Huśtawka w meczu Magdaleny Fręch

Magdalena Fręch wygrała 6:1 drugiego seta w meczu z Yuriko Miyazaki. Problem w tym, że była to jedyna zwycięska partia Polki, która tym samym w pierwszej rundzie pożegnała się z turniejem w Nottingham.

Magdalena Fręch WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Magdalena Fręch była trzecią Polką, która we wtorek zagrała na korcie trawiastym w Nottingham. Wcześniej doszło do konfrontacji rodaczek, w której Magda Linette zwyciężyła z Katarzyną Kawą. Przeciwniczką Fręch była z kolei reprezentująca Wielką Brytanię, starsza o dwa lata Yuriko Miyazaki.

Fręch próbowała przerwać pasmo trzech porażek. Z Rolanda Garrosa odpadła po spektakularnym meczu z Andżeliką Kerber. Z Francji przeniosła się do chorwackiej Makarskiej, gdzie zdołała wygrać zaledwie jednego gema w meczu z Elisabettą Cocciaretto.

W pierwszym secie w Nottingham najdłuższy był otwierający gem, w którym serwująca Fręch straciła własne podanie. Polka zdołała przełamać Brytyjkę, ale na niewiele się to zdało, ponieważ przełamanie powrotne w siódmym gemie okazało się już nie do odrobienia. Miyazaki zwyciężyła 6:4, wykorzystując od razu pierwszą piłkę setową.

Fręch zrewanżowała się przeciwniczce w drugim secie, który po niespełna pół godzinie zakończył się wynikiem 6:1 dla Polki. Dopiero w przedostatnim gemie Miyazaki uratowała honor, ale plan pokonania Polki musiała odłożyć na decydującą, trzecią partię.

Skumulowanie energii okazało się dobrym rozwiązaniem dla jednej z nadziei gospodarzy turnieju. Kwalifikantka wygrała pięć kolejnych gemów od stanu 1:1 i tym razem to ona zwyciężyła 6:1. Tym samym Yuriko Miyazaki wyeliminowała Fręch z walki o zwycięstwo w Nottingham i przedłużyła jej pasmo porażek do czterech.

Rothesay Open Nottingham, Nottingham (Wielka Brytania)
WTA 250, kort trawiasty, pula nagród 251,7 tys. dolarów
wtorek, 7 czerwca

I runda gry pojedynczej:

Yuriko Miyazaki (Wielka Brytania, Q) - Magdalena Fręch (Polska) 6:4, 1:6, 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Magdalena Fręch rozczarowała występem w Nottingham?