Minister sportu złożył gratulacje w niedzielne przedpołudnie. Lewandowskiemu? Zdziwisz się

W niedzielny (18.02) poranek czasu polskiego Magdalena Fręch rywalizowała na korcie w Dubaju. Polka wygrała 2:0 (7:6, 6:3) i przeszła do 1/16 finału. Pogratulował jej sam minister sportu.

Michał Mielnik
Sławomir Nitras Twitter / Na zdjęciu: Sławomir Nitras
W niedzielę rozpoczęła się runda pucharowa turnieju WTA w Dubaju, bo to właśnie do tego miasta przeniosła się rywalizacja kobiet ze stolicy Kataru. W Doha triumfowała Iga Świątek, która pokonała w finale Elenę Rybakinę 2:0 (7:6, 6:2).

Teraz czas na kolejne zmagania. W 1/32 zmagań w Dubaju znalazły się dwie Polki. Pierwszą z nich, która wyszła na kort była Magdalena Fręch. Rywalką Polki wylosowana została Rosjanka Jekaterina Aleksandrowa.

Pierwszy set zakończył się tie-breakiem na korzyść Polki. Druga partia tego spotkania była już zdecydowanie pod dyktando Fręch. 26-latka szybko przełamała swoją rywalkę i ostatecznie zakończyła tego seta wynikiem 6:3, a mecz 2:0 i pewnie awansowała do 1/16 finału.

To wydarzenie nie umknęło Sławomirowi Nitrasowi. Minister sportu w rządzie Donalda Tuska sprawuje swój urząd od 13 grudnia 2023 roku, gdy został powołany nowy premier i jego współpracownicy. Od tamtej pory uważnie śledzi zmagania polskich sportowców i przy każdej okazji składa im gratulacje.

Od pierwszej rundy w Dubaju swój udział rozpoczęła także Magda Linette. Polka w pierwszej rundzie rywalizuje z Japonką Nao Hibino. Po dwóch setach jest remis 1:1. Natomiast Iga Świątek jest rozstawioną z "jedynką" i jest faworytką turnieju. Z kolei Fręch w 1/16 zmierzy się z wygraną pojedynku Petra Matic - Caroline Dolehide.

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)