Sobotnie mecze Final Four Pucharu Polski na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Maciej Wojs
Szczypiorniści Orlen Wisły Płock bez większych problemów spokojnym krokiem wprowadzili się do finału krajowego pucharu, w którym w niedzielę zagrają z Vive Targami Kielce. Początek rywalizacji o pierwsze trofeum w sezonie o godz. 20:30!
Skomentuj 0
Na dzisiaj to już wszystko. Dziękuję za wspólne śledzenie rywalizacji w sobotnich półfinałach turnieju Final Four Pucharu Polski. Jutro kolejne spotkania, kolejne emocje i kolejne relacje na żywo na łamach naszego portalu. Do jutra! Harmonogram niedzielnych spotkań Final Four Pucharu Polski:  O 3. miejsce: KS Azoty Puławy - SPR Chrobry Głogów - godz. 18:00 Finał:  Vive Targi Kielce - Orlen Wisła Płock - godz. 20:30
Skomentuj 0
60 min. 25:36 - Koniec meczu, Orlen Wisła Płock pokonuje SPR Chrobrego Głogów i awansuje do finału Pucharu Polski!
Skomentuj 0
57 min. 24:35 - 210 sekund do końca spotkania, przewaga Nafciarzy stopniała nieznacznie po trafieniu Dominika Płócienniczaka. Szybko odpowiedział jednak Valentin Ghionea i Wisła wygrywa 35:24.
Skomentuj 0
54 min. 23:34 - W bramce Wisły na ostatnie kilka minut pojawił się Adam Morawski. Karą dwóch minut ukarany został zaś Ivan Milas. Wisła prowadzi 34:23 po bramce Mateusza Płaczka, na parkiecie głównie rezerwowe składy obu ekip.
Skomentuj 0
51 min. 21:33 - Na siłę próbują czasami grać z kołem głogowianie, ale w ostatnich minutach środek defensywy Wisły funkcjonuje dość przyzwoicie. Trener Przybylski poprosił o czas, wiele to jednak nie zmienia. Wisła wygrywa 33:21.
Skomentuj 0
  • 48 min. 20:31 - Fajne zawody w bramce głogowian rozgrywa dzisiaj Michał Kapela. Młody golkiper nie może wiele poradzić na dziurawą jak ser defensywę Chrobrego, ale kilka razy popisał się świetnymi interwencjami w akcjach sam na sam. A co do wydarzeń w ostatnich trzech minutach - Adam Wiśniewski przejął piłkę i po kontrataku powiększył przewagę Wisły.
    Skomentuj 0
    45 min. 20:30 - Kwadrans do końca meczu, losy rywalizacji już dawno są rozstrzygnięte. Obaj trenerzy rotują składami, sporo zmian, ale też i sporo niedokładności spowodowanych brakiem zgrania pomiędzy siódemkami. Wisła wygrywa 30:20 i pewnym krokiem zmierza do finału.
    Skomentuj 0
    42 min. 18:28 - Nie do zatrzymania jest dzisiaj Kamil Syprzak! Rosły kołowy korzysta z kapitalnych podań od Marcina Lijewskiego i Mariusza Jurkiewicza i ma już na swym koncie aż 8 bramek! Trafia też Ivan Nikcević i przewaga Wisły po raz pierwszy w meczu sięgnęła dziesięciu trafień.
    Skomentuj 0
    39 min. 16:24 - Nieźle wygląda dzisiaj współpraca płockich rozgrywających z Kamilem Syprzakiem, który jest bardzo skuteczny na szóstym metrze. Chrobry próbuje odgryzać się akcjami bocznych rozgrywających, na pierwszoplanową postać wyrasta Adam Świątek.
    Skomentuj 0
    36 min. 14:23 - Brakuje emocji na początku drugiej połowy meczu, Wisła wysoko prowadzi i spokojnie kontroluje wydarzenia na parkiecie. Zawodnicy obu ekip mocno spuścili jednak z tonu - było straty, były niecelne rzuty.
    Skomentuj 0
    33 min. 13:22 - Drugą część meczu rozpoczynamy od kapitalnej bramki Mariusza Jurkiewicza ze środka rozegrania. Pod samo spojenie bramki Chrobrego huknął "Kaczka".
    Skomentuj 0
    Po pierwszej połowie Wisła jest już bliska awansu do finału krajowego pucharu, czy Chrobry w drugiej części meczu będzie jednak w stanie postawić płocczanom trudniejsze warunki gry? Wracamy za niecałe dziesięć minut! Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!
