NA ŻYWO: Rosja - Dania

Relację prowadzi : autor:
Paweł Nowakowski
60 min. 28:31 Duńczycy pokonali Rosjan 31:28 i w sobotę zagrają z Polakami o drugie miejsce w grupie D. Rosjanie natomiast w sobotę stoczą z Argentyną bitwę o być albo nie być (4. miejsce). Gracze Olega Kuleshova, by zameldować się w fazie pucharowej muszą wygrać - Albicelestes do 1/8 premiuje remis.
Skomentuj 0
Zawodnikiem meczu wybrany został Rasmus Lauge Schmidt. Dziękujemy za uwagę i życzymy miłej lektury
Skomentuj 1
60 min. 28:31 Rosjanie wycofali bramkarza, a z drugiej linii rezultat spotkania ustalił Alexander Dereven.
Skomentuj 0
59 min. 27:31 Zwycięstwo reprezentacji Danii pieczętuje Rasmus Lauge Schmidt. O przerwę prosi jeszcze Oleg Kuleshov.
Skomentuj 0
58 min. 27:30 Agresywna obrona wprowadziła chaos w poczynania Duńczyków - kolejna strata wicemistrzów świata. Alexander Dereven wysoko nad bramką. Skandynawowie inkasują dwa punkty w tym spotkaniu..
Skomentuj 0
57 min. 27:30 Konstantin Igropulo jedynie w poprzeczkę duńskiej bramki, jednak popracowali znów w obronie Rosjanie i Daniil Shishkarev skutecznie w szybkim ataku.
Skomentuj 0
  • 56 min. 26:30 Rasmus Lauge Schmidt łatwo wymanewrował rosyjską obronę, rzucając 30 bramkę dla Duńczyków. Na ławkę kar odesłany Mads Christiansen, nieprzepisowo zatrzymujący Dmitry Zhitnikova.
    Skomentuj 0
    56 min. 26:29 Rzut Madsa Christiansena broni Igor Levshin, a w odpowiedzi skutecznie Daniil Shishkarev i już tylko trzy bramki straty Rosjan. Tym razem o 60 sekund dla swojej drużyny prosi Gudmundur Gudmundsson.
    Skomentuj 0
    55 min. 25:29 "Zagotował" się Konstantin Igropulo, popełniając błąd kroków. Ta akcja może Rosjan sporo kosztować.
    Skomentuj 1
    54 min. 25:29 Mikkel Hansen ładnie oszukał rosyjską obronę, ale rzut rozgrywającego obronił Igor Levshin. O czas prosi Oleg Kuleshov - czy Rosjanie odrobią straty?
    Skomentuj 0
    54 min. 25:29 Z rzutem pospieszył się Alexander Dereven. Rosjanie popracowali jednak w obronie, a w kontrze nieomylny Daniil Shishkarev (6/6).
    Skomentuj 0
    53 min. 24:29 Mads Christiansen skutecznie z drugiej linii. Rosjanie pod presją czasu zgubili piłkę - pomylili się także Duńczycy.
    Skomentuj 0
    52 min. 24:28 Duńczycy mogą na chwilę odetchnąć - ponownie pięć bramek przewagi za sprawą Rasmusa Lauge Schmidta. W odpowiedzi piękna akcja Alexandra Derevena
    Skomentuj 0
    51 min. 23:27 Z koła nie myli się dziś Jesper Noddesbo. Faul w ataku odgwizdany Pavlovi Atmanowi.
    Skomentuj 0
    50 min. 23:26 Cóż za akcja Rosjan! Piękna "wrzutka" Timur Dibirov odegrał do Daniila Shishkarev - popis duetu grającego na co dzień w Vardarze Skopje.
    Skomentuj 0
    48 min. 22:26 Sędziowie pokazywali grę pasywną - rzut Rasmus Lauge Schmidt wysoko nad rosyjską bramką i Sborna przed szansą na zmniejszenie strat do 3 trafień.
    Skomentuj 0
    47 min. 21:26 Sporo problemów sprawia Duńczykom wysoka obrona Rosjan - zdobywanie bramek ostatnimi czasy przychodzi im z trudem. Mikkel Hansen wywalczył rzut karny, a pewnie z 7 metrów trafia Hans Lindberg.
    Skomentuj 0
    46 min. 21:25 Dobra akcja Rosjan w defensywie. Wyprowadzona kontra, która na bramkę zamienił Daniil Shishkarev.
