Wydało się. Świątek zaczęła stosować "zakazane zagranie"

Iga Świątek w poniedziałkowym meczu z Sarą Sorribes bawiła się grą i bez najmniejszych problemów wywalczyła ćwierćfinał zawodów WTA 1000 w Madrycie. Zdecydowała się nawet na efektownego dropshota, a robi to bardzo rzadko.

Małgorzata Boluk
Dropshot Igi Świątek Twitter / Canal+Sport / Dropshot Igi Świątek
Media ostrzegały Igę Świątek, że Sara Sorribes ma za sobą znakomity tydzień, ale liderka światowego rankingu do starcia z hiszpańską tenisistką przygotowała się znakomicie. Polka zwyciężyła w dwóch szybkich setach i zameldowała się w najlepszej "ósemce" zawodów.

Raszynianka wygrała 6:1, 6:0 (---> RELACJA) - i co warto podkreślić - w drugim secie pozwoliła rywalce na zdobycie jedynie pięciu punktów. Jej kolejną przeciwniczką będzie Beatriz Haddad Maia, która wyeliminowała z imprezy Marię Sakkari.

Iga Świątek grała w poniedziałek z bardzo dużą swobodą i pozwoliła sobie również na efektowne zagrania, których wcześniej do swojego repertuaru raczej nie włączała. Nie robiła tego za radą swojego trenera. Tomasz Wiktorowski kilka miesięcy temu w rozmowie z Canal+ powiedział, że skróty i woleje są dla niej czymś "zakazanym".

Jego podopieczna nie grzeszyła skutecznością w tych elementach i wymagały one niewątpliwie dopracowania. Oba zagrania mogliśmy jednak dostrzec w poniedziałkowym spotkaniu z Sarą Sorribes. W meczu z Hiszpanką naszej tenisistce wychodziło w zasadzie wszystko.

Rakieta numer jeden na świecie ogromne brawa zebrała w szczególności za perfekcyjnego dropshota, którego "zaserwowała" rywalce w pierwszym secie. Wideo z popisową akcją Igi Świątek można zobaczyć poniżej:

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)