Maciej Wojs
autor:
Paweł Nowakowski
Skomentuj 2
Dziękujemy za wspólne emocje i kibicowanie mistrzom Polski. Do usłyszenia za tydzień podczas rewanżu w Kielcach!
Skomentuj 1
Relacja z dzisiejszego występu kielczan jest już na naszym portalu:
Skomentuj 0
Wygrana kielczan powinna być zdecydowanie wyższa, ale w samej końcówce izraelska para sędziowska podjęła kilka kontrowersyjnych i co najważniejsze - niekorzystnych dla mistrzów Polski decyzji. Dwie bramki zaliczki jednak cieszą i przed przyszłotygodniowym rewanżem w Kielcach Vive Targi są w niezwykle korzystnej sytuacji!
Skomentuj 1
Bramka Naumce Mojsovskiego w ostatniej akcji, lecz górą z tego pojedynku wychodzą mistrzowie Polski! Drugie zwycięstwo Vive Targów Kielce w Skopje i podopieczni Bogdana Wenty są o krok od awansu do Final Four Ligi Mistrzów!
Skomentuj 4
  • siunek Zgłoś komentarz
    cholera sedziowie tragedia juz unas sa lepsi!!!
    • kibic Polski Zgłoś komentarz
      W końcówce bramka Bunticia całkowicie prawidłowa a nieuznana. Wcześniej ewidentny faul w ataku zawodnika Metalurga na kole. Sędziowanie w końcówce żałosne, ale to i tak niewiele
      Czytaj całość
      zmienia. Bardzo dobry mecz Polaków i zasłużone zwycięstwo.
      • Amrot Zgłoś komentarz
        Wygrywamy pomimo drukarstwa "sędziów", ale klub powinien złożyć skargę do federacji za takie jaja jak w tym meczu.
        Zobacz więcej komentarzy (1)
        60 min. 24:27 - Gospodarzą w ostatnich sekundach sędziowie! Błąd popełnił też Rastko Stojković, który w dogodnej sytuacji trafił w poprzeczkę. Teraz dwie minuty kary dla Michała Jureckiego (czerwona kartka z gradacji) i ostatnie dwanaście sekund Macedończycy będą grali w przewadze
        Skomentuj 1
      • 59 min. 24:27 - Trzy niezwykle kontrowersyjne decyzje sędziów z Izraela - jedna z nich zabrała kielczanom bramkę, druga dała trafienie Metalurgowi po ewidentnym przebiegnięciu przez koło jednego z graczy
        Skomentuj 0
        58 min. 22:27 - Trafiają gracze Metalurga, trafia też Rastko Stojković! Zamilkły trybuny w hali w Skopje, słychać za to świętujących kibiców Vive Targów
        Skomentuj 0
        57 min. 21:26 - Kielczanie utrzymują przewagę po kolejnej bramce Michała Jureckiego. Piękny rzut "Dzidziusia", golkiper Metalurga był bez szans
        Skomentuj 0
        56 min. 20:25 - Błąd Metalurga i bramka Michała Jureckiego. Pięć trafień przewagi mistrzów Polski na cztery minuty przed końcem meczu!
        Skomentuj 0
        55 min. 20:24 - Kapitalna akcja Vive Targów! Najpierw świetnie w ofensywie zagrał Denis Buntić, który wymanewrował dwóch rywali, dograł do Zeljko Musy, a ten z szóstego metra pokonał Stanicia i wyrzucił jednego z rywali na dwie minuty kary! Kielczanie nie mogą tego już przegrać!
        Skomentuj 0
        54 min. 20:23 - Bramka Tomasza Rosińskiego! Kielczanie grają już w pełnym składzie, do obrony wrócił Michał Jurecki
        Skomentuj 0
        54 min. 20:22 - Topnieje przewaga kielczan. Skuteczna interwencja, kolejna w ciągu ostatnich minut, Darko Stanicia, a w ofensywie nie pomylił się Naumce Mojsovski
        Skomentuj 0
        52 min. 19:22 - Dwie minuty kary dla Michała Jureckiego i bramka Tihomira Dodera po "wjeździe" na szósty metr. Czas dla trenera Wenty.
