Trzysetowe starcia w Madrycie. Faworyt uchronił się przed porażką

Danił Miedwiediew potrzebował trzech setów oraz 2,5 godzin rywalizacji, by pokonać Sebastiana Kordę w III rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie. Kolejnym rywalem moskwianina będzie Aleksander Bublik.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew PAP/EPA / Daniel Gonzalez / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Mecze pomiędzy Daniłem Miedwiediewem a Sebastianem Kordą zazwyczaj bywają długie i wyrównane. Nie inaczej było w poniedziałek, gdy zmierzyli się w III rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie, rywalizując ze sobą piąty raz. Po dwóch godzinach i 25 minutach moskwianin zwyciężył 5:7, 7:6(4), 6:3, wychodząc na prowadzenie 3-2 w bilansie konfrontacji z Amerykaninem.

Miedwiediew w poniedziałek rozkręcał się powoli. Po tym, jak przegrał pierwszego seta 5:7, w drugim dwukrotnie był o gema od porażki w całym meczu, ale przetrwał trudne momenty i wygrał tę partię w tie breaku. Z kolei w trzeciej odsłonie popisał się znakomitym finiszem, gdy od stanu 3:3 już nie pozwolił rozstawionemu z numerem 25. Kordzie na powiększenie dorobku, zdobywając w tym czasie 12 z 14 rozegranych punktów.

Oznaczony numerem trzecim Miedwiediew w poniedziałek zaserwował siedem asów, dwukrotnie został przełamany, wykorzystał dwa z pięciu break pointów, posłał 25 uderzeń kończących oraz popełnił 12 niewymuszonych błędów.

- Z wielu powodów było trudno. Na pewno muszę odnaleźć swój rytm. Jeśli trafię tu na trudniejszych przeciwników, będę chciał z nim grać tak, jak w trzecim secie - mówił, cytowany przez atptour.com, 28-latek z Moskwy, który w IV rundzie zmierzy się z Aleksandrem Bublikiem. Rozstawiony z numerem 17. Kazach także potrzebował trzech setów oraz ponad dwóch godzin gry, by uporać się z Benem Sheltonem, turniejową "14".

Dobiegła końca przygoda Thiago Monteiro. Brazylijczyk, który przeszedł przez kwalifikacje, a następnie sensacyjnie pokonał Stefanosa Tsitsipasa, przegrał 4:6, 6:7(7) z Jirim Lehecką. Rozstawiony z numerem 30. Czech zapisał na swoim koncie dziesięć asów, dwa przełamania i 22 zagrania wygrywające.