LM: Vive Targi Kielce - Orlen Wisła Płock na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Maciej Wojs
Na dzisiaj to już wszystko, serdecznie dziękuję za wspólne przeżywanie emocji i śledzenie polskie potyczki w Lidze Mistrzów. Zarówno Vive Targi i Orlen Wisła zagrają w fazie TOP 16 LM, swoich rywali poznają we wtorek. Od godz. 12:00 zapraszamy na relację na żywo z losowania 1/8 finału. Do wtorku!
Skomentuj 0
To były jednostronne zawody, ze zdecydowaną przewagą kieleckiej drużyny. Zespół Talanta Dujszebajewa od początku meczu dyktował warunki gry, starcie zaczynając od prowadzenia 3:0. Przed przerwą przewaga Vive Targów sięgnęła ośmiu bramek i po zmianie stron mistrzowie Polski kontrolowali wydarzenia na parkiecie.
Skomentuj 0
Skomentuj 1
60 min. 38:30 - Po raz siódmy trafia Denis Buntić, chwilę później bramkę z kontry dokłada Zeljko Musa i Vive Targi Kielce wygrywają z Orlen Wisłą Płock 38:30.
Skomentuj 0
57 min. 35:29 - Rażą nieskutecznością w ostatnich akcjach zawodnicy obu drużyn, skutecznymi interwencjami popisali się zaś Venio Losert i Marin Sego. Wisła odrabia jednak straty w ostatnich minutach, Kamil Syprzak i już "tylko" sześć bramek straty Nafciarzy.
Skomentuj 0
54 min. 34:26 - Vive utrzymuje ośmiobramkową przewagę, tym razem na listę strzelców wpisał się Denis Buntić. Wcześniej dla Wisły trafiali Kamil Syprzak (z karnego) i Valentin Ghionea
Skomentuj 0
  • 52 min. 33:25 - Nic nie zmienia się na parkiecie w Hali Legionów, obie drużyny grają teraz bramka za bramkę. Grę Wisły w pojedynkę próbuje odmienić Petar Nenadić, który przed chwilą trafił już po raz dziesiąty.
    Skomentuj 0
    51 min. 32:22 - Karę dwóch minut otrzymał krytykujący postawę sędziów Manolo Cadenas i grający w osłabieniu płocczanie po rzutach Ivana Cupicia i Denisa Bunticia stracili dwie bramki pod rząd.
    Skomentuj 0
    48 min. 30:21 - Przyniosły skutek uwag trener Vive - kielczanie szybko zdobyli dwie bramki, na ławkę kar trafił jeszcze jeden z rywali. Siły na parkiecie szybko zostały jednak wyrównane - po Ivanie Milasie wykluczenie zarobił Mateusz Jachlewski.
    Skomentuj 0
    47 min. 27:20 - Przebił się z drugiej linii Angel Montoro i Wisła zmniejszyła straty do siedmiu trafień. Rozzłościło to Talanta Dujszebajewa, trener kielczan poprosił o czas.
    Skomentuj 0
    45 min. 27:19 - Kwadrans do końca meczu. Płocczanie zanotowali teraz dość dobry okres, pomimo gry w osłabieniu odrobili dwie bramki, a na listę strzelców wpisali się Muhamed Toromanović i Valentin Ghionea. Dwa rzuty rywali odbił też Marin Sego
    Skomentuj 0
    42 min. 27:17 - I kielczanie ekspresowo odpowiedzieli na nagły szturm Wisły. Z bodaj 12 metrów atomowo Karol Bielecki, po chwili indywidualną akcję wykończył Uros Zorman. Co więcej, Vive gra w przewadze po drugiej w meczu karze dla Kamila Syprzaka
    Skomentuj 0
    40 min. 25:17 - Nafciarze jeszcze się nie poddają i teraz to oni zdobyli trzy bramki pod rząd. Dwa razy trafił Valentin Ghionea i przewaga Vive stopniała do ośmiu bramek.
    Skomentuj 0
    38 min. 25:14 - To już chyba koniec emocji w dzisiejszym meczu - trzy kolejne bramki padły łupem Vive (trafiali Karol Bielecki, Ivan Cupić i Manuel Strlek) i prowadzenie kielczan urosło już do rozmiarów jedenastu bramek. Wisła jest bezsilna.
    Skomentuj 0
    34 min. 22:14 - Ależ bomba Karola Bieleckiego! Nie do zatrzymania jest popularny "Kola"! Wisła odpowiada bramką Valentina Ghionei, wcześniej niecelny rzut oddał Marcin Lijewski.
    Skomentuj 1
    • wacław Zgłoś komentarz
      masakra jakas Wisła spaceruje po boisku zero gry Petar sam nie wygra meczu. nędza
      33 min. 21:13 - Obie drużyny nie wykorzystały swoich pierwszych okazji po zmianie stron, w kolejnych trafili już Denis Buntić i Petar Nenadić. Vive utrzymuje przewagę, po niecelnej próbie Cupicia Nafciarze będą mieli jednak szansę na minimalne zniwelowanie strat.