        Skomentuj 0
        51 min. 18:22 - Trzy niewykorzystane przez graczy Metalurga akcje i po przechwycie szybki atak wykańcza Denis Buntić. Ponownie cztery bramki przewagi Vive Targów Kielce!
        Skomentuj 0
        50 min. 18:21 - Bardzo rozsądnie teraz Uros Zorman, który zwolnił atak kielczan. Ponownie jednak dał o sobie znać Darko Stanić, którego nie pokonał Michał Jurecki
        Skomentuj 0
        48 min. 18:21 - Sporo szczęścia miał teraz Damir Batinović, który zebrał piłkę po niewykorzystanym przez siebie rzucie karnym i trafił obok Venio Loserta. Do bramki Metalurga wrócił zaś Darko Stanić i od razu odbił rzut Denisa Bunticia
        Skomentuj 0
        47 min. 17:21 - Kolejny błąd rywali, szybka akcja Vive Targów, którą wykończył Michał Jurecki i rośnie przewaga polskiego zespołu! Brawo, brawo, brawo! Konsternacja w hali w Skopje, sfrustrowany Lino Cervar wziął teraz przerwę na żądanie
        Skomentuj 0
        46 min. 17:20 - Świetnie w defensywie grają od końca pierwszej połowy mistrzowie Polski, którzy wymusili teraz rzut z nieprzygotowanej pozycji Vugrineca. Rzut Słoweńca obronił Sławomir Szmal, a po chwili prowadzenie Vive powiększył Mateusz Jachlewski
        Skomentuj 0
        44 min. 17:19 - Świetnie wyglądają dzisiaj koronkowe akcji Vive - teraz po jednej z nich rzut karny wywalczył Rastko Stojković. Z linii siedmiu metrów wprost w bramkarza rzucił jednak Ivan Cupić... To powinny być trzy bramki przewagi
        Skomentuj 0
        43 min. 17:19 - Bramka dla kielczan po rzucie Denisa Bunticia, który zastępuje przebywającego na ławce kar Lijewskiego. Dobra zmiana Chorwata, bo po chwili "Bunta" złapał rywali na faul w ataku :)
        Skomentuj 0
        41 min. 17:18 - Sprzyjają gospodarzom izraelscy sędziowie... Dwie minuty kary dla Krzysztofa Lijewskiego, a po chwili rzut karny po dość dziwnym wejściu z prawego skrzydła Georgievskiego. Z linii siedmiu metrów trafił Renato Vugrinec
        Skomentuj 0
        40 min. 16:18 - Jak profesor zachował się teraz Uros Zorman! Kapitalna akcja Słoweńca, efektowna przerzutka i dwie bramki przewagi kielczan!
        Skomentuj 0
        39 min. 17:18 - Mistrzowie Polski utrzymują przewagę! Najpierw dla Metalurga trafił Batinović, po chwili celnie rzucał też Rastko Stojković i 18:17 dla Vive Targów na niecałe dwadzieścia minut przed końcem meczu
        Skomentuj 0
        38 min. 15:16 - Atomowo z prawego rozegrania po obiegu Tomasz Rosiński i kielczanie ponownie na prowadzeniu
        Skomentuj 0
        36 min. 15:15 - Przypalił się z rzutem Uros Zorman, przez co kielczanie nie wykorzystali szansy na podwyższenie prowadzenia. Wyrównuje niestety Naumce Mojsovski
        Skomentuj 0
        35 min. 14:15 - Świetny okres gry mistrzów Polski! Najpierw trafił Tomasz Rosiński, po chwili zaś aktywna gra w obronie wymusiła błąd graczy Metalurga i piłka w posiadaniu kielczan!
        Skomentuj 0
        34 min. 15:14 - Kapitalne wejście do bramki Venio Loserta! Chorwat obronił rzut karny wykorzystywany przez Naumce Mojsovskiego
        Skomentuj 0
        32 min. 14:14 - Trafił z prawego skrzydła Georgievski, a po chwili przestrzelił Uros Zorman. Szansa dla Metalurga na ponowne objęcie prowadzenia
        Skomentuj 0
        31 min. 13:14 - Pierwsze w meczu prowadzenie Vive Targów! Grający w osłabieniu mistrzowie Polski zdobywają bramkę po świetnej koronkowej akcji. Trafił Tomasz Rosiński
        Skomentuj 0
        Już za chwilę rozpoczyna się druga połowa meczu Metalurg Skopje - Vive Targi Kielce. Zostańcie z nami!
