LM: AaB Aalborg Handbold - Vive Tauron Kielce

Relację prowadzi : autor:
Paweł Nowakowski
Vive Tauron Kielce odniosło piąte z rzędu zwycięstwo w Lidze Mistrzów, pokonując AaB Aalborg Handbold 27:25. Podopieczni Talanta Dujszebajewa umacniają się na prowadzeniu w grupie D.
Skomentuj 0
Skomentuj 0
60 min. 25:27 Vive Tauron Kielce nieco już spuściło z tonu, przez co AaB Aalborg Handbold zmniejszyło nieco rozmiary porażki. Rezultat spotkania ustala Emil Berggren.
Skomentuj 0
59 min. 23:27 Z lewego skrzydła trafia Havard Tvedten, ale to już jest łabędzi śpiew Duńczyków.
Skomentuj 0
58 min. 22:27 Marin Sego zatrzymuje rzut Nicolaia Pedrsena, a na najwyższe w meczu prowadzenie wyprowadza Vive Tauron Kielce Zeljko Musa.
Skomentuj 0
57 min. 22:26 Na rzut w stylu Artura Siódmiaka zdecydował się Denis Buntić, ale chorwacki rozgrywający nieznacznie się pomylił. Przy piłce Aalborg.
Skomentuj 0
  • 56 min. 22:26 Manuel Strlek zlekceważył Ole Erevika, a ten zatrzymał rzut Chorwata z 6 metrów. Mylą się jednak także gospodarze, a dokładniej Sander Sagosen.
    Skomentuj 0
    56 min. 22:26 Pomyłka Duńczyków w ataku, a rzutem przez całe boisko Ivan Cupić podwyższa prowadzenie Vive Tauron Kielce. Chwilę później skuteczna interwencja Marina Sego.
    Skomentuj 0
    54 min. 22:25 AaB Aalborg Handbold rzuca bramkę w osłabieniu. Szybko ripostuje jednak Grzegorz Tkaczyk i Vive utrzymuje trzybramkową zaliczkę.
    Skomentuj 0
    53 min. 21:24 Sporo szczęścia miało teraz Vive. Rzut Karola Bieleckiego broni Ole Erevik, ale Duńczycy zgubili piłkę. Na rzut wyprowadzony Bielecki, który tym razem się nie pomylił.
    Skomentuj 0
    52 min. 21:23 Dwa razy z rzędu niecelnie Denis Buntić. Na ławkę kar odesłany Emil Berggren za faul na Ivanie Cupiciu  i Vive Tauron Kielce przed szansą na powiększenie zaliczki.
    Skomentuj 0
    51 min. 20:23 Świetnie zawody rozgrywa dziś Sander Sagosen. 19-latek zdobywa swoją czwartą bramkę, pokonując Marina Sego rzutem bieżnym z 10 metrów.
    Skomentuj 0
    50 min. 19:23 Kolejna prosta strata AaB Aalborg Handbold, ale mylą się także kielczanie. Nieudane dogranie Ivana Cupicia do Zeljko Musy.
    Skomentuj 0
    49 min. 19:23 Sander Sagosen łatwo ograł Krzysztofa Lijewskiego, ale na posterunku Marin Sego! Atomowy rzut Karola Bieleckiego, ale polski bombardier tym razem nieskutecznie.
    Skomentuj 0
    48 min. 19:23 Kontrolują wydarzenia na parkiecie mistrzowie Polski. Po raz kolejny próbkę swoich możliwości zaprezentował Krzysztof Lijewski.
    Skomentuj 0
    46 min. 19:22 Z drugiej linii na rzut zdecydował się Havard Tvedten - norweski skrzydłowy zaliczył jednak sporą pomyłkę. Vive nie skorzystało na błędzie gospodarzy, a po chwili z kontry trafił Christian Jensen
    Skomentuj 0
    46 min. 18:22 Rozochocili się szczypiorniści Vive Tauron Kielce. Kolejna skuteczna akcja obronna, a z prawego skrzydła celnie Ivan Cupić i kielczanie ponownie na czterobramkowym prowadzeniu.
