Deszczowa noc w Madrycie. Jannik Sinner przezwyciężył problemy fizyczne

Mimo problemów fizycznych, Jannik Sinner bez straty seta pokonał Pawła Kotowa i awansował do IV rundy rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie. O ćwierćfinał najwyżej rozstawiony Włoch zmierzy się z Karenem Chaczanowem.

Marcin Motyka
Jannik Sinner PAP/EPA / Sergio Perez / Na zdjęciu: Jannik Sinner
Z powodu opadów deszczu poniedziałkowe mecze sesji nocnej w turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie odbywały się pod zasuniętym dachu. W takich okolicznościach najwyżej rozstawiony Jannik Sinner pokonał 6:2, 7:5 Pawła Kotowa i wywalczył awans do IV rundy, czym wyrównał najlepszy w karierze wynik w tej imprezie.

Po gładko wygranym pierwszym secie (6:2) Sinner zaczął mieć trudności. Nie wynikały one jednak ze świetnej gry Kotowa, lecz z problemów fizycznych, z jakimi się zmagał. W drugiej partii Włoch przegrywał 3:5, ale obronił setbola i wykazał się wspaniałym finiszem, zdobywając cztery końcowe gemy.

- Mam lekkie problemy z prawy biodrem. Nie sądzę, żeby to było coś poważnego. Dysponuję świetnym sztabem, więc postaramy się znaleźć rozwiązanie i zadecydujemy, co będzie dla mnie najlepsze - powiedział 22-latek z San Candido, cytowany przez atptour.com.

Sinner, który w ciągu 98 minut gry zapisał na swoim koncie trzy asy, sześć przełamań i 21 zagrań kończących, w 1/8 finału, we wtorek, zmierzy się z Karenem Chaczanowem. Z moskwianinem ma bilans 3-1, ale wszystkie mecze rozegrali na kortach twardych.

Oznaczony numerem 16. Chaczanow w poniedziałek zapisał na swoim koncie trzy asy oraz dwa breaki i ograł 7:5, 6:4 innego Włocha, Flavio Cobollego. - Nie obawiam się meczu z Jannikiem. On jest w najlepszej formie, ale muszę się przygotować i znaleźć dobry plan gry, aby go pokonać - zapowiedział 27-latek z Moskwy.