        Skomentuj 0
        Vive wróciło do gry, przegrywając nawet w pewnym momencie trzema bramkami. Co więcej, wszystkich kibiców mistrzów Polski cieszy z pewnością fakt, że z urazem mięśni brzucha zmaga się jedna z największych gwiazd Metalurga, Darko Stanić. Serb co chwila opuszcza parkiet i wiele wskazuje na to, że nie wyjdzie na parkiet w drugiej połowie
        Skomentuj 0
        Patrząc jednak na sam wynik, kielczanie mogą być w pełni usatysfakcjonowani. Świetnie w ostatnich minutach wyglądała defensywa mistrzów Polski, a dwa przechwyty Michała Jureckiego pozwoliły w szybkich kontratakach uruchomić Mateusza Jachlewskiego.
        Skomentuj 0
        Nieodpowiednio w ostatniej akcji zachował się także prawoskrzydłowy Metalurga, który już po czasie rzucił z zerowego kąta w twarz Sławomira Szmala.
        Skomentuj 0
        Sporo było zamieszania w ostatnich sekundach pierwszej części gry. Najpierw dość teatralny upadek Mladena Rakcevicia, na który nabrać dali się izraelscy sędziowie. W efekcie na dwie minuty kary wyleciał Michał Jurecki i kielczanie drugą połowę rozpoczną w osłabieniu
        Skomentuj 0
        Metalurg Skopje - Vive Targi Kielce 13:13 po pierwszej połowie
        Skomentuj 0
        30 min. 13:13 - Znowu strata gospodarzy i ponownie w kontrataku Mateusz Jachlewski! Mamy remis!
        Skomentuj 0
        29 min. 13:12 - Strata Metalurga, a kontrę Vive wykańcza Mateusz Jachlewski! Podopieczni trenera Wenty ponownie złapali kontakt z rywalami! Zdenerwowany trener gospodarzy Lino Cervar prosi o czas
        Skomentuj 0
        28 min. 13:11 - Problemy mają kielczanie w ataku pozycyjnym, bowiem Metalurg zmienił defensywę na 5+1. Przebił się na szczęście w indywidualnej akcji Uros Zorman
        Skomentuj 0
        26 min. 12:10 - Trafił Rakcević, a Vive nie zmniejsza strat - rzut Urosa Zormana odbił Darko Stanić, choć wydaje się, że Słoweniec był faulowany przy tej akcji. Kolejna dziwna decyzja izraelskich sędziów...
        Skomentuj 0
        24 min. 11:10 - Kara dla zawodnika Metalurga jednak anulowana, gramy 6 na 6. Świetna akcja Vive, którą z prawego skrzydła pewnie wykańcza Thorir Olafsson. Mistrzowie Polski cały czas trzymają dystans
        Skomentuj 0
        24 min. 11:9 - Dwie minuty kary dla jednego z zawodników Metalurga. Grę w przewadze chce ustawić trener Bogdan Wenta, który poprosił o czas
        Skomentuj 0
        23 min. 11:9 - Niewykorzystana okazja Vive... Niecelne podanie Mladena Rakcevicia, w odpowiedzi jednak drugi z rzędu błąd kozłowania popełnia Thorir Olafsson. Co więcej, w szybkiej kontrze trafiają Macedończycy i znowu dwie bramki straty polskiego zespołu
        Skomentuj 0
        22 min. 10:9 - Szansa Vive, po tym jak rzut Vugrineca odbił Sławomir Szmal! Trafia Krzysztof Lijewski i już tylko jedno trafienie straty mistrzów Polski!
        Skomentuj 0
        20 min. 10:8 - Piękna indywidualna akcja Urosa Zormana, wcześniej jednak z lewego skrzydła trafił Metalurg. Indywidualnie kryty jest Krzysztof Lijewski, co porządnie utrudnia kielczanom rozgrywanie ataku pozycyjnego
        Skomentuj 0
        18 min. 9:7 - Rzut Karola Bieleckiego zatrzymał powracający do bramki Darko Stanić, ale w szybkiej akcji faul w ataku popełnili Macedończycy. Vive zmniejsza straty po bramce Ivana Cupicia z rzutu karnego
        Skomentuj 0
        16 min. 9:6 - Trafił Karol Bielecki z dość dużej odległości, w obronie kielczanie jednak tragicznie. Nikt nie wyszedł do swobodnie nadbiegającego Filipa Mirkulovskiego i ponownie trzy bramki straty Vive
        Skomentuj 0
        15 min. 8:5 - Spore problemy kielczan. Najpierw trafia Renato Vugrinec, po chwili strata mistrzów Polski i szybka kontra Filipa Mirkulovskiego. Podopieczni trenera Wenty tracą już trzy bramki do rywali...