      Skomentuj 0
      31 min. 20:12 - Zaczynamy drugą połowę meczu, kielczanie w osłabieniu po karze dla Grzegorza Tkaczyka z końcówki pierwszej połowy.
      Skomentuj 0
      Za chwilę w Kielcach rozpocznie się druga połowa świętej wojny, a już we wtorek o godz. 12:00 Vive Targi i Orlen Wisła poznają rywali w fazie TOP 16. Zapraszamy na relację na żywo z losowania par 1/8 finału Ligi Mistrzów!
      Skomentuj 0
      Orlen Wisła Płock zdoła jeszcze odwrócić losy rywalizacji, czy Vive Targi Kielce mogą być już pewne zwycięstwa? Za niespełna dziesięć minut wracamy do Hali Legionów. Zostańcie z nami!
      Skomentuj 0
      Zabójczo skuteczni byli w pierwszej połowie świętej wojny gospodarze, trafiając z 80-procentową skutecznością! Świetne zawody rozgrywa też Sławomir Szmal, który w pierwszych trzydziestu minutach zanotował 11 skutecznych interwencji (47%). Wisła zaś ma ogromne problemy w defensywie, poza Petarem Nenadiciem ciężko wskazać jakiegoś zawodnika, który mógłby odmienić grę Nafciarzy.
      Skomentuj 0
      30 min. 20:12 - Kielczanie utrzymali ośmiobramkową przewagę do końca pierwszej połowy, w ostatnich minutach rozmontowując raz po raz defensywę rywali.
      Skomentuj 0
      28 min. 18:10 - Osiem bramek przewagi Vive po kolejnych fenomenalnie wyprowadzonych kontrach. Czy to już koniec emocji?
      Skomentuj 0
      26 min. 15:10 - Przewaga kielczan wzrosła na chwilę do siedmiu bramek po szybkiej kontrze i trafieniu Mateusza Jachlewskiego, Wisła jednak odpowiedziała celnymi rzutami Petara Nenadicia i Angel Montoro. To premierowe trafienie tego drugiego w LM.
      Skomentuj 0
      23 min. 14:8 - Moment gry bramka za bramkę. Dorobek Wisły powiększyli Marcin Lijewski i Ivan Milas, dla kielczan w szybkiej kontrze trafił zaś Zeljko Musa, a po chwili bramkę z rzutu karnego dołożył Michał Jurecki. Do końca pierwszej połowy niewiele ponad siedem minut.
      Skomentuj 0
      20 min. 12:6 - I wszystko wraca do wcześniejszego stanu - dwie proste straty płocczan, które skończył się ekspresowymi kontrami Vive Targów. Ivan Cupić razy dwa i gospodarze prowadzą 12:6.
      Skomentuj 0
      17 min. 10:6 - Wracają do gry płocczanie! Najpierw Petar Nenadić, po chwili Kamil Syprzak i straty Wisły zmalały do czterech bramek. Nafciarze mieli jeszcze jedną szansę, kielczanie przejęli jednak piłkę.
      Skomentuj 0
      15 min. 10:4 - Karol Bielecki tym razem z rzutu karnego i kielczanie prowadzą już różnicą sześciu bramek! Nafciarze podniosą się i odrobią straty przed przerwą?
      Skomentuj 0
      14 min. 9:4 - Dwie akcje Krzysztofa Lijewskiego i Vive Targi wygrywają już różnicą pięciu bramek! Kapitalnie w obu sytuacjach zachował się "Lijek", wcześniej zaś dwukrotnie błysnął Sławomir Szmal, notując kolejne skuteczne interwencje.
      Skomentuj 0
      12 min. 7:4 - Do bramki Wisły wszedł Marcin Wichary i już w pierwszej sytuacji zanotował skuteczną interwencję. Dłużny nie pozostaje jednak jego vis a vis - Sławomir Szmal obronił rzut karny egzekwowany przez Valentina Ghioneę.
      Skomentuj 0
      10 min. 6:3 - Manuel Strlek i Petar Nenadić powiększają dorobek swoich drużyn. Skończyła się już kara dla Kamila Syprzaka, teraz to Nafciarze będą grali w przewadze po wykluczeniu Manuela Strleka.
      Skomentuj 0
      8 min. 5:2 - Przełamał się nareszcie Kamil Syprzak, ale już w kolejnej akcji młody obrotowy wyleciał na ławkę kar za faul na jednym z rywali. Vive wykorzystało tę szansę - z drugiej linii atomowo Karol Bielecki.
      Skomentuj 2
      • handballer Zgłoś komentarz
        o jakiej Ty depresji człowieku mówisz?
        • mitek-nar Zgłoś komentarz
          super Karol! tak trzymaj! Widać, że zmiana osoby trenera daje Karolowi odżyć i psychicznie podnieść się ze swoistej depresji...
          6 min. 4:1 - Karol Bielecki z 12 metrów i 4:1 dla Vive Targów. Wisła próbuje agresywnie podwyższać po lewą połówkę kielczan, na razie jednak nie przynosi to efektów.