    Skomentuj 0
    45 min. 20:25 Rzut karny dla Rosjan i na ławkę kar odesłany Henrik Toft Hansen. Z linii 7 metrów pewnie Dmitry Kovalev.
    Skomentuj 0
    45 min. 19:25 Jesper Noddesbo, a następnie Hans Lindberg i Duńczycy łapią drugi oddech.
    Skomentuj 0
    44 min. 19:23 Mikkel Hansen tuż przed końcem kary rzuca bramkę. Na parkiecie trwa jednak koncert Timura Dibirova - FENOMENALNY występ zawodnika Vardaru (5/5).
    Skomentuj 0
    43 min. 18:22 Połowę strat Rosjanie odrobili! Daniil Shishkarev efektownie przerzucił Niklasa Landina i Gudmundur Gudmundsson prosi o czas. Duet Timur Dibirov - Shishakrev rzucił 7 z 10 bramek zdobytych przez Sbornę w II części.
    Skomentuj 0
    42 min. 17:22 Mikkel Hansen obsłużył podaniem Rasmus Lauge Schmidt a rozgrywający THW Kiel zdobył 22 bramkę dla reprezentacji Danii. Szybko odpowiadają jednak Rosjanie, grający w osłabieniu.
    Skomentuj 0
    42 min. 16:21 Fatalnie w ostatnich minutach spisuje się Kasper Sondergaard. Cóż wyprawia Timur Dibirov - kolejne trafienie zawodnika Vardaru, już czwarte! Lewoskrzydłowy wędruje jednak na ławkę - nieprzepisowo zatrzymywał Mikkela Hansena.
    Skomentuj 0
    40 min. 15:21 W rolach głównych tym razem skrzydłowi - pierw na listę strzelców wpisał się Casper Mortensen, a następnie Daniil Shishkarev po asyście Timura Dibirova.
    Skomentuj 0
    39 min. 14:20 Timur Dibirov przywraca nadzieje Rosjanom. Skrzydłowy Vardar Skopje rzucił trzy ostatnie bramki dla Sbornej. Czy Rosjanie zdołają jeszcze wrócić do gry?
    Skomentuj 0
    38 min. 12:20 Błąd w ofensywie Dmitry Zhitnikova. Rasmus Lauge Schmidt wykorzystał niefrasobliwość Rosjan w obronie.
    Skomentuj 0
    36 min. 12:19 Dmitry Zhitnikov daleko obok bramki strzeżonej przez Niklasa Landina. Na posterunku w rosyjskiej bramce Igor Levshin, zatrzymujący rzut Kaspera Sondergaarda
    Skomentuj 0
    35 min. 12:19 Gra przebiega bramka za bramkę, co dla Duńczyków jest idealnym rozwiązaniem. Z koła nie myli się Jesper Noddesbo - trzecia próba i trzecia bramka obrotowego FC Barcelony.
    Skomentuj 0
    35 min. 12:18 Timur Dibirov zamarkował odegrani do Pavla Atmana i mając wyczyszczone pole wbiegł na 6 metr, pewnie zdobywając bramkę.
    Skomentuj 0
    34 min. 11:18 Która to już strata Rosjan... Z prezentu korzystają Duńczycy, w kontrataku bezbłędny Henrik Toft Hansen.
    Skomentuj 0
    33 min. 10:17 Konstantin Igropulo posyła potężną bombę z 9 metrów. To dopiero pierwsze trafienie leworęcznego rozgrywającego. W odpowiedzi myli się Rasmus Lauge Schmidt.
    Skomentuj 0
    32 min. 9:16 Niemoc Rosjan w ofensywie przerywa po ponad 11 minutach Dmitry Zhitnikov. Na rzut po wbiegnięciu na rozegranie zdecydował się Hans Lindberg, ale Igor Levshin broni jego próbę.
    Skomentuj 0
    Druga odsłona, zaczynają Rosjanie!
    Skomentuj 0
    Dwie zmiany w duńskim składzie na drugą odsłonę - za Andersa Eggerta pojawił się Casper Mortensen, a Lasse Svana Hansena zmienił Hans Lindberg.
    Skomentuj 0
    Najskuteczniejsi zawodnicy w pierwszej odsłonie: Dania: Lasse Svan Hansen (4 trafienia), Rasmus Lauge Schmidt, Mikkel Hansen - po trzy bramki. Rosja: Sergei Gorbok, Dmitry Kovalev, Dmitry Zhitnikov - po 2 trafienia.
