Porażki rozstawionych w Barcelonie. Zdyskwalifikowany gwiazdor wciąż w kryzysie

Andriej Rublow w dwóch setach przegrał z Brandonem Nakashimą w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 500 w Barcelonie i poniósł czwartą porażkę z rzędu. Odpadł również inny rozstawiony, Borna Corić.

Marcin Motyka
Andriej Rublow PAP/EPA / Sebastien Nogier / Na zdjęciu: Andriej Rublow
Od czasu pamiętnej dyskwalifikacji w Dubaju Andriej Rublow znajduje się w kryzysie. W poniedziałek poniósł czwartą porażkę z rzędu. W meczu II rundy turnieju ATP w Barcelonie (w I rundzie miał wolny los) moskwianin niespodziewanie przegrał 4:6, 6:7(6) z notowanym o 75 miejsc niżej w rankingu Brandonem Nakashimą.

Rozstawiony z numerem drugim Rublow znów miał problemy z odpowiednim zarządzaniem emocjami. W końcówkach obu setach zawodziły go nerwy i popełniał sporo błędów. A po ostatniej piłce spotkania eksplodował i wyładował swoją frustrację na rakiecie.

W II rundzie odpadł również inny rozstawiony, Borna Corić. Chorwat, turniejowa "15", czterokrotnie został przełamany i przegrał 2:6, 5:7 z Facundo Diazem Acostą. Argentyńczyk w 1/8 finału zmierzy się z oznaczonym numerem 17. Fabianem Marozsanem bądź z Luką van Assche'em, który we wtorek wyeliminował Zhizhen Zhang.

Wtorek był przede wszystkim dniem meczów I rundy. W jednym z najciekawiej zapowiadających się Tomas Machac w półtorej godziny wygrał 6:4, 6:4 z Junchengiem Shangiem, kwalifikantem. Kolejnym rywalem Czecha będzie rozstawiony z numerem 11. Alejandro Davidovich. Jaume Munar pokonał 6:3, 6:1 Yoshihito Nishiokę i może szykować się do pojedynku z Jordanem Thompsonem, turniejową "14".

Oznaczony numerem szóstym Ugo Humbert zmagania w Barcelonie rozpocznie od meczu z Dusanem Lajoviciem. Serb oddał trzy gemy kwalifikantowi Diego Schwartzmanowi. Z kolei Lorenzo Musetti, turniejowa "dziesiątka", na otwarcie zmierzy się z Roberto Carballesem, który ograł Hugo Greniera, "szczęśliwego przegranego" z eliminacji.

Barcelona Open Banc Sabadell, Barcelona (Hiszpania)