Hiszpańskie media w ciężkim szoku po meczu z Polską. Oto, co piszą

Cóż to był za mecz! Polska po heroicznej walce pokonała Hiszpanię (22:21) i wciąż liczy się w wyścigu o przepustkę do kolejnej fazy ME 2022 piłkarek ręcznych. Zobacz, co o występie Biało-Czerwonych piszą w zagranicznych mediach.

Małgorzata Boluk

EHF EURO

Zanim przejdziemy do przeglądu mediów hiszpańskich, zaczniemy od oficjalnej strony ME 2022 piłkarek ręcznych. Dziennikarze są pod ogromnym wrażeniem tego, co w ostatnich minutach zrobiły polskie szczypiornistki w meczu z Hiszpanią.

Przypomnijmy, że jeszcze na 10 minut przed końcem nasze zawodniczki przegrywały... 16:20! "Polska jak feniks. Cudowna ucieczka, zaskoczyły Hiszpanki późnym powrotem. Odwróciły wynik meczu w siedem minut" - zachwyca się korespondent EHF, Bjorn Pazen.

Polki na zwycięstwo w EHF EURO czekały prawie... osiem lat. "One wiedziały, że jeśli przegrają, odpadną. Walczyły jak lwice. Niepowstrzymaną wolą walki zakończyły serię rozczarowań" - czytamy.