        Skomentuj 0
        15 min. 8:5 Proste błędy w ofensywie Vive Targów Kielce bezlitośnie wykorzystują zawodnicy Metalurga.
        Skomentuj 0
        14 min. 6:5 - Wracamy do Państwa po chwilowych problemach z serwerem. Straty kielczan zmniejsza Krzysztof Lijewski
        Skomentuj 0
        10 min. 5:3 Rzut karny wykorzystuje Mojsovski. Indywidualnie pilnowany jest Karol Bielecki. W miejsce Zormana pojawił się Tomasz Rosiński.
        Skomentuj 1
        • kip Zgłoś komentarz
          Sędziowie z Izraela? Biorąc pod uwagę siłę i poziom izraelskiej piłki ręcznej zajebisty wybór (inaczej).
          9 min. 4:3 Kielczanie zaczęli wyżej bronić w defensywie i zaczyna przynosić to efekty. Zeljko Musa zdobywa kontaktową bramkę. Kolejny karny dla Metalurga za obronę w kole, tym razem Zormana.
          Skomentuj 0
          7 min. 4:1 Ze skrzydła rzut Mateusza Jachlewskiego broni Darko Stanić. Po chwili kontratak Metalurga, który na bramkę zamienia Renato Vugrinec.
          Skomentuj 0
          6 min. 3:1 Za obronę w polu po solowej akcji Renato Vugrineca rzut karny, który na bramkę zamienia Mojsovski.
          Skomentuj 0
          6 min. 2:1 Fenomenalna solowa akcja w wykonaniu Urosa Zormana, który zwiódł dwóch obrońców Metalurga. Premierowe trafienie dla mistrzów Polski.
          Skomentuj 0
          5 min. 2:0 Nerwowy początek w wykonaniu Vive Targów Kielce. Rzut Naumce Mojsovskiego broni jednak Sławomir Szmal i mistrzowie Polski przed szansą na premierowe trafienie. Metalurg nie przebiera w środkach w defensywie.
          Skomentuj 0
          4 min. 2:0 Świetna asysta Urosa Zormana do Zeljko Musy, lecz chorwacki obrotowy pomylił się w sytuacji sam na sam z Darko Staniciem.
          Skomentuj 0
          3 min. 2:0 Strata piłki, złe podanie Karola Bieleckiego do Krzysztofa Lijewskiego. Kontratak Metalurg Skopje i 2:0 dla Macedończyków.
          Skomentuj 0
          1 min 1:0 Szczęśliwą bramkę z 9 metra po bloku zawodników Vive Targów Kielce rzuca Renato Vugrinec.
          Skomentuj 0
          Zaczynamy! Rozpoczął Metalurg Skopje.
          Skomentuj 0
          Do meczu zostało jeszcze trochę czasu. Polecamy więc szybką lekturę przed pierwszym gwizdkiem sędziów
          Skomentuj 0
          Smaczku rywalizacji dodają korespondencyjne pojedynki bramkarzy: Darko Stanić vs. Sławomir Szmal i rozgrywających: Naumce Mojsovski vs. Michał Jurecki.
          Skomentuj 0
          Emocje sięgają zenitu. Do rozpoczęcia trzeciej odsłony macedońsko-polskiej wojny pozostał raptem kwadrans! Areną zmagań jest mogąca pomieścić ponad 7000 widzów hala Borisa Trajkovskiego. Tak prezentuje się w pełnej okazałości:
          Skomentuj 0
          W pozostałych ćwierćfinałowych spotkaniach, które zaplanowano na niedzielny wieczór obrońcy tytułu, THW Kiel podejmować będą MKB Veszprém, a w Derbach Północy dojdzie do starcia SG Flensburga-Handewitt i HSV Hamburg barwy którego reprezentuje Marcin Lijewski.
