Rafael Nadal znów na korcie. To był powrót w znakomitym stylu

Rafael Nadal po 103 dniach wrócił do rywalizacji. W I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 500 w Barcelonie utytułowany Hiszpan bez straty seta pokonał Flavio Cobollego.

Marcin Motyka
Rafael Nadal PAP/EPA / Enric Fontcuberta / Na zdjęciu: Rafael Nadal
Cieszę się, że tu jestem. Decyzję podjąłem w ostatniej chwili, bo długo nie wiedziałem, czy będę mógł zagrać - mówił Rafael Nadal przed startem turnieju ATP w Barcelonie. Hiszpan długo się wahał, ale ostatecznie zdecydował się stanąć na starcie imprezy, w której zdobył 12 tytułów. I zanotował powrót w znakomitym stylu. W meczu I rundy pokonał 6:2, 6:3 Flavio Cobollego.

Pierwszy po 103-dniowej absencji oficjalny mecz Nadal rozpoczął spokojnie. Ale gdy się rozkręcił, niesiony dopingiem miejscowych kibiców, całkowicie zdominował wydarzenia na korcie swojego imienia. Momentami jak za najlepszych lat dominował w wymianach i karcił rywala forhendem.

Grający w Barcelonie z chronionym rankingiem Nadal nie miał we wtorek żadnych kłopotów. Pierwszego seta wygrał gładko - 6:2. Na początku drugiej partii zdobył przewagę przełamania, którą wprawdzie roztrwonił, ale po chwili znów odebrał serwis Cobollemu i objął prowadzenie 4:1, po czym zdobył dwa brakujące mu do triumfu gemy.

Mecz trwał 85 minut. W tym czasie Nadal nie zaserwował asa, jeden raz został przełamany, wykorzystał cztery z dziesięciu break pointów, posłał osiem zagrań kończących i popełnił 22 niewymuszone błędy.

W II rundzie, w środę, 37-letni Nadal zmierzy się z rozstawionym z numerem czwartym Alexem de Minaurem. Z Australijczykiem ma bilans 3-1, ale przegrał ich ostatni pojedynek - w zeszłorocznym United Cup.

Do II rundy we wtorkowe popołudnie awansował również Daniel Altmaier. Niemiec ani razu nie został przełamany, wykorzystał jednego z trzech break pointów i wygrał 6:3, 7:6(4) z Alexeiem Popyrinem. Jego kolejnym rywalem będzie oznaczony numerem 16. Arthur Fils.

Barcelona Open Banc Sabadell, Barcelona (Hiszpania)