    Skomentuj 0
    W pełni zasłużone prowadzenie Nafciarzy po pierwszych trzydziestu minutach rywalizacji. Wisła zdominowała Chrobrego już na starcie meczu (3:0), a potem systematycznie odjeżdżała rywalom. Ciężko wyróżnić któregoś z graczy z Płocka, bez wątpienia cała drużyna zasłużyła na słowa pochwały.
    Skomentuj 0
    30 min. 12:20 - Koniec pierwszej połowy, Orlen Wisła Płock prowadzi z SPR Chrobrym Głogów różnicą ośmiu bramek!
    Skomentuj 0
    27 min. 17:10 - Trzy minuty do końca pierwszej połowy, Wisła utrzymuje siedem bramek przewagi. Jedynym problemem ekipy Manolo Cadenasa mogą być już dwie dwuminutowe kary dla Kamila Syprzaka.
    Skomentuj 0
    24 min. 16:9 - Robią co chcą w ataku Nafciarze, ale trochę gorzej prezentują się przy tym w obronie. Piękną bombą z drugiej linii popisał się teraz Kamil Syprzak, chwilę potem skuteczna interwencja Marcina Wicharego i trafienie Vedrana Zrnicia z rzutu karnego wysunęło Wisłę na prowadzenie 16:9.
    Skomentuj 0
    21 min. 7:13 - Wisła nie zwalnia tempa i chce rozstrzygnąć losy rywalizacji już przed przerwą. Co prawda przed chwilą kontrataku nie wykorzystał Bostjan Kavas, ale wcześniej ładnie zespołową akcję wykończył Kamil Syprzak. 21. minuta, jest już 13:7 dla Wisły. Chrobremu na nic zdał czas, o który poprosił Krzysztof Przybylski
    Skomentuj 0
    18 min. 6:11 - Nie mają jak na razie sposobu na Mariusza Jurkiewicza głogowianie. "Kaczka" przebiegł przez całe boisko i bez problemów pokonał Rafała Stacherę. Chrobry zaś jeżeli nie wyjdzie mu akcja z kołem, to odbija się od płockiego muru lub Marcina Wicharego. Wisła odskakuje - Ivan Nikcević i 11:6.
    Skomentuj 0
    15 min. 6:9 - Kolejny raz ze świetnej strony pokazał się duet Mariusz Jurkiewicz - Kamil Syprzak i w efekcie przewaga Wisły wrosła w 13. minucie do czterech bramek (9:5). Nafciarze mogli wygrywać nawet i 10:5, ale rzut Petara Nenadicia wylądował na słupku. W odpowiedzi Chrobry nie pomylił się w kontrze.
    Skomentuj 0
    12 min. 5:8 - Nie mają najmniejszych problemów z wypracowywaniem sobie dogodnych pozycji płocczanie i systematycznie powiększają swój dorobek. Najpierw trafił Mariusz Jurkiewicz, a potem na listę strzelców wpisał się Petar Nenadić. Dla Chrobrego trafił zaś Yuri Gromyko
    Skomentuj 0
    9 min. 3:6 - Marcin Lijewski z drugiej linii i już 6:3 dla Wisły. Dla Chrobrego trafił wcześniej z rzutu karnego Marek Świtała, ale kolejne dwie minuty głogowianie zagrają w osłabieniu po karze dla Dominika Płócienniczaka.
    Skomentuj 1
    6 min. 2:4 - Po bramce Kamila Syprzaka Wisła prowadziła już i 3:0, ale Chrobry za sprawą Marka Świtały oraz Yuria Gromyko odrobił cześć strat.
    Skomentuj 0
    3 min. 0:2 - Dobry początek Wisły, która otwiera mecz bramkami Valentina Ghionei i Adama Wiśniewskiego. Skuteczną interwencję zanotował też Marcin Wichary.
    Skomentuj 0
    Pora na drugi półfinał Pucharu Polski, SPR Chrobry Głogów - Orlen Wisła Płock! Startujemy!
    Skomentuj 0
    Za nami już oficjalna prezentacja obu drużyn, czekamy aż pierwsze siódemki pojawią się na parkiecie. Wówczas rozpoczniemy rywalizację.
