Ogromna wpadka wielkoszlemowego mistrza. Przegrał z 240. tenisistą świata

Dominic Thiem w dwóch setach przegrał z notowanym 240. miejscu w światowym rankingu Alejandro Moro w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Monachium. Jubileuszowe zwycięstwa odnieśli utalentowani Jack Draper i Alex Michelsen.

Marcin Motyka
Dominic Thiem PAP/EPA / Tiago Petinga / Na zdjęciu: Dominic Thiem
Dominic Thiem jest bardzo daleki od dyspozycji, jaką zachwycał w 2020 roku, gdy zdobył tytuł w wielkoszlemowym US Open. Jednak zapewne nawet w najgorszych koszmarach nie śniło mu się, że będzie ponosił takie klęski, jak w ostatnich tygodniach. W poniedziałek doznał kolejnej i w I rundzie turnieju ATP w Monachium przegrał 4:6, 4:6 z notowanym na 240. miejscu w światowym rankingu kwalifikantem, Alejandro Moro Canasem.

23-letni Moro, który w poniedziałek zapisał na swoim koncie trzy asy i pięć przełamań, zanotował wymarzony debiut w głównym cyklu. Kolejnym rywalem Hiszpana będzie rozstawiony z numerem trzecim Taylor Fritz.

Oznaczony numerem szóstym Jack Draper zaserwował cztery asy, wykorzystał sześć z dziesięciu break pointów i po 132-minutowej rywalizacji wygrał 6:1, 5:7, 6:4 z Vitem Koprivą.

Dla 22-letniego Brytyjczyka to 50. w karierze wygrany mecz w cyklu ATP Tour. O kolejny powalczy z Rudolfem Mollekerem. Niemiec, posiadacz dzikiej karty, w 68 minut ograł 6:4, 6:2 kwalifikanta Francesco Passaro.

Z jubileuszowego, pierwszego na mączce w głównym cyklu, zwycięstwa w poniedziałek cieszył się również Alex Michelsen. 19-letni Amerykanin miał cztery break pointy i wszystkie wykorzystał, w efekcie pokonał 7:6(2), 6:3 grającego z dziką kartą Maxa Hansa Rehberga.