    Skomentuj 1
    • Po bandzie szerokim łukiem Zgłoś komentarz
      No Dania pozamiatała już ich szybko wybili im granie
      30 min. 8:16 Z 10 metrów rzucał Mikkel Hansen, ale jego próba minęła rosyjską bramkę. Do szatni Duńczycy schodzą z okazałą zaliczką w postaci ośmiu trafień.
      Skomentuj 0
      30 min. 8:16 Konstantin Igropulo zatrzymany przez Niklasa Landina. Pięć sekund przed przerwą o czas prosi jeszcze Gudmundur Gudmundsson.
      Skomentuj 2
      29 min. 8:16 Rasmus Lauge Schmidt uciekł na prawe rozegranie i oddał rzut, podwyższając zaliczkę. Tą stratę będzie Rosjanom niezwykle ciężko odrobić.
      Skomentuj 0
      28 min. 8:15 Duńczycy w ostrym gazie. Jesper Noddesbo podwyższa na 15:8. Niemoc Rosji trwa w najlepsze - Oleg Skopintsev trafił w poprzeczkę. Skandynawowie przed szansą na ósme z rzędu trafienie.
      Skomentuj 0
      27 min. 8:14 Dwa szybkie ciosy Duńczyków - kolejno Jesper Noddesbo i Anders Eggert, sprawiają, że Skandynawowie mają już 6 trafień zaliczki! A Rosjanie blisko 9 minut bez bramki...
      Skomentuj 0
      26 min. 8:12 Rośnie z każdą chwilą procent skutecznych obron Niklasa Landina. Zawodnik Rhein-Neckar Löwen jest niepokonany od blisko ośmiu minut. Tym razem sparował rzut Pavla Atmana.
      Skomentuj 1
      25 min. 8:12 Mają olbrzymi problem w ofensywie Rosjanie - ponad 6 minut bez bramki! Pod presją czasu (gra pasywna) rzut Dmitry Zhitnikova broni Niklas Landin. Niepilnowany Mikkel Hansen przegrał jednak starcie z Vadimem Bogdanovem.
      Skomentuj 0
      24 min. 8:12 Słaby okres reprezentacji Rosji  - Pavel Atman notuje już piątą stratę Sbornej - Duńczycy nie popełnili dotychczas żadnej! Skutecznie Mads Christiansen i "duński dynamit" odskakuje na cztery bramki.
      Skomentuj 0
      23 min. 8:11 Uwidacznia się przewaga graczy Gudmundura Gudmundssona. Mikkel Hansen daje Danii już trzy bramki zaliczki i o czas prosi Oleg Kuleshov.
      Skomentuj 0
      22 min. 8:10 Kolejny błąd w ofensywie Rosjan, a konkretnie Mikhaila Chipurina. Z kontry myli się jednak Henrik Toft Hansen, który... nie trafił nawet w bramkę (nieudana "wkrętka).
      Skomentuj 0
      21 min. 8:10 Faul w ataku Rosjan. Błyskawiczna kontra Duńczyków zamieniona na bramkę przez Lasse Svana Hansena. Po raz pierwszy Skandynawowie odskakują w tym spotkaniu na dwie bramki.
      Skomentuj 0
      20 min. 8:9 Mikkel Hansen wykorzystał błąd w rosyjskiej defensywie, szybki rzut zaskoczył Vadima Bogdanova.
      Skomentuj 0
      19 min. 8:8 Kapitalna akcja Rosjan, którą wykończył Dmitry Zhitnikov. Niklas Landin jedynie odprowadził piłkę wzrokiem.
      Skomentuj 0
      18 min. 7:8 Z lewego skrzydła nieskutecznie Oleg Skopintsev. Skorzystali na tym Duńczycy, po bramce Henrika Toft Hansena wysuwając się na prowadzenie.
      Skomentuj 0
      17 min. 7:7 Sergei Gorbok nad poprzeczką Niklasa Landina, lecz w odpowiedzi mylą się także Duńczycy, a konkretnie Mads Christiansen. Przy piłce Rosjanie.
      Skomentuj 0
      16 min. 7:7 Świetnie funkcjonuje dzisiaj rosyjska obrona. Duńczycy dopięli jednak swego i Lasse Svan Hansen kolejną skuteczną próbą doprowadza do wyrównania.
      Skomentuj 0
      15 min. 7:6 Konstantin Igropulo daleko od duńskiej bramki. W natarciu wicemistrzowie świata i Europy.