    Skomentuj 0
    Chrobry oczywiście nie zamierza rezygnować z walki z płockim rywalem, Krzysztof Przybylski jasno jednak zaznacza: - Dla nas priorytetem jest liga.
    Skomentuj 0
    Nawet i bez swojego doświadczonego obrotowego Wisła bez większych kłopotów powinna poradzić sobie z Chrobrym. Podopiecznych Manolo Cadenasa stać będzie na triumf w całych rozgrywkach? Marcin Wichary wierzy, że tak.
    Skomentuj 0
    Krzysztof Kisiel w rozmowie na antenie Polsatu Sport powiedział właśnie, że w składzie Wisły na turniej Final Four Pucharu Polski zabraknie Muhameda Toromanovicia, którego zmogła choroba.
    Skomentuj 0
    Nafciarze, podobnie jak i Vive w meczu wcześniejszym, są murowanym faworytem rywalizacji z Chrobrym. Płocczanie mimo tego nie zamierzają lekceważyć przeciwnika.
    Skomentuj 0
    Wracamy na warszawski Torwar, gdzie już za niecały kwadrans rozpocznie się drugi półfinał Pucharu Polski - Orlen Wisła Płock kontra SPR Chrobry Głogów!
    Skomentuj 0
    Pierwsze sobotnie spotkanie za nami, o 20:30 na parkiet wybiegną szczypiorniści Orlen Wisły Płock i SPR Chrobrego Głogów. Chwila przerwy, za kilkanaście minut wracamy z przedmeczowymi tekstami. Zostańcie z nami!
    Skomentuj 0
    Bez większej historii przebiegły końcowe minuty pierwszego półfinałowego meczu na warszawskim Torwarze. Niespodzianki nie było, Vive Targi po kwadransie wyrównanej gry "odjechały" Azotom Puławy i bez najmniejszych problemów zameldowały się w finale krajowego pucharu.
    Skomentuj 0
    60 min. 38:32 - Vive Targi Kielce pierwszym finalistą PGNiG Pucharu Polski!
    Skomentuj 0
    57 min. 36:28 - Podrażnili Vive puławianie i teraz zbierają solidne lanie - kolejne dwie z rzędu bramki kielczan (trafiali Thorir Olafsson oraz Tomasz Rosiński) i na trzy minuty przed końcem meczu jest 36:28.
    Skomentuj 0
    56 min. 34:28 - Thorir Olafsson i Zeljko Musa dobijają rywala i kończą wszelkie dywagacje dotyczące wyniku końcowego. Cztery minuty do końca meczu, kolejny raz o czas poprosił trener Bogdan Kowalczyk.
    Skomentuj 0
    54 min. 32:28 - Dwie bardzo ładne bramki Krzysztofa Łyżwy z biodra - najpierw lewą, a potem prawą ręką. Trafia też Mateusz Jankowski i przewaga Vive stopniała już do ledwie czterech bramek. Będziemy mieli jeszcze emocje?
    Skomentuj 0
    51 min. 31:25 - Dziewięć minut do końca spotkania, trener Kowalczyk już pogodzony z porażką swojego zespołu zarządził sporo zmian, oszczędzając pozostałych zawodników przed jutrzejszym spotkaniem.
    Skomentuj 0
    51 min. 31:25 - Przyspieszyły w ostatnich trzech minutach obie drużyny, co zaowocowało kilkoma szybkimi bramkami obu drużyn. Z drugiej linii atomowo rzucił Michał Jurecki, podobać mogła się też akcja Azotów wykończona rzutem Mateusza Jankowskiego z koła. O czas poprosił teraz Bogdan Kowalczyk
    Skomentuj 0
    48 min. 29:23 - Ładna bramkę z koła rzucił Julen Aguinagalde, wyrzucają dodatkowo na ławkę kar Rafała Przybylskiego. Grający w osłabieniu puławianie dorzucili jednak bramek za sprawą Przemysława Krajewskiego. Do końca meczu dwanaście minut.
    Skomentuj 0
    45 min. 28:22 - Mnożą się błędy po obu stronach parkietu, kilka dobrych interwencji zanotował też Vilius Rasimas. Azoty znowu zdołały odrobić jedną z bramek straty, z koła trafił Adam Skrabania. Warto podkreślić fatalną skuteczność Ivana Cupicia, który tylko w drugiej połowie zmarnował 4 dogodne pozycje.