    Skomentuj 0
    45 min. 18:21 Dwójkowa akcja Mateusz Jachlewski - Ivan Cupić. Skuteczny rzut chorwackiego skrzydłowego daje Vive 20 trafienie. Po chwili Piotr Chrapkowski podwyższa przewagę Vive, a kielczanie zagrają przez najbliższe 120 sekund w przewadze - na ławkę kar odesłany Sagosen.
    Skomentuj 0
    44 min. 18:19 Napędzają Ole Erevika kielczanie. Krzysztof Lijewski łatwo wypracował sobie sytuację rzutową, ale przegrał pojedynek z norweskim bramkarzem. Kontaktowe trafienie zdobywa Sander Sagosen.
    Skomentuj 0
    42 min. 17:19 Mimo osłabienia Vive wypracowało sobie sytuację rzutową, ale rzut Ivana Cupicia obronił Ole Erevik. Duńczycy zmniejszają rozmiary strat do dwóch trafień.
    Skomentuj 0
    41 min. 15:19 Przysnął Piotr Chrapkowski, który mając wykluczenie wszedł na parkiet. Tym samym Vive Tauron Kielce w podwójnym osłabieniu.
    Skomentuj 0
    40 min. 15:18 Niclas Barud obsłużony podaniem przez Martina Larsena, a obrotowy duńskiej ekipy był przy rzucie faulowany przez Piotra Chrapkowskiego i rozgrywający mistrzów Polski został odesłany na ławkę kar.
    Skomentuj 0
    39 min. 14:18 Mylą się ponownie w ataku gracze AaB Aalborg Handbold - tym razem przekroczona linia rzutu. Kielczanie nie zwykli marnować takich prezentów. Uros Zorman wyprowadza Vive na 18:14. Czas bierze Jesper Jensen.
    Skomentuj 0
    38 min. 14:17 Krzysztof Lijewski bez wątpienia jest liderem Vive Tauronu Kielce w drugiej partii. Kolejna udana akcja tego zawodnika i mistrzowie Polski odskakują na trzy trafienia.
    Skomentuj 0
    37 min. 14:16 Po raz kolejny skutecznie Marin Sego! W kontrze tym razem niecelnie Krzysztof Lijewski - leworęczny rozgrywający wszystko zrobił wyśmienicie... oprócz rzutu, który zatrzymał Ole Erevik.
    Skomentuj 0
    36 min. 14:16 Skuteczna interwencja Marin Sego zaowocowała kontratakiem Vive, a formalności dopełnił Piotr Chrapkowski.
    Skomentuj 0
    35 min. 14:15 Nieporozumienie w defensywie Ivana Cupicia i Krzysztofa Lijewskiego wykorzystuje Sander Sagosen. Po chwili szybka odpowiedź Vive.
    Skomentuj 0
    33 min. 13:14 Mają problemy kielczanie w ataku. Chorwaccy sędziowie sygnalizowali grę pasywną, ale z drugiej linii skutecznie Krzysztof Lijewski.
    Skomentuj 0
    32 min. 13:13 Ależ zachodzi dziś za skórę kielczanom Emil Berggren. Lider Aalborga doprowadził do remisu.
    Skomentuj 0
    31 min. 12:13 Piękna akcja Urosa Zormana - Słoweniec wywalczył rzut karny, faulowany był przez Niclasa Baruda. Z linii 7 metrów myli się jednak Denis Buntić.
    Skomentuj 0
    Pora na drugie trzydzieści minut - w natarciu Vive Tauron Kielce. W bramce kielczan za Sławomira Szmala pojawił się Marin Sego.
    Skomentuj 0
    30 min. 12:13 Z lewego rozegrania na rzut z drugiej linii wybrał się 22-letni leworęczny rozgrywający Martin Larsen, ale posłał piłkę nad bramką Sławomira Szmala. Tym samym Vive Tauron Kielce do szatni schodzi z jednobramkową zaliczką.
    Skomentuj 0
    29 min. 12:13 Przysnęli kielczanie w obronie, a na "drzemce" mistrzów Polski skorzystał Sander Sagosen. Faul w ataku popełnia Zeljko Musa i ostatnie słowo w premierowej odsłonie może należeć do Aalborga.
