Kapitalny występ Malwiny Smarzek-Godek! Drużyna Polki z szansą na sukces

W ostatnim dniu rywalizacji w Pucharze Rosji kobiet na boisku ponownie pojawiła się Malwina Smarzek-Godek. Polka odegrała kluczową rolę w wygranym przez Lokomotiw Kaliningrad spotkaniu z Protonem Saratów 3:2.

Jakub Fordon
Malwina Smarzek WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Malwina Smarzek
Po dwóch kolejkach Pucharu Rosji kobiet Lokomotiw zajmował pierwsze miejsce w grupie z kompletem dwóch zwycięstw, awans do fazy Final Four był na wyciągnięcie ręki. Ich ostatnim grupowym przeciwnikiem był Proton Saratów. Faworytem był oczywiście zespół Malwiny Smarzek-Godek, w bezpośrednich starciach rywalki od lat nie były w stanie poradzić sobie z drużyną z Kaliningradu.

Pierwsze set pokazał jednak, że gospodynie nie mogą liczyć na taryfę ulgową, rywalki wyszły na to spotkanie bardzo zmobilizowane i objęły prowadzenie w meczu, wygrywając 25:21.

W kolejnej partii przez dłuższy czas toczył się wyrównany pojedynek, jednak od połowy seta wiatr w żagle złapały gospodynie odskakując na pięć punktów. Ataki w końcówce drugiej odsłony bez problemu kończyły Woronkowa oraz Smarzek-Godek i dzięki temu zawodniczki Lokomotiwu doprowadziły do remisu w meczu. Zespół z Kaliningradu tym samym zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie i awans do Final Four Pucharu Rosji kobiet.

Drużyna Polki w połowie trzeciej odsłony odjechała rywalkom i uzyskała czteropunktową przewagę, której nie oddała do samego końca. Trzecia partia wpadła na konto gospodyń, które w całym spotkaniu prowadziły już 2:1.

W czwartym secie obie drużyny miały swoje lepsze momenty, ale zimną krew na koniec zachowały zawodniczki z Saratowa, które wygrały 25:20 i doprowadziły tym samym do tie-breaka.

Od początku ostatniej partii na prowadzeniu był Proton, a Lokomotiw cały czas próbował dogonić rywalki. W końcu po asie serwisowym do głosu doszły reprezentantki gospodarzy, które po skutecznym bloku otrzymały piłkę meczową. Błąd w ataku zespołu z Saratowa dał zwycięstwo drużynie z Kaliningradu.

Lokomotiv Kaliningrad po bardzo ciężkiej batalii pokonał w pięciu setach Proton Saratów Region 3:2, a ponownie najlepsza na parkiecie była Malwina Smarzek-Godek. Polka zdobyła dla swojego zespołu aż 33 punkty i piąty raz z rzędu została najlepszą zawodniczką meczu (pomijając spotkanie, w którym nie wystąpiła).

Oprócz zespołu Polki awans z fazy grupowej zapewniły sobie Dynamo Moskwa oraz Dynamo Kazań. Ostatnim zespołem będzie gospodarz turnieju, który nie jest jeszcze znany.

3. kolejka Pucharu Rosji kobiet:

Grupa A:

Lokomotiw Kaliningrad - Proton Saratów Region 3:2 (21:25, 25:17, 25:20, 20:25, 16:14)
Severyanką Czerepowiec - Dynamo Krasnodar 2:3 (16:25, 29:27, 25:19, 23:25, 9:15)