Wimbledon: Rosolska i Jans-Ignacik sprawiły miłą niespodziankę

Alicja Rosolska i Klaudia Jans-Ignacik wyeliminowały dwukrotną mistrzynię Rolanda Garrosa Anabel Medinę oraz Arantxę Parrę i jako pierwsze awansowały do II rundy Wimbledonu.

Dominika Pawlik

Alicja Rosolska i Klaudia Jans-Ignacik i rozstały się na kilka miesięcy, by móc walczyć o punkty osobno, ale tak, by zakwalifikować się na igrzyska olimpijskie do Londynu. Wystąpiły w dwóch turniejach przed Wimbledonem, ale nie wygrały żadnego meczu. W I rundzie w Eastbourne otrzymały walkower od rywalek, dzięki czemu mogły zmierzyć się z broniącymi tytułu (również na wimbledońskiej trawie): Květą Peschke i Katariną Srebotnik. Polki ugrały zaledwie pięć gemów.

Przed meczem z Anabel Mediną i Arantxą Parrą, polskie tenisistki nie były faworytkami. Rozstawione z numerem 12. Hiszpanki w tym sezonie grają wspólnie po raz czwarty, najlepszy wynik - III rundę osiągnęły podczas Rolanda Garrosa, którego mistrzynią była Medina w 2008 i 2009 roku w duecie z Virginią Ruano-Pascual. 29-letnie tenisistki są dużo bardziej doświadczone od polskich zawodniczek oraz przede wszystkim wyżej notowane w rankingu WTA.

Pierwsza partia potoczyła się błyskawicznie, Hiszpanki szybko przełamały polskie tenisistki, które poderwały się do walki pod koniec, ale było już za późno. Medina i Parra zapisały seta na swoje konto. Jans-Ignacik i Rosolska nie poddały się, doprowadziły w kolejnym secie do tie breaka, w którym szybko objęły prowadzenie. Przy stanie 6-4 nie wykorzystały dwóch piłek setowych, przy trzeciej jednak się udało i przedłużyły swój byt w turnieju. W decydującym secie przełamały rywalki już na początku i do końca utrzymały tą przewagę. Polki wygrały cały mecz, zdobywając o jeden punkt mniej od bardziej doświadczonych rywalek.

W II rundzie Jans-Ignacik i Rosolska zmierzą się z Mariną Eraković i Tamarine Tanasugarn lub z Chinkami: Shuai Peng i Jie Zheng. Rok temu Polki przegrały w drugim meczu właśnie z tenisistkami z Nowej Zelandii i Tajlandii.

The Championships
, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród debla kobiet 1,107 mln funtów
poniedziałek, 25 czerwca

I runda gry podwójnej:

Klaudia Jans-Ignacik (Polska) / Alicja Rosolska (Polska) - Anabel Medina (Hiszpania, 12) / Arantxa Parra (Hiszpania, 12) 4:6, 7:6(8), 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)