Wimbledon: Agnieszka i Ula w II rundzie

Agnieszka i Urszula Radwańskie pokonały Shahar Pe'er i Yaninę Wickmayer 6:2, 6:3 w I rundzie Wimbledonu na kortach trawiastych w Londynie.

Łukasz Iwanek

Dla sióstr Radwańskich, które w 2007 roku wygrały turniej w Stambule, to pierwszy wspólny występ w Wielkim Szlemie od czasu US Open 2009, z którego odpadły w I rundzie. Przed trzema laty Polki nie wygrały również meczu w jedynym starcie w Wimbledonie. Ich najlepszy wynik to ćwierćfinał Rolanda Garrosa 2009 i jest to zarazem najlepszy wielkoszlemowy rezultat Urszuli.

Urszula Radwańska, która w singlu w I rundzie przegrała z Mariną Eraković, w ostatnią sobotę w 's-Hertogenbosch osiągnęła swój pierwszy finał w cyklu WTA i przegrała w nim z Nadią Pietrową. Agnieszka Radwańska w grze pojedynczej jest już w III rundzie: w I pokonała Magdalénę Rybárikovą, a w II pogromczynię Venus Williams Jelenę Wiesninę. Krakowski debel w Wielkim Szlemie debiutował w US Open 2008 i nie przeszedł I rundy. Najlepszy wynik Agnieszki to półfinał Australian Open 2010 w parze z Marią Kirilenko oraz US Open 2011 wspólnie z Danielą Hantuchovą.

Wickmayer tego samego dnia w singlu stoczyła zacięty bój z Galiną Woskobojewą wygrywając 8:6 w III secie. Największe deblowe osiągnięcie Belgijki to finał w 's-Hertogenbosch z 2009 roku w parze z Michaëllą Krajicek. W Wielkim Szlemie tylko dwa razy udało się jej przebrnąć I rundę (Wimbledon 2009 i Australian Open 2010), za to w singlu jest półfinalistką US Open 2009. Pe'er, w singlu ćwierćfinalistka Australian Open i US Open 2007, w deblu może się pochwalić finałem w Melbourne z 2008 roku w parze z Wiktorią Azarenką, dwa razy grała też w ćwierćfinale Wimbledonu (2005, 2008) i raz Rolanda Garrosa (2008).

W maratońskim trzecim gemie I seta Urszula i Agnieszka przełamały rywalki wykorzystując piątego break pointa. Drugą returnową wiktorię krakowianki święciły w szóstym gemie i seta zakończyły utrzymując podanie na sucho. W II partii Polki odebrały Belgijce i Izraelce serwis w trzecim gemie, ale te odpowiedziały przełamaniem powrotnym. W szóstym gemie siostry Radwańskie wróciły z 0-40, a w siódmym i dziewiątym wbiły jeszcze dwie szpileczki returnowe i zapewniły sobie awans do II rundy. W trwającym 72 minuty spotkaniu obroniły cztery z pięciu break pointów i w sumie zdobyły o 15 punktów więcej (70-55).

Kolejnymi rywalkami krakowianek będzie rozstawione z numerem 14. Argentynki Gisela Dulko i Paola Suárez lub Amerykanka Irina Falconi i reprezentantka RPA Chanelle Scheepers. Alicja Rosolska i Klaudia Jans-Ignacik, które w poniedziałek sprawiły miłą niespodziankę eliminując Hiszpanki Medinę i Parrę, w II rundzie zmierzą się z Nowozelandką Eraković i reprezentantką Tajlandii Tamarine Tanasugarn.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród debla kobiet 1,107 mln funtów
czwartek, 28 czerwca

I runda gry podwójnej:

Agnieszka Radwańska (Polska) / Urszula Radwańska (Polska) - Shahar Pe'er (Izrael) / Yanina Wickmayer 6:2, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)