WTA Birmingham: Urszula Radwańska wyeliminowała turniejową dwójkę

Urszula Radwańska coraz lepiej radzi sobie na brytyjskich trawnikach. W środę polska tenisistka pokonała 6:3, 6:4 rozstawioną z numerem drugim Niemkę, Sabinę Lisicką podczas turnieju WTA w Birmingham.

Rafał Smoliński

Dla Urszuli Radwańskiej to siódme z rzędu zwycięstwo na kortach o nawierzchni trawiastej w obecnym sezonie. W ubiegłym tygodniu Polka triumfowała na trawnikach w Nottingham, sięgając tym samym po swoje najcenniejsze trofeum w karierze. Z kolei w Birmingham 21-letnia krakowianka bez większych problemów pokonała na początek Samanthę Murray, a w spotkaniu o 1/8 finału także w dwóch setach rozprawiła się z oznaczoną numerem drugim Sabiną Lisicką.

Notowana aktualnie na 63. pozycji w świecie, Radwańska zrewanżowała się niemieckiej tenisistce za porażkę doznaną przed czterema laty w ćwierćfinale imprezy w Taszkiencie. Środowy pojedynek obu pań trwał godzinę i 26 minut, w ciągu których krakowianka trzykrotnie przełamała serwis rywalki. Jedynego breaka w całym meczu Lisicka, aktualnie 15. rakieta globu, uzyskała w trzecim gemie pierwszej partii, lecz później nie była już w stanie wykorzystać żadnej z wypracowanych okazji.

Rywalką młodszej z sióstr Radwańskich w pojedynku o ćwierćfinał turnieju w Birmingham będzie w czwartek Irina Falconi. Sklasyfikowana obecnie na 86. pozycji w świecie Amerykanka nie miała w środę żadnych problemów z wyeliminowaniem rozstawionej z numerem 14. Węgierki Tímei Babos. Radwańska pokonała Falconi w półfinale zeszłotygodniowych zawodów rozgrywanych w Nottingham.

AEGON Classic
, Birmingham (Wielka Brytania)
WTA International, kort trawiasty, pula nagród 220 tys. dol.
środa, 13 czerwca

II runda (1/16 finału) gry pojedynczej:

Urszula Radwańska (Polska) - Sabina Lisicka (Niemcy, 2) 6:3, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)