          Skomentuj 0
          Ozdobą tego pojedynku była interwencja... Ivano Balicia - jednego z najwybitniejszych piłkarzy ręcznych w historii.
          Skomentuj 0
          Do tej pory odbył się tylko jeden ćwierćfinał. W sobotni wieczór BM Atletico Madryt z Mariuszem Jurkiewiczem w składzie pokonało w wewnątrz-hiszpańskiej konfrontacji FC Barcelonę 25:20. Więcej na temat handballowego El Clasico pisaliśmy tutaj:
          Skomentuj 0
          Macedończycy najbardziej obawiają się Urosa Zormana i Michała Jureckiego. - Duet Zorman - Jurecki jest najbardziej niebezpieczny i trzeba na niego zwrócić baczną uwagę - oznajmił obrotowy Mladen Rakcević.
          Skomentuj 0
          Do meczu już niespełna pół godziny. Jakie są Wasze typy na dzisiejsze spotkanie?
          Skomentuj 0
          Dotychczas Vive Targi Kielce dwukrotnie w swej historii rywalizowały z Metalurgiem Skopje w europejskich pucharach. Co ciekawe obie potyczki miały miejsce w tym sezonie Ligi Mistrzów. Dwukrotnie górą z tych starć wychodzili podopieczni Bogdana Wenty, triumfując 23:21 (w Skopje) oraz 21:20 (w Kielcach).
          Skomentuj 0
          Skomentuj 0
          Zobacz jak do meczu z Metalurgiem przygotowywali się szczypiorniści Vive Targów Kielce.
          Skomentuj 0
          - Metalurg jest drużyną w naszym zasięgu, ale na pewno do wielkich spotkań ta konfrontacja należeć nie będzie. Jeżeli szczęście nam dopisze, to jesteśmy w stanie wrócić do Kielc z dobrym wynikiem - uważa Krzysztof Lijewski, czwarty pod względem największej liczby bramek w drużynie mistrza Polski.
          Skomentuj 0
          - Metalurg to na pewno bardzo mocny i solidny zespół. Będzie ciężko, ale jestem dobrej myśli. Jedziemy na trudny teren, ale będziemy walczyć - powiedział w rozmowie z naszym portalem filar defensywy Vive Targów Kielce, Piotr Grabarczyk.
          Skomentuj 0
          - Byłoby dobrze ich pokonać przynajmniej raz, bez względu na końcowy wynik. To nasz ostatni mecz Ligi Mistrzów w tym sezonie w Skopje, tylko kielecki zespół opuścił niepokonany naszą stolicę. Mam nadzieję, że to się zmieni w niedzielę - dorzuca obrotowy Vancho Dimovski.
          Skomentuj 0

W tym sezonie graliśmy już przeciwko Vive. Oni byli jedynym klubem, który pokonał nas u siebie i przed własną publicznością. Każdy, kto zna się trochę na piłce ręcznej jest świadomy, że Kielce są absolutnym faworytem tego pojedynku. Oni już widzą siebie w Kolonii i aby tam dotrzeć gotowi są dosłownie na wszystko. Ale tak łatwo się nie poddamy, bo mamy swoje mocne strony - mówi szkoleniowiec Metalurga Skopje, Lino Cervar.

Skomentuj 0
          Metalurg Skopje drugi sezon z rzędu legitymuje się najlepszą defensywą spośród wszystkich drużyn grających w Lidze Mistrzów. To najgroźniejsza broń rywala Vive Targów Kielce. Macedończycy w 12 spotkaniach stracili raptem 260 bramek. Szczegółowe statystyki dostępne są w poniższym newsie:
          Skomentuj 0
          Pojedynek cieszy się olbrzymim zainteresowaniem ze strony kibiców i mediów, o czym świadczy fakt, że starcie Metalurga z Vive będzie pokazywane nawet w... Meksyku!
          Skomentuj 0
          Witamy serdecznie! Za niespełna 60 minut w hali Borisa Trajkovskiego rozpocznie się konfrontacja Metalurga Skopje z Vive Targami Kielce w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Spotkanie poprowadzi duet sędziów z Izraela Shlomo Cohen - Yoram Peretz.