    Skomentuj 0
    42 min. 27:20 - Wysokie prowadzenie Vive odbija się na jakości gry obu zespołów - jest sporo niedokładności, sporo banalnych błędów i niecelnych rzutów. Azoty zdołały odrobić malutką część strat, kielczanie spokojnie jednak kontrolują wydarzenia.
    Skomentuj 0
    39 min. 26:18 - Próbował dwukrotnie z drugiej linii Przemysław Krajewski i dopiero za drugim razem mu się udało. Z podobną skutecznością gra jak na razie Ivan Cupić. Obie ekipy równie słabo w defensywie, jak i w pierwszej połowie.
    Skomentuj 0
    36 min. 24:16 - Azoty szukają swoich szans atakami krzyżowymi, ale poza Adamem Babiczem próżno szukać w ich drugiej linii dobrze dysponowanych graczy. Korzysta na tym Vive - najpierw Karol Bielecki (po raz 9!), potem Mateusz Jachlewski i jest już 24:16.
    Skomentuj 0
    33 min. 21:15 - Wracamy z drugą połową meczu Vive Targi - Azoty. Na razie bez zmian - kielczanie spokojnie trzymają wynik, a z drugiej linii rywali nęka Karol Bielecki. Ósme trafienie "Koli" i prowadzenie Vive 21:15 w 33. minucie.
    Skomentuj 0
    Vive Targi Kielce wygrywają 19:13 z KS Azotami Puławy do przerwy w pierwszym meczu półfinału PGNiG Pucharu Polski. Druga połowa spotkania na warszawskim Torwarze za niecałe dziesięć minut. Zostańcie z nami! Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!
    Skomentuj 0
    Po wyrównanym kwadransie (zaledwie 10:9 dla Vive) kielczanie odjechali rywalom w końcówce pierwszej połowy. Drugi kwadrans rywalizacji ekipa Talanta Dujszebajewa wygrała już 9:4, a jej liderem był Karol Bielecki, który aż siedmiokrotnie wpisywał się na listę strzelców.
    Skomentuj 0
    30 min. 19:13 - Ogromny chaos panował na parkiecie w ostatnich minutach, kielczanie dwukrotnie tracili piłkę w iście juniorskim stylu. Nie odbiło się to jednak na wyniku rywalizacji: Vive Targi Kielce - KS Azoty Puławy 19:13 do przerwy!
    Skomentuj 0
    27 min. 17:11 - Po każdej stracie Vive puławianie ja najszybciej próbują zdobyć bramkę, ale ich atakom brakuje dokładność, rzuty z drugiej linii nie stanowią natomiast problemu dla Venio Loserta. Kielczanie zaś prowadzą już 17:11.
    Skomentuj 0
    25 min. 16:11 - Trzyma wysoką formę Karol Bielecki! Kolejna bomba "Koli" z dystansu, Vive utrzymuje prowadzenie różnicą pięciu bramek, do końca pierwszej połowy niewiele ponad pięć minut.
    Skomentuj 0
    23 min. 15:10 - Miało szansę Vive by odskoczyć na sześć bramek przewagi, ale stratę w ofensywie wykorzystały Azoty, za sprawą Adama Skrabanii kończąc kontratak. Z drugiej linii atomowo odpowiedział Karol Bielecki
    Skomentuj 0
    21 min. 14:9 - Mnożą się błędy i problemy Azotów. Najpierw kolejny fatalny rzut Artura Barzenkou (obroniony przez Venio Loserta), dodatkowo kara dla Przemysława Krajewskiego i bramka Michała Jureckiego z prawego rozegrania. 14:9
    Skomentuj 0
    20 min. 13:9 - Strata puławian w ofensywie, szybka kontra Vive i bramka Manuela Strleka. Vive prowadzi już 13:9 i powoli odjeżdża rywalom. Drobnej kontuzji doznał Thorir Olafsson, chwila przerwy w grze.
    Skomentuj 0
    20 min. 12:9 - Azoty kilkukrotnie próbowały przełamać się z drugiej linii, rzuty Artura Barzenkou były jednak zablokowane. O czas poprosił trener Bogdan Kowalczyk
    Skomentuj 0
    18 min. 12:9 - Julen Aguinagalde wykończył bardzo ładną akcję kielczan i wysunął swój zespół na pierwsze w tym dniu trzybramkowe prowadzenie. Wcześniej do siatki rywali trafił Thorir Olafsson, skuteczną interwencję zanotował też Venio Losert
    Skomentuj 0
    15 min. 10:9 - Adam Babicz, Rafał Przybylski i Azoty zmniejszają straty do jednej bramki. Trzeba przyznać że nadspodziewanie dobrze radzą sobie w tym meczu puławianie. Za nami kwadrans meczu.
