Jelenia Góra kopalnią klasowych zawodniczek

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk

Zawodniczka: Agnieszka Kocela 
Aktualny klub: MKS Selgros Lublin
Pozycja: skrzydłowa
Agnieszka Kocela jest rodowitą jeleniogórzanką i wychowanką MKS Vitaral Jelfa Jelenia Góra. Jeszcze za czasów grania w dolnośląskim klubie została powołana do reprezentacji narodowej. Rok później w sezonie 2011/2012 przeniosła się Lublina, gdzie występuje w pierwszym składzie po dziś dzień. Zaletą skrzydłowej jest szybkość, skuteczność i pewne kończenie zabójczych kontrataków mistrzyń.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (9)
  • Jerzy Wójcikiewicz Zgłoś komentarz
    Przez kluby jeleniogórskie przeszło jeszcze więcej gwiazd polskiego szczypiorniaka. Wszystkie rozwijały swój talent dzięki wymienionym już trenerom Wąsowi, Jaroszowi, Uramowi, dodałbym
    Czytaj całość
    jeszcze Romana Jezierskiego i współcześnie pracujących. Zawsze był też z nimi mały , raczej duży tylko niski kierownik Janek Wołkowiecki.
    • Sprawiedliwyy Zgłoś komentarz
      No i Wąsa jak i Urama czy Jarosza nie ma w Jeleniej Górze jako trener. Tak jak i nie ma zawodniczek pokroju tych wymienionych przez Ciebie i przeze mnie.
      • Sprawiedliwyy Zgłoś komentarz
        Załoga, Kocela, Prudzienica.. przez ich ręce przeszła też Kobzar, Konsur, Maliczkiewicz.. z nie wymienionych a grających obie Baranowskie, Dąbrowska..
        • Jelonka Zgłoś komentarz
          Kowalczyk jako nastolatka zaczynała gre w JG, a przyszła do nas z Nowego Sącza.
          • znawca_abc Zgłoś komentarz
            Tutaj raczej chodzi nie o wychowanki ale o zawodniczki grając tutaj, robiące znaczący postęp w grze, pokazując się są zauważane przez największe/najbogatsze kluby w Polsce. Niestety
            Czytaj całość
            taki los biednego, ale to pokazuje że warto wybrać taki klub na poziomie Jelonki, gdzie można się pokazać, ograć i być dużo bardziej gotowym do grania o medale w następnym klubie niż przesiedzieć dwa lata, zdobywając minimalne doświadczenie. Zawsze najważniejsze dla rozwoju są minuty spędzone na boisku, nauka od starszych lepszych koleżanek to tylko jakaś tam cząstka, najlepszym nauczycielem jest boisko. Do lepszego klubu zawsze każdy zdąży pójść, wiadomo że kasa mniejsza na początek ale miejsce do rozwoju całkiem niezłe. Beata Kowalczyk też swoich pierwszych kroków nie stawiała w JG?
            • toshiba82 Zgłoś komentarz
              Bardzo ale to bardzo subiektywne zestawienie !!! Skoro autorka tego tekstu daję do tego zestawienia zawodniczki które nie są wychowankami klubu z Jeleniej Góry (
              Czytaj całość
              Maliczkewicz,Gęga,Niedzwiedź,Galińska ) a tylko grały w tym klubie to może dajmy jeszcze inne którym ten klub pozwolił na pokazanie swoich umiejętności w ekstraklasie . A tych zawodniczek to można wymieniać ... A gdzie wychowanki siostry Baranowskie ??? Jedna reprezentantka Polski , druga w mistrzu Polski ?
              • Sprawiedliwyy Zgłoś komentarz
                Większość z wymienionych wychowanki Dariusza Jarosza i Mirosława Urama gdzie oni teraz są? Nie ma dla nich miejsca w szkoleniu jeleniogórskiej młodzieży! reszta trochę naciągane
                Czytaj całość
                wychowanki ale nie ma co umniejszać "wypłynęły" w jeleniej Górze :)