Holandia - Polska na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Maciej Wojs
Z mojej strony to już wszystko, dziękuję za wspólne śledzenie zmagań biało-czerwonych i zapraszam na relację z niedzielnego meczu kończącego rywalizację w el. do ME 2014. Rywalem Polaków będzie Ukraina. Początek meczu o godz. 20:00. Do niedzieli!
Skomentuj 0
Skomentuj 0
Polacy zwyciężyli w Almere z Holandią 31:23 po bardzo dobrej drugiej połowie, czym przypieczętowali awans do styczniowych mistrzostw Europy w Danii w 2014 roku
Skomentuj 0
Holandia - Polska 23:31
Skomentuj 0
60 min. 23:31 - Odjechaliśmy ponownie w końcówce rywalom, a pierwszą bramkę na swoim koncie zapisał Michał Szyba. Sekundy do końcowej syreny
Skomentuj 0
59 min. 23:30 - Kolejny raz Bartosz Jurecki, tym razem po podaniu debiutującego Michała Szyby. Kilkadziesiąt sekund do końca meczu
Skomentuj 0
  • 57 min. 22:29 - ALEŻ NIESAMOWITE TRAFIENIE BARTOSZA JURECKIEGO! "Shreku" oddał rzut obracając się w stronę bramki Holendrów, całkowicie zaskakując bramkarza rywali. Trafienie meczu!
    Skomentuj 0
    56 min. 22:28 - Powiększamy dorobek za sprawą Bartosza Jureckiego (to bodaj jego pierwsze trafienie). Cztery minuty do końca meczu, Holendrzy przy piłce - Miedema pokonuje Marcina Wicharego
    Skomentuj 0
    54 min. 21:27 - Trochę nonszalancji w naszych poczynaniach, rzuty obijające słupki i poprzeczkę skończyły się dwoma bramkami Holendrów. Stopniała porządnie nasza przewaga, choć zwycięstwo nie jest zagrożone. Trener Michael Biegler poprosił jednak o kolejną przerwę na żądanie
    Skomentuj 0
    53 min. 19:27 - Okres gry bramka za bramkę - dla nas trafił Robert Orzechowski zaskakującym rzutem z drugiej linii, ale dorobek Holendrów powiększył Patrick Miedema
    Skomentuj 0
    52 min. 18:26 - Pierwsza bramka w dzisiejszym meczu Przemysława Krajewskiego, ale Nicky Verjans wykorzystuje drugi z rzędu rzut karny. 26:18, osiem minut do końca spotkania
    Skomentuj 0
    50 min. 17:25 - Nie wykorzystujemy kolejnej piłki w ofensywie i Holendrzy zmniejszają przewagę do ośmiu bramek. W bramce Polaków pojawił się Marcin Wichary, a dwie minuty kary dostał Kamil Syprzak. Kilka zmian w naszym składzie - na skrzydłach są Przemysław Krajewski i Michał Daszek
    Skomentuj 0
    48 min. 16:25 - Kamil Syprzak próbował zaskoczyć bramkarza rywali rzutem z drugiej linii, ale posłał piłkę nad poprzeczką. Holendrzy w ofensywie też popełniają błędy, teraz obijając Sławomira Szmala. O czas poprosił Michael Biegler
    Skomentuj 0
    47 min. 15:25 - Grający w osłabieniu Holendrzy trafiają z prawego skrzydła po błędzie Przemysława Krajewskiego, ale nasz dorobek bramkowy powiększa Karol Bielecki. 25:15 na trzynaście minut do końca meczu
    Skomentuj 0
    45 min. 14:24 - Kwadrans do końca meczu i biało-czerwoni utrzymują dziesięciobramkową przewagę. Holendrzy trafili ze środka rozegrania, a po raz pierwszy w meczu pomylił się Patryk Kuchczyński, niewykorzystując rzutu karnego
    Skomentuj 0
    44 min. 13:24 - Tomasz Rosiński i Patryk Kuchczyński i jedenaście bramek przewagi Polaków! W drugiej połowie wygrywamy 11:2! Świetny okres gry biało-czerwonych, taki polski zespół chcemy oglądać na co dzień!
