Niemieckie media po meczu z Polską: Porażka po thrillerze, sen o finale przerwany, zaprzepaszczone szanse

Tomasz Rosiński
Der Tagesspiegel

Der Tagesspiegel: Niemcy ulegli Polsce w półfinale 1:3

"To był mecz zaprzepaszczonych szans: Niemieccy siatkarze nie awansowali do finału mistrzostw świata. Przegrali w sobotę z Polską 1:3. Jednak szansa na medal pozostała.

Ten półfinał był wyzwaniem dla nerwów. Gospodarze przy odrobinie szczęścia i wsparciu sędziów okazali się lepsi. To było spotkanie straconych okazji.

Teraz wciąż pozostaje możliwość wywalczenia pierwszego medalu dla Niemiec od 44 lat. W "małym finale" niemiecki zespół zmierzy się z Francją, która w pierwszym półfinale przegrała z Brazylią 2:3.

- Bawiliśmy się świetnie, ale nie wykorzystaliśmy swoich szans. Byliśmy w stanie wygrać pierwszego oraz drugiego seta. Jestem dumny z mojego zespołu i mamy jeszcze możliwość wywalczenia medalu - powiedział trener Vital Heynen.

Za Polską tego dnia był cały naród i 12 tysięcy fanatycznych kibiców w hali. Kapitan Jochen Schoeps dobrze przewidział, że będzie to "wyjątkowe doświadczenie" - zakomunikował Der Tagesspiegel.

MŚ 2014: Biało-czerwoni lepsi praktycznie w każdym elemencie - statystyki z meczu Polska - Niemcy