    Skomentuj 0
    29 min. 11:13 Emil Berggren po raz kolejny dał się we znaki kieleckiej defensywie. Trafiją jednak także w osłabieniu kielczanie, a konkretnie Denis Buntić.
    Skomentuj 0
    28 min. 10:12 Górą obaj bramkarza - pierw rzut Havarda Tvedtena obronił Sławomir Szmal, a następnie Ivana Cupicia zastopował Ole Erevik. Na ławkę kar za dotknięcie piłki nogą odesłany Krzysztof Lijewski.
    Skomentuj 0
    27 min. 10:12 Ofensywną niemoc Vive Tauronu Kielce przełamuje kolejną bombą z drugiej linii Karol Bielecki.
    Skomentuj 0
    26 min. 10:11 Nie radzą sobie z obroną 6:0 Aalborga mistrzowie Polski, którzy już ponad 6 minut są bez bramki. Kontaktowe trafienie z kontry rzuca Havard Tvedten.
    Skomentuj 0
    25 min. 9:11 Bramkę rzucił Denis Buntić, ale wcześniej o czas poprosił Talant Dujszebajew i bramka Chorwata nie została uznana.
    Skomentuj 0
    25 min. 9:11 Jak trwoga to do Emila Berggrena. Szwedzki rozgrywający zmniejsza rozmiary strat AaB Aalborg Handbold.
    Skomentuj 0
    24 min. 8:11 Pomyłka Vive w ataku. Upomnienie dla Ivana Cupicia, który zatrzymał biegnącego do kontry Havarda Tvedtena. W natarciu gospodarze.
    Skomentuj 0
    22 min. 8:11 Z lewego rozegrania trafił Olafur Gustaffson. Grzegorz Tkaczyk łatwo wypracował sobie czystą sytuację, ale górą Ole Erevik. Kontrę Duńczyków zastopował jednak Sławomir Szmal - rywale domagali się kary dla bramkarza (faul na Havardie Tvedtenie), ale chorwaccy sędziowie przyznali piłkę mistrzom Polski.
    Skomentuj 1
    21 min. 7:11 Duńczycy sporo próbują grać z obrotowym, ale Vive Tauron Kielce doskonale rozszyfrowuje intencje Skandynawów. Sędziowie chorwaccy niesłusznie nie uznali bramki Piotra Chrapkowskiego. O kolejny czas prosi Jesper Jensen.
    Skomentuj 0
    20 min. 7:11 Pomylili się w ataku gracze AaB Aalborg Handbold. Nie do obrony z drugiej linii bombę posyła Karol Bielecki! Ole Erevik odprowadził piłkę wzrokiem, był bez szans na skuteczną interwencję.
    Skomentuj 0
    19 min. 7:10 Z prawego skrzydła skutecznie Ivan Cupić, Vive Tauron Kielce utrzymuje trzybramkową zaliczkę.
    Skomentuj 0
    17 min. 6:9 Swoją obecność na parkiecie bramką z drugiej linii zaznaczył Denis Buntić, chwilę wcześniej trafił Christian Jensen.
    Skomentuj 0
    16 min. 5:8 Cóż za widowiskowa akcja Vive! Krzysztof Lijewski zagrał "no look passa" do Urosa Zormana, a Słoweniec z 6 metrów dopełnił formalności. Po chwili skuteczna akcja Vive w obronie, a prowadzenie mistrzów Polski podwyższa Piotr Chrapkowski.
    Skomentuj 0
    15 min. 5:6 Zagapili się nieco kielczanie w obronie. Havard Tvedten zabiegł na rozegranie i dograł do Niclasa Baruda. Duńczycy wciąż na kontakcie z mistrzami Polski.
    Skomentuj 0
    14 min. 4:6 Krzysztof Lijewski obsłużył podaniem wbiegającego na koło Mateusza Jachlewskiego, a "Siwy" pewnie pokonał Ole Erevika.
    Skomentuj 0
    13 min. 4:5 Solowa akcja Krzysztofa Lijewskiego, który z dziecinną łatwością ograł Baruda. Szybko ripostują jednak Duńczycy, a konkretnie Emil Berggren - to już 3 trafienie tego gracza w dzisiejszym meczu.