          Skomentuj 0
          5 min. 3:1 - Dzieje się na parkiecie w Hali Legionów! Dorobek bramkowy Wisły otworzył Marcin Lijewski, a kielczanie nie wykorzystali dwóch kolejnych akcji - w drugiej sytuacji Marin Sego wygrał pojedynek sam na sam z Ivanem Cupiciem.
          Skomentuj 0
          3 min. 3:0 - Ależ w gazie jest Sławomir Szmal! Czwartą skuteczną interwencję zanotował popularny "Kasa", a Vive Targi powiększyły prowadzenie do trzech bramek! Sfrustrowany Manolo Cadenas poprosił o czas już w 3. minucie!
          Skomentuj 0
          2 min. 2:0 - Manuel Strlek wykańcza kontrę Vive i już 2:0! Wisła miała szansę do wyrównania, ale po raz trzeci pomylił się Kamil Syprzak!
          Skomentuj 0
          1 min. 1:0 - Krzysztof Lijewski otwiera wynik meczu po indywidualnej akcji i rzucie z 8 metra. Wcześniej dwa rzuty Kamila Syprzaka obronił Sławomir Szmal!
          Skomentuj 0
          13 października, w pierwszym meczu obu ekip w Lidze Mistrzów, Vive Targi Kielce wygrały z Orlen Wisłą w Płocku 30:28. Jaki wynik będzie dzisiaj? Zaczynamy!
          Skomentuj 0
          W kieleckiej hali rozbrzmiał hymn Ligi Mistrzów, sekundy dzielą nas od rozpoczęcia kolejnej odsłony świętej wojny!
          Skomentuj 0
          Do pierwszego gwizdka pięć minut, na parkiecie Hali Legionów są już zawodnicy obu drużyn, rozpoczęła się oficjalna prezentacja. Wkrótce startujemy!
          Skomentuj 1
          • Wisła Płock Zgłoś komentarz
            pozdro z kielc. z płocka 8 autokarow , busy plus kibice montexu. .
            Spotkanie w Kielcach to też starcie dwóch hiszpańskich trenerów - Talanta Dujszebajewa oraz Manolo Cadenasa. Co iberyjscy szkoleniowcy mówią o rywalizacji?
            Skomentuj 0
            W Hali Legionów rozpoczyna się powoli prezentacja obu drużyn. Kto wygra dzisiejszy mecz? Typujący wyniki dla naszego portalu eksperci - Marek Motyczyński, Wojciech Nowiński, Artur Siódmiak i Bogdan Zajączkowski nie byli stuprocentowo zgodni. Jak sądzicie, kto okaże się dzisiaj górą?
            Skomentuj 0
            Do spotkania pozostał niecały kwadrans, pora więc skupić się na przedmeczowych opiniach. - W ostatnim spotkaniu u siebie z Kopenhagą płocczanie pokazali, że są bardzo dobrą drużyną, co roku się wzmacniają, nawet podczas sezonu, teraz doszedł do nich Montoro. Szukają swoich możliwości i na pewno będą chcieli z nami wygrać - mówi Sławomir Szmal.
            Skomentuj 0
            Do składu obu drużyn powrócili narzekający na zdrowie bracia Lijewscy. Krzysztof Lijewski w poprzednim meczu kielczan nie zagrał ze względu na drobny uraz kolana, Marcin Lijewski zaś zmagał się z grypą.
            Skomentuj 0
            Dlaczego w szeregach Wisły zabraknie Mariusza Jurkiewicza? "Kaczka" od dwóch tygodni zmaga się z urazem pięty. - Mariusz jest cały czas w trakcie rehabilitacji. Odczuwa jeszcze minimalny ból, ale jest bardzo duża poprawa. Nadal nie uczestniczy jednak w treningach - zdradza masażysta Nafciarzy, Mariusz Jaroszewski.
            Skomentuj 0
            Przechodzimy już do dzisiejszego hitu dnia. Pełniący rolę gospodarza kielczanie wystąpią w najsilniejszym składzie, w meczowej szesnastce nie znalazł się jedynie Piotr Grabarczyk. Płocczanie zagrają natomiast w piętnastoosobowym składzie bez kontuzjowanego Mariusza Jurkiewicza.
            Skomentuj 0
            Wynik spotkania w Kopenhadze ustalił ostateczną klasyfikację w grupie B. Niezależnie od rezultaty świętej wojny na 3. miejscu uplasują się Vive Targi Kielce, Orlen Wisła Płock będzie na 4. pozycji.

Skomentuj 0
            Zanim przejdziemy i skupimy się na starciu w Kielcach - szybki meldunek z Kopenhagi: KIF Kolding pokonało Dunkerque HB i zapewniło sobie 2. miejsce w grupie B. Tym samym dzisiejsza święta wojna będzie meczem wyłącznie o prestiż.
            Skomentuj 0
            Witam serdecznie w niedzielny wieczór! Przed nami ostatni mecz dwóch polskich drużyn w fazie grupowej Ligi Mistrzów - derby Polski, starcie na które czekali wszyscy kibice szczypiorniaka nad Wisłą: Vive Targi Kielce kontra Orlen Wisła Płock! Zapraszam na relację na żywo! Zostańcie z nami!