Wimbledon: Dwie piłki od II rundy, Kubot ofiarą brytyjskiej pogody

Łukasz Kubot jest zaledwie o dwie piłki od awansu do II rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. Polak prowadził 7:6(6), 6:3, 5:3 i 30-30 z Japończykiem Tatsumą Itō, zanim opady deszczu przerwały pojedynek.

Rafał Smoliński

Łukasz Kubot wtorkowe spotkanie z Tatsumą Itō rozpoczął od zwycięstwa w tie breaku, w którym wykorzystał drugiego setbola. W kolejnej odsłonie 30-letni lubinianin okazał się lepszy od Japończyka o dwa przełamania i wydawało się, że sprawę awansu do następnej rundy rozstrzygnie już na swoją korzyść bez straty seta. Polak błyskawicznie wyszedł na 5:1 w trzeciej partii, lecz nie był w stanie zamknąć meczu. Najpierw stracił własne podanie, a następnie pojedynek przerwano w dziewiątym gemie z powodu opadów deszczu, kiedy Kubot był zaledwie o dwie piłki od zwycięstwa. Mecz zostanie zatem dokończony w środę.

Urszula Radwańska wyrzucona w I rundzie przez Marinę Eraković

Ewentualnym rywalem Kubota w pojedynku II rundy wimbledońskich zawodów będzie w czwartek Marin Čilić. Rozstawiony z numerem 16. Chorwat zwyciężył we wtorek 6:4, 3:6, 6:3, 6:2 Niemca Cedrika-Marcela Stebe. Polski zawodnik dwukrotnie miał dotychczas przyjemność rywalizować z młodszym od siebie o siedem lat Čiliciem, w 2007 roku podczas Challengera w Sarajewie oraz w 2009 roku podczas imprezy głównego cyklu organizowanej w paryskiej hali Bercy. Oba te starcia zakończyły się porażkami lubinianina.

Ze względu na opóźnienia spowodowane opadami deszczu oraz zapadającymi ciemnościami organizatorzy zdecydowali się odwołać także spotkanie z udziałem Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego. Rozstawieni z numerem trzecim polscy debliści mieli we wtorek zmierzyć się ze Szwedem Johanem Brunströmem oraz Niemcem Philippem Marxem. Pojedynek ten zostanie rozegrany w środę.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)