    Skomentuj 0
    12 min. 3:4 Emil Berggren obsłużył podaniem obrotowego Niclasa Baruda, a ten z 6 metrów pewnie umieszcza piłkę w siatce.
    Skomentuj 0
    11 min. 2:4 Przechwyt Michała Jureckiego, a prowadzenie Vive podwyższa Krzysztof Lijewski. O czas prosi trener AaB Aalborg Handbold, Jesper Jensen.
    Skomentuj 0
    10 min. 2:3 Chorwaccy sędziowie pokazywali grę pasywną Duńczykom, a pod presją czasu z drugiej linii chybił celu Emil Berggren. Intencje Szweda wyczuł Sławomir Szmal. Kielczanie znów jednak robią błąd w ataku...
    Skomentuj 0
    8 min. 2:3 Niemoc Skandynawów przełamuje Emil Berggren. Błąd kroków popełnia Uros Zorman i Aalborg przed szansą na doprowadzenie do remisu.
    Skomentuj 0
    7 min. 1:3 Niemiłosiernie męczą się w ataku Duńczycy. Rzut Sandera Sagosena broni Sławomir Szmal, ale Michał Jurecki popełnił faul w ataku i w natarciu wciąż AaB Aalborg Handbold.
    Skomentuj 0
    6 min. 1:3 Karol Bielecki zrehabilitował się za wcześniejszą pomyłkę, posyłając bombę z 10 metrów. To już 23. bramka Bieleckiego w tegorocznej Lidze Mistrzów.
    Skomentuj 0
    5 min. 1:2 Defensywa 5:1 Vive sprawia Duńczykom masę problemów - kolejna świetna defensywna akcja mistrzów Polski. W prostej sytuacji pomylił się jednak Karol Bielecki.
    Skomentuj 0
    4 min. 1:2 Vive Tauron Kielce już na prowadzeniu. Po raz kolejny skuteczna gra w defensywie zrodziła okazję do kontrataku - z prawego skrzydła nie pomylił się Ivan Cupić.
    Skomentuj 0
    3 min. 1:1 Kolejna skuteczna interwencja Sławomira Szmala. Premierowe trafienie dla Vive z koła rzucił... Michał Jurecki, a asystą popisał się Ivan Cupić.
    Skomentuj 0
    2 min. 1:0 Nieskutecznie w ataku po raz kolejny Vive Tauron Kielce. Na lewe rozegranie pognał Krzysztof Lijewski - polski rozgrywający był faulowany przy rzucie, a jego próbę sparował Ole Erevik. Sędziowie jednak puścili grę.
    Skomentuj 0
    2 min. 1:0 Pomylili się w ofensywie mistrzowie Polski, ale rzut w kontrze Sandera Sagosena broni Sławomir Szmal!
    Skomentuj 0
    1 min. 1:0 Wynik rzutem z drugiej linii otwiera Emil Berggren.
    Skomentuj 0
    Zaczynamy! W ataku pozycyjnym AaB Aalborg Handbold. Ustawienie Vive: Szmal - Cupić, Lijewski, Zorman, Chrapkowski, Strlek, Jurecki.
    Skomentuj 0
    W hali Gigantum Arena rozbrzmiewa właśnie hymn Ligi Mistrzów
    Skomentuj 0
    Spotkanie w Gigantum Arenie poprowadzi chorwacka para arbitrów Dalibor Jurinović - Marko Mrvica.

Skomentuj 0
    - Duńczycy zawsze dobrze grają w domu, grają szybko. Musimy zagrać swoje, zarówno w obronie, jak i ataku. Wtedy powinniśmy przywieźć dwa punkty do domu. Mamy jasny cel - pierwsze miejsce w grupie i żeby to dokonać musimy wygrać w niedzielę w Aalborgu. W ostatnim sezonie mecze z Koldingiem nie wyglądały dla nas dobrze, więc teraz musimy na nich uważać - powiedział prawoskrzydłowy Vive, Ivan Cupić.
    Skomentuj 0
    W dzisiejszym spotkaniu mistrzowie Polski będą musieli sobie radzić bez trójki graczy - Julena Aguinagalde, Tobiasa Reichmanna i Tomasza Rosińskiego.