrał trzy pojedynki sam na sam z Mateuszem Seroką i dał kolegom impuls do odrabiania strat.

"Karate Kid" z Zagrzebia utrzymał formę po przerwie. Gracze MMTS-u przez 15 minut bili głową w mur i zdołali pokonać go tylko raz. Ivić uaktywnił się jeszcze w końcówce. Kwidzynianie zerwali się do odrabiania strat, ale bramkarz mistrzów Polski nie pozwolił przeciwnikom rozwinąć skrzydeł. Vive wygrało 24:19 i jedną nogą jest w finale rozgrywek, a Ivić, jeden z najlepszych golkiperów sezonu w Europie, dopiero po raz pierwszy w siódemce PGNiG Superligi.

W siódemce: po raz pierwszy