    Skomentuj 1
    42 min. 13:22 - Holendrzy przełamali impas strzelecki po ponad ośmiu minutach, ale na ich trafienie natychmiast odpowiedział Karol Bielecki. Polacy dokonują dzieła zniszczenia, być może już wkrótce na parkiecie pojawią się zmiennicy
    Skomentuj 0
    42 min. 12:21 - Kapitalna kontra, a wcześniej przechwyt Adama Wiśniewskiego i siódma z rzedu bramka pada łupem biało-czerwonych! 21:12, tego meczu nie możemy już przegrać!
    Skomentuj 0
    40 min. 12:20 - Kolejny blok i kolejny raz nieomylny na skrzydle jest Patryk Kuchczyński! Osiem bramek przewagi biało-czerwonych, którzy w drugiej połowie prowadzą aż 7:1. Holendrzy tracą kolejną piłkę i zawodnicy Michaela Bieglera w natarciu :)
    Skomentuj 0
    39 min. 12:19 - Kolejna strata Oranje w ofensywie (świetny blok Mariusza Jurkiewicza), a z prawego skrzydła kolejny raz nie myli się Patryk Kuchczyński! 19:12!
    Skomentuj 0
    38 min. 12:18 - Ależ petarda Karola Bieleckiego! "Kola" huknął z 10 metrów i przebił się przez ręce holenderskiego golkipera. Najwyższe prowadzenie naszych zawodników, którzy w drugiej połowie grają zdecydowanie lepiej. Holendrzy zaś popełniają multum błędów i nic dziwnego, że ich trener poprosił o przerwę
    Skomentuj 0
    36 min. 12:17 - Adam Wiśniewski i odjeżdżamy Holendrom! Świetna asysta Bartosza Jureckiego, a nasi skrzydłowi są dzisiaj nieomylni. Oby tak do końca meczu!
    Skomentuj 0
    35 min. 12:16 - Patryk Kuchczyński razy dwa i nasza przewaga wzrasta do czterech bramek! "Gramy u siebie" na trybunach w Almere. Holendrzy w ataku tracą piłkę i nasi zawodnicy przed kolejną okazją do powiększenia prowadzenia
    Skomentuj 0
    34 min. 12:14 - Pierwsze trafienia w drugiej połowie padają łupem Patryka Kuchczyńskiego (z rzutu karnego) i holenderskiego obrotowego Leona Van Schie. 14:12 po czterech minutach drugiej części gry
    Skomentuj 0
    31 min. 11:13 - Polacy rozpoczęli od... powtórki z pierwszej części meczu, czyli rzutu Karola Bieleckiego z nieprzygotowanych pozycji. Holendrzy na szczęście nie wykorzystali drugiego już rzutu karnego i nadal dwie bramki przewagi biało-czerwonych
    Skomentuj 0
    Zaczynamy drugą część spotkania!
    Skomentuj 0
    Zostańcie z nami, już za chwilę wracamy do Almere na drugą połowę meczu Holandia - Polska
    Skomentuj 0
    Po pierwszej połowie na pochwały zasłużył przede wszystkim niezawodny Sławomir Szmal, a dobrą partię rozgrywają też nieomylni jak na razie skrzydłowi - Adam Wiśniewski i Patryk Kuchczyński. Sporo uwag można mieć jedynie do postawy naszej defensywy i rozegrania. Poprawiając te elementy Polacy spokojnie powinni dowieźć wygraną do końcowego gwizdka
    Skomentuj 0
    Liczne straty w ofensywie, dodajmy - kompletnie niewymuszone, otwierają natomiast rywalom szanse w szybkich kontraktach. Choć naszą grę poukładał trochę Tomasz Rosiński, to kilka rzutów Karola Bieleckiego i Roberta Orzechowskiego z nieprzygotowanych pozycji było zupełnie niepotrzebnych. Brakuje też gry z kołem, gdzie od piłek odcinany jest jeden z naszych asów - Bartosz Jurecki
    Skomentuj 0
    Do przerwy prowadzimy w Almere z reprezentacją Holandii 13:11, choć przyznacznać należy, że nasze prowadzenie jest bardziej zasługą słabej postawy rywala niż naszej świetnej gry. Wiele uwag można mieć do postawy biało-czerwonych w defensywie, gdzie na zbyt wiele pozwalalmy bocznym rozgrywającym i grającemu na środku Patrickowi Miedemie
    Skomentuj 0
    Mieliśmy swoje szanse w końcówce pierwszej połowy na powiększenie prowadzenia, ale rzuty Roberta Orzechowskiego i Karola Bieleckiego okazały się niecelne. W defensywie ratował nas zaś Sławomir Szmal, notując w ostatnich minutach kilka świetnych interwencji
    Skomentuj 1
    • kibiCK Zgłoś komentarz
      Z zawodników z pola to chyba Rosiński i Kuchczyński najlepiej wyglądali w pierwszej połowie.
