Wimbledon: Urszula Radwańska wyrzucona w I rundzie przez Marinę Eraković

Urszula Radwańska (WTA 54) odpadła w I rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu rozgrywanego na kortach trawiastych w Londynie. Polka przegrała z Mariną Eraković (WTA 49) 4:6, 4:6.

Łukasz Iwanek

Urszula Radwańska podzieliła los Melanie Oudin, która w tym sezonie również błysnęła na trawie. Amerykanka w ubiegły poniedziałek triumfowała w Birmingham, a młodsza z sióstr Radwańskich w ostatnią sobotę w 's-Hertogenbosch zaliczyła swój pierwszy finał w cyklu WTA. Krakowianka wcześniej wygrała turniej ITF w Nottingham, a przystępując do meczu z Marina Eraković legitymowała się bilansem tegorocznych spotkań na trawie 12-2 (pokonała m.in.  Sabinę Lisicką i Flavię Pennettę).

Polka spotkała się z reprezentantką Nowej Zelandii jeszcze w czasach juniorskich, w 2005 roku okazała się od niej słabsza w turnieju Gerry Weber Open (2:6, 2:6). Dla 21-letniej Uli był to trzeci występ w Wimbledonie, w 2008 i 2009 roku zdołała przejść I rundę. Eraković powalczy o wyrównanie swojego najlepszego wyniku, który osiągnęła w debiucie w 2008 roku. Jej rywalką będzie Roberta Vinci (WTA 23), która pokonała 16-letnią Ashleigh Barty (WTA 258) 6:2, 6:4 odpierając sześć break pointów.

Dwie piłki od II rundy, Kubot ofiarą brytyjskiej pogody

Ula przełamała Eraković w trzecim gemie, a w czwartym obroniła dwa break pointy i prowadziła 3:1. W maratońskim siódmym gemie krakowianka nie wykorzystała dwóch szans na kolejną returnową wiktorię i rozpoczęły się schody. Od 2:4 cztery gemy powędrowały na konto reprezentantki Nowej Zelandii, a tym samym cały I set.

W II secie Radwańska ponownie prowadziła 3:1, ale Eraković wyrównała na 3:3. Krakowianka tak jak w I secie przegrała podanie serwując przy stanie 4:5. W ciągu 97 minut gry Eraković wykorzystała cztery z siedmiu break pointów oraz skończyła 13 z 17 piłek przy siatce. Reprezentantka Nowej Zelandii zaliczyła 35 kończących uderzeń przy ledwie 15 niewymuszonych błędach. Radwańska mecz zakończyła na minimalnym plusie (23 piłki bezpośrednio wygrane i 21 błędów własnych).

Wimbledon, Londyn (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród kobiet w singlu 5,77 mln funtów
wtorek, 26 czerwca

I runda gry pojedynczej:

Marina Eraković (Nowa Zelandia) - Urszula Radwańska (Polska) 6:4, 6:4

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)