    Skomentuj 0
    12 min. 9:7 - Vive powoli odjeżdża rywalom i ucieka na dystans dwóch bramek. Trafili Karol Bielecki i Mateusz Jachlewski i jest 9:7. Azoty jednak nie ustępują.
    Skomentuj 0
    9 min. 6:5 - Wysokie tempo gry, Vive i Azoty nie oszczędzają się jak na razie w ofensywie, dużo gorzej wygląda ich gra w defensywie. Denis Buntić wysuwa Vive na prowadzenie 6:5 po dziewięciu minutach gry.
    Skomentuj 0
    6 min. 4:4 - Obie ekipy trzymają na razie dobry rytm, puławianie nie pozwalają kieleckiej drużyna na rozwinięcie skrzydeł i ucieczkę. Po sześciu minutach gry 4:4.
    Skomentuj 0
    3 min. 2:2 - Po trzech minutach mamy remis, jak na razie obie ekipy grają bramka za bramkę. Wynik otworzył Karol Bielecki, rywale szybko jednak odpowiedzieli. Gramy!
    Skomentuj 0
    Oba zespoły już na parkiecie, za nami oficjalna prezentacja. Zaraz zaczynamy pierwszy mecz półfinału PGNiG Pucharu Polski!
    Skomentuj 0
    Wracamy po chwilowych problemach technicznych. Vive w dzisiejszym meczu wystąpi bez Krzysztofa Lijewskiego, Azoty bez Michała Szyby.
    Skomentuj 0
    Do pierwszego gwizdka spotkania na Torwarze pozostało zaledwie kilka minut. Stratujemy już za chwilę, zostańcie z nami! Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!
    Skomentuj 0
    Kielczanie zaś z respektem podchodzą do rywala, którego dwukrotnie gładko ograli w obecnych rozgrywkach Superligi. W sobotę chcą powtórzyć dotychczasowe wyniki, choć nie lekceważą przeciwnika. - Azoty to bardzo groźny przeciwnik, jestem przekonany, że będą w tym sezonie walczyć o medal mistrzostw Polski - uważa Mateusz Jachlewski.
    Skomentuj 0
    - Jak zagramy na naprawdę dobrym poziomie i każdy z zawodników oprócz stu procent dołoży te dziesięć dodatkowych, do może być różnie. Dla Vive Puchar Polski i mistrzostwa Polski są priorytetem, a wiadomo, że jak się bardzo chce, to nie zawsze wychodzi - mówi Marcin Kurowski. Puławianie nadziei upatrują w dobrej dyspozycji swoich kadrowiczów.
    Skomentuj 0
    Puławianie jednak nie zamierzają odpuszczać sobotniego spotkania. Podopieczni Bogdana Kowalczyka poszukają swoich szans, po cichu licząc na słabszy dzień rywali.
    Skomentuj 0
    Sobotnie zmagania w stolicy rozpocznie więc pojedynek Vive Targi Kielce - KS Azoty Puławy. Co pisaliśmy o tym meczu? Chyba nie trzeba nikomu wyjaśniać, że zdecydowanym faworytem spotkania będą broniący trofeum kielczanie. Sami zawodnicy VTK mają świadomość tego, po co przyjechali do Warszawy.
    Skomentuj 0
    Półfinałowe pary utworzyły Vive Targi Kielce z KS Azotami Puławy oraz SPR Chrobry Głogów z Orlen Wisłą Płock. Pierwszy z meczów zaplanowany został na godz. 18:00, drugi na 20:30.
    Skomentuj 0
    Kto zdobędzie pierwsze w sezonie 2013/14 trofeum? Na warszawskim Torwarze o triumf w zmaganiach krajowego pucharu powalczą Vive Targi Kielce, Orlen Wisła Płock, KS Azoty Puławy i SPR Chrobry Głogów!
    Skomentuj 0
    Dzień dobry! Witam i zapraszam na kolejny dzień z piłką ręczną! Po emocjach związanych z Ligą Mistrzów i Turniejem Kwietniowym z udziałem reprezentacji Polski, pora na Final Four PGNiG Pucharu Polski!