      Skomentuj 0
      14 min. 7:6 Dmitry Zhitnikov po raz kolejny dał się we znaki duńskiej defensywie, po solowej akcji pewnie z 6 metrów umieszczając piłkę w siatce. Skandynawowie niwelują straty po bramce Lasse Svana Hansena.
      Skomentuj 0
      13 min. 6:5 Mikkel Hansen rzucał z drugiej linii, ale jego intencje świetnie odczytał Vadim Bogdanov i Rosjanie przed szansą na dwie bramki zaliczki. Rzut Konstantina Igropulo broni Niklas Landin, ale przy piłce wciąż Rosjanie.
      Skomentuj 2
      12 min. 6:5 Dmitry Zhitnikov z dziecinną łatwością ograł Madsa Christiansena, wywalczając rzut karny. Dmitry Kovalev pewnie z 7 metrów.
      Skomentuj 0
      11 min. 5:5 Dmitry Kovalev zdecydował się na rzut z prawego skrzydła, Niklas Landin kompletnie zdezorientowany. Szybko ripostuje jednak Rasmus Lauge Schmidt i po raz kolejny rezultat remisowy.
      Skomentuj 0
      10 min. 4:4 Rzut karny dla Danii za obronę w kole - z linii 7 metrów skuteczna próba Andersa Eggerta.
      Skomentuj 0
      9 min. 4:3 Rozkręca się w bramce Vadim Bogdanov - tym razem jego "ofiarą" padł Mads Christiansen, a w odpowiedzi po raz kolejny trafia Sergei Gorbok i Sborna po raz pierwszy obejmuje prowadzenie.
      Skomentuj 0
      8 min. 3:3 Sergei Gorbok rzutem bieżnym z 9 metrów doprowadza do wyrównania. Niklas Landin bez szans na skuteczną interwencję.
      Skomentuj 0
      7 min. 2:3 Lasse Svan Hansen wyprowadzony na czystą pozycję, lecz duński prawoskrzydłowy przegrał starcie z Vadimem Bogdanovem i Rosjanie przed szansą na wyrównanie stanu meczu.
      Skomentuj 0
      6 min. 2:3 Rasmus Lauge Schmidt zdecydował się na indywidualną akcję, która przyniosła powodzenie.  W odpowiedzi trafia Oleg Skopintsev - to drugie trafienie lewoskrzydłowego rosyjskiej ekipy.
      Skomentuj 0
      4 min. 1:2 Rzut karny dla Rosjan za obronę w kole po rzucie Olega Skopintseva. Na siódmy metr ustawił się Dmitry Kovalev, nie dając żadnych szans Niklasowi Landinowi.
      Skomentuj 0
      4 min. 0:2 Sergei Gorbok zgubił piłkę, do kontry pognał Mikkel Hansen, który pewnie wykończył szybki atak.
      Skomentuj 0
      3 min. 0:1 Z lewego skrzydła nieudana wkrętka Andersa Eggerta - górą w starciu Vadim Bogdanov, na co dzień bramkarz KS Azoty Puławy.
      Skomentuj 0
      2 min. 0:1 Z czystej pozycji z koła pomylił się Mikhail Chipurin. Fatalna pomyłka rosyjskiego obrotowego, który rzucił wysoko ponad bramką.
      Skomentuj 0
      1 min. 0:1 Duńczycy ponowili atak a wynik meczu otworzył Mads Christiansen
      Skomentuj 0
      1 min. Rasmus Lauge Schmidt dograł piłkę do wbiegającego na koło Lasse Svan Hansen, sędziowie odgwizdali rzut wolny. Rosjanie agresywnie od pierwszych sekund w obronie.
      Skomentuj 0
      Zaczynamy! W ataku pozycyjnym reprezentacja Danii
      Skomentuj 0
      Dzisiejsza wygrana Rosji lub remis sprawia, że Polakom z Danią w sobotę wystarczy remis, aby przeskoczyć w tabeli wicemistrzów świata i Europy.
      Skomentuj 0
      Pora na hymny. Najkorzystniejszym rezultatem dla reprezentacji Polski byłby remis w tym spotkaniu. W przypadku wygranej Danii biało-czerwoni będą musieli w sobotę pokonać Skandynawów, by przeskoczyć ich w tabeli. Remis premiuje wyższą lokatą Duńczyków, mających lepszy bilans bramkowy od Polaków.