W Górniku siła. Siódemka 14. kolejki PGNiG Superligi

Szturm NMC Górnika na siódemkę PGNiG Superligi. Po 14. kolejce aż trzech zabrzan znalazło się wśród wyróżnionych. Sprawdź, kogo jeszcze wybraliśmy razem z portalem "Kocham Ręczną" i nc+.

Marcin Górczyński

Bramkarz: Martin Galia (NMC Górnik Zabrze)

W wieku 38 lat bije na głowę większość ligowych bramkarz. Na parkietach Superligi wychodzi doświadczenie nabyte przez prawię dekadę występów w Bundeslidze. Czech podtrzymał nową, świecką tradycję - ponownie przyczynił się do zwycięstwa Górnika.

Zabrzanom nie szło w meczu z Wybrzeżem Gdańsk. Przegrywali do 40. minuty i zanosiło się na sensację. Lepsze chwile Górników nadeszły wraz z początkiem Galia-show. Golkiper zmienił przeciętnie dysponowanego Mateusza Korneckiego, rozgrzał się po przerwie i zatrzymał rywali z Trójmiasta (33:25). Odbijał piłki z ponad 50 proc. skutecznością! Szczypiornistom Wybrzeża mogło się wydawać, że naprzeciwko nich stoi bramkarz nie z czterema, a ośmioma kończynami.
Czy Górnik Zabrze zagra w półfinale Superligi?