Trzyipółgodzinny bój w Monachium. Faworyci poznali rywali

Felix Auger-Aliassime obronił meczbola i po trzyipółgodzinnym boju złożonym z samych tie breaków pokonał Maximiliana Marterera w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Monachium. Inauguracyjnych rywali poznali faworyci imprezy.

Marcin Motyka
Felix Auger-Aliassime PAP/EPA / Ray Acevedo / Na zdjęciu: Felix Auger-Aliassime
W poszukiwaniu punktów do rankingu i powrotu do czołowej "30" Felix Auger-Aliassime zdecydował się na występ w turnieju ATP w Monachium. Na otwarcie zmagań w stolicy Bawarii przeszedł bardzo wymagającą próbę. Po trzech godzinach i 24 minutach zaciętej rywalizacji rozstawiony z numerem piątym Kanadyjczyk pokonał 6:7(5), 7:6(6), 7:6(3) Maximiliana Marterera.

Auger-Aliassime we wtorek zostawił na korcie mnóstwo zdrowia i nerwów. W drugim secie dwukrotnie był o dwa punkty od porażki. Z kolei w trzecim przegrywał 2:4, ale obronił meczbola i doprowadził do decydującego tie breaka, w którym zwyciężył 7-3. W nagrodę za ten wysiłek w II rundzie zmierzy się z Taro Danielem. Japończyk wyeliminował Christophera O'Connella.

Cristian Garin zaserwował pięć asów, wykorzystał dwa z dziewięciu break pointów i pokonał 7:6(3), 6:3 Dominika Koepfera, turniejową "siódemkę". W 1/8 finału Chilijczyk, mistrz BMW Open z 2019 roku, zagra z Alexem Michelsenem.

Odpadł oznaczony numerem ósmym Aleksander Szewczenko. Kazach przegrał 7:6(6), 3:6, 5:7 z Yannickiem Hanfmannem. Niemiec w II rundzie zmierzy się z Markiem-Andreą Hueslerem. Szwajcarski kwalifikant również w trzech setach okazał się lepszy od innego reprezentanta gospodarzy, Marko Topo, posiadacza dzikiej karty.

Najwyżej rozstawiony Alexander Zverev na inaugurację zagra z Jurijem Rodionovem. Austriak oddał pięć gemów Aleksandarowi Vukiciowi. Z kolei oznaczony "dwójką" Holger Rune, zwycięzca dwóch ostatnich edycji BMW Open, walkę o hat-tricka rozpocznie od meczu z Danielem Elahim Galanem, który ograł Camilo Ugo Carabellego.

Botic van de Zandschulp potrzebował dwóch godzin i 42 minut gry oraz trzech partii, aby uporać się z Iwanem Gachowem, graczem z eliminacji. Holender, finalista dwóch minioncyh edycji BMW Open, o awans do ćwierćfinału powalczy z rozstawionym z numerem czwartym Janem-Lennardem Struffem.

BMW Open, Monachium (Niemcy)
ATP 250, kort ziemny, pula nagród 579,3 tys. euro
wtorek, 16 kwietnia

I runda gry pojedynczej:

Felix Auger-Aliassime (Kanada, 5) - Maximilian Marterer (Niemcy) 6:7(5), 7:6(6), 7:6(3)
Cristian Garin (Chile) - Dominik Koepfer (Niemcy, 7) 7:6(3), 6:3
Yannick Hanfmann (Niemcy) - Aleksander Szewczenko (Kazachstan, 8) 6:7(6), 6:3, 7:5
Jurij Rodionov (Austria) - Aleksandar Vukić (Australia) 6:2, 6:3
Daniel Elahi Galan (Kolumbia) - Camilo Ugo Carabelli (Argentyna) 7:6(2), 6:4
Taro Daniel (Japonia) - Christopher O'Connell (Australia) 6:3, 6:4
Botic van de Zandschulp (Holandia) - Iwan Gachow (Q) 6:4, 2:6, 6:3
Marc-Andrea Huesler (Szwajcaria, Q) - Marko Topo (Niemcy, WC) 3:6, 6:1, 6:3

wolne losy: Alexander Zverev (Niemcy, 1); Holger Rune (Dania, 2); Taylor Fritz (USA, 3); Jan-Lennard Struff (Niemcy, 4)