      Holandia - Polska 11:13 do przerwy
      Skomentuj 0
      28 min. 11:13 - Bramka Jaspera Adamsa z drugiej linii, na którą odpowiedział Patryk Kuchczyński. Polski skrzydłowy zmieścił piłkę w krótkim rogu bramki rywali, dzięki czemu utrzymujemy przewagę. Czas dla holenderskich trenerów
      Skomentuj 0
      26 min. 10:12 - Urosła w mig nasza przewaga. Najpierw z rzutu karnego nie pomylił się Patryk Kuchczyński, Holendrzy zaś nadzialili się na kolejny już faul w ataku, a z bodaj 11 metrów bramkę rywali zbombardował Karol Bielecki. Dwie bramki przewagi, warto utrzymać to do przerwy
      Skomentuj 1
        Słabo w obronie gramy. Zbyt pasywnie i nie wychodzimy do nabiegających rozgrywających rywala. Próbujemy łapać na blok zamiast wyjść agresywniej do zawodnika.
        24 min. 10:10 - Niewiele wniosła przerwa na żądanie trener Bieglera, bo po bramce Tomasza Rosińskiego w kolejnej akcji popełniliśmy spory błąd. Holendrzy wyjść mogli nawet na prowadzenie, ale rzut karny Haenena świetnie obronił Sławomir Szmal. Piłka dla biało-czerwonych
        Skomentuj 0
        22 min. 9:9 - I po raz kolejny Holendrzy doprowadzają do remisu, niwelując naszą przewagę. Z rzutem z drugiej linii przypalił się Tomasz Rosiński, w kolejnej akcji jego błąd powielił Robert Orzechowski, a Oranje wyrównało za sprawą Jeffrey'a Boomhouwera. Czas dla sfrustrowanego Michaela Bieglera
        Skomentuj 0
        19 min. 8:9 - Chwila nieuwagi i nasza przewaga stopniała do jednej bramki. Ze środka trafił Miedema, my zaś straciliśmy piłkę w ofensywie, a ósme trafienie dla Oranje dołożył Nicky Verjans. Co więcej, przez kolejne dwie inuty grać będziemy w osłabieniu - karę dwóch minut otrzymał Bartosz Jurecki
        Skomentuj 0
        18 min. 6:9 - Rośnie nasza przewaga! Holendrzy dali się złapać na faul w ataku, a biało-czerwoni spokojnie rozegrali kolejną akcję, kończąc ją świetnym rzutem Roberta Orzechowskiego. Docenć należy Tomasza Rosińskiego, który bardzo rozsądnie rozdziela piłki w ofensywie
        Skomentuj 0
        17 min. 6:8 - Wracamy na dwubramkowe prowadzenie! Najpierw rzut karny, dość szczęśliwie, wykorzystał Patryk Kuchczyński, po chwili skuteczna interwencja Sławomira Szmala (kolejna w meczu) i druga w spotkaniu bramka Adama Wiśniewskiego! Wygrywamy 8:6!
        Skomentuj 0
        15 min. 6:6 - Piękny rzut Tomasza Rosińskiego daje nam prowadzenie, ale Holendrzy natychmiast odpowiadają trafieniem Iso Sluijtersa. 6:6 po kwadransie gry w Almere
        Skomentuj 0
        13 min. 5:5 - Co przed chwilą nie udało się Adamowi Wiśniewskiemu, kilkanaście sekund później wykorzystał Patryk Kuchczyński. Biało-czerwoni tracą jednak prowadzenie za sprawą Miedemy. Denerwuje się Sławomir Szmal i ma sporo racji - w obronie pozwalamy rywalom na bardzo dużo
        Skomentuj 0
        11 min. 4:4 - Była okazja wyjść na prowadzenie, ale Adam Wiśniewski nie pokonał w sytuacji sam na sam holenderskiego golkipera. Wcześniej do remisu doprowadził zaś Robert Orzechowski po bardzo ładnej indywidualnej akcji
        Skomentuj 0
        10 min. 4:3 - Gospodarze wracają na prowadzenie po trafieniu Patricka Miedemy ze środka rozegrania. Mylą się i to dość poważnie biało-czerwoni, sporo jest niedokładności w ofensywie i rzutów z kompletnie nieprzygotowanych pozycji.
        Skomentuj 0
        9 min 3:3 - Do remisu doprowadza Adam Wiśniewski, choć należy napisać, iż mieliśmy sporo szczęścia - Holendrzy chwilę wcześniej niewykorzystali bowiem kolejnej z kontr. Rywale w natarciu
        Skomentuj 0
        7 min. 3:2 - Polacy dali się wprowadzić w dość chaotyczną i szarpaną grę, co skrzętnie wykorzystali nasi rywali. Po raz drugi trafił Adams i w 7. minucie Oranje wyszli na pierwsze tego dnia prowadzenie. Musimy teraz uspokoić grę w ataku pozycyjnym
        Skomentuj 0
        5 min. 2:2 - I już mamy remis. Najpierw dorobek bramkowy po stronie Oranje otworzył Jasper Adams, a po chwili szybki kontratak wykończył skrzydłowy Arjan Haenen. Biało-czerwoni teraz w ofensywie
        Skomentuj 0
        4 min. 0:2 - Mariusz Jurkiewicz i 2:0! Świetny początek Polaków! A na trybunach: "Kto nie skacze ten z Holandii!". Kibice bawią się świetnie :)
        Skomentuj 0
        3 min. 0:1 - Kolejna strata Holendrów, lecz Polacy nie wykorzystali swej okazji - kolejna bomba Bieleckiego wylądowała na bandzie tuż obok bramki poważnie ją uszkadzając ;)
        Skomentuj 0
        1 min. 0:1 - Rozpoczęli Holendrzy, ale twarda defensywa Polaków wymusiła ich błąd. Biało-czerwoni natomiast rozpoczęli wzorowo od atomowej bomby Karola Bieleckiego. 1:0!
        Skomentuj 2
        ZACZYNAMY! Holandia - Polska!
        Skomentuj 0
        Za nami już hymny obu rerpezentacji, trwa prezentacja składów i... bardzo głośne śpiewy polskich kibiców w Almere. Patrząc po trybunach - naszych rodaków jest ich tam więcej niż Holendrów!
        Skomentuj 0
        Co warto odnotować - Polacy zagrają dzisiaj delikatnie osłabieni bez trzech rozgrywających podstawowego składu - Michała Jureckiego, Bartłomieja Jaszki i Krzysztofa Lijewskiego
        Skomentuj 0
        Cel biało-czerwonych na dzisiejsze spotkanie? Przynajmniej remis, który zapewni zawodnikom Michaela Bieglera awans na pryszłoroczne mistrzostwa Europy. Biało-czerwoni nie zamierzają być jednak minimalistami i na parkiecie rywala zamierzają wygrać
        Skomentuj 0
        Czy to nie nadmierna kurtuazja? Wszak pierwsze spotkanie z Holandią biało-czerwoni wygrali aż 33:22. Jak podkreślają jednak obecni w Almere gracze, reprezentacja Oranje w meczach u siebie to zespół zdecydowanie silniejszy. Przekonali się o tym już Ukraińcy, którzy polegli na holenderskim parkiecie, a Szwedzi wygrali ledwie dwoma bramkami. Jak poradzą sobie nasi gracze?
        Skomentuj 0
        W samych supelatywach o rywalach wypowiada się także Michał Daszek: - Nasi rywale potrafią grać w piłkę ręczną. Musimy w związku z tym od samego początku grać konsekwentnie w obronie i mądrze w ataku. Jeśli zrobimy to tak, jak najlepiej potrafimy, to jestem przekonany, że sobie poradzimy, choć nie będzie łatwo.
        Skomentuj 0
        - Będziemy musieli zostawić sporo potu na boisku, żeby wywieźć z Almere dwa punkty - mówi kapitan polskiej reprezentacji Sławomir Szmal.
        Skomentuj 0
        Zawodnicy Michaela Bieglera piąte spotkanie w eliminacjach do duńskiego czempionatu rozegrają w holenderskim Almere. Reprezentacja Oranje to ścisłej światowej czołówki nie należy, ale biało-czerwoni przestrzegają przed rywalem (o czym więcej za chwilę)
        Skomentuj 0
        Dzień dobry! Witam na relacji z przedostatniego meczu polskich szczypiornistów w ramach el. do mistrzostw Europy, które na początku przyszłeg roku odbędą się w Danii