Niemieckie media po meczu z Polską: Porażka po thrillerze, sen o finale przerwany, zaprzepaszczone szanse

Tomasz Rosiński
Bild

Bild: Sen o finale przerwany

"W półfinale mistrzostw świata Niemcy przegrali z Polską 1:3 (24:26, 26:28, 25:23, 21:25). W meczu o trzecie miejsce zagrają z Francją.

Kwestią sporną pojedynku z Polakami była sytuacja z końcówki drugiego seta, kiedy to Max Gunthor rzekomo nieprawidłowo zaatakował przechodzącą piłkę na 25:23. Sędzia wskazał błąd środkowego VfB Friedrichshafen i przyznał punkt Polsce, która później zwyciężyła tę drugą partię.

Spotkanie z Francją będzie dla Niemców "małym finałem" i szansą na pierwszy medal mistrzostw świata od 44 lat" - poinformował Bild.

MŚ 2014: Najlepsze memy po meczu Polska - Niemcy