Zagraniczne media po meczu Wisły z Flensburgiem: Niemiecki zespół lepszy w końcówkach, sztywna obrona Wisły

Tomasz Rosiński
"handball-world.com"

"handball-world.com": Flensburg w Płocku dłużej oddychał

Po dobrze rozegranych końcówkach połów SG Flensburg-Handewitt pokonał Wisłę Płock 34:30 (17:13). Wicemistrzowie Polski przez dłuższy okres dotrzymywali kroku ekipie z Niemiec, ale w ostatnich minutach Holger Glandorf i Rasmus Lauge zapewnili zwycięstwo.

Świetnie się oglądało pojedynek w Płocku. Była dobra gra obronna, parady bramkarzy, zmiany sytuacji. Kiedy klub z Bundesligi starał się przyspieszać, to gospodarze próbowali zwalniać grę. Jednak obrona Płocka często była zbyt sztywna, co wykorzystywał Flensburg.

Wisła złapała oddech w drugiej połowie, kiedy doprowadziła do remisu 27:27. Jednakże przyjezdni wykorzystali luki w defensywie polskiego zespołu, dzięki czemu triumfowali - zakomunikował portal "handball-world.com".