Zagraniczne media po meczu Wisły z Flensburgiem: Niemiecki zespół lepszy w końcówkach, sztywna obrona Wisły

W swoim szóstym meczu w Lidze Mistrzów Orlen Wisła Płock przegrała z ekipą SG Flensburg-Handewitt. Co po tym spotkaniu piszą zagraniczne media?

Tomasz Rosiński
"SG Flensburg-Handewitt"

"SG Flensburg-Handewitt": Pierwsza wyjazdowa wygrana

SG Flensburg-Handewitt odniósł pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w grupie A Ligi Mistrzów, pokonując Wisłę Płock 34:30. Podopieczni Vranjesa zaczęli nerwowo i na początku przegrywali 0:2, ale skuteczne kontrataki wyprowadziły ekipę z Flensburga na prowadzenie 4:2. Bramkarze Mattias Andersson i Marcin Wichary pokazywali swoją klasę. Przez dłuższy czas trwała wyrównana walka, lecz ostatnie pięć minut pierwszej połowy należało do gości.

Po przerwie odpalili Rasmus Lauge Schmidt oraz Kentin Mahe Mahe i zrobiło się 20:15 dla niemieckiego zespołu. Jednak proste błędy SG sprawiły, że Wisła w krótkim czasie doprowadziła do remisu 27:27. Końcówka ponownie należała do drużyny z Niemiec - obwieścił oficjalny serwis klubu SG